CANON 550D VS NIKON D3100 Acil YARDIM!!!

asomania
01-08-2011, 23:40   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

1-2 hafta içerisinde bir fotoraf makinesi almayı düşünüyorum CANON 550D  NIKON D3100 arasında kaldım hangisini almalıyım  neden almalıyım hangi marka daha iyi ? lütfen yardım İlgilenenlere teşekkürler...

asomania
02-08-2011, 14:43   |  #2  
OP Taze Üye
6 mesaj

Yardım edecek kimse yokmu yani :(

Kapalı Hesap (154666)
02-08-2011, 16:58   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Canon al

yasarto_carlos
12-09-2011, 00:48   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

Sanırım Canon EOS 550d biraz daha ağır basan bir model..Bende Canon EOS 550d almayı düşünüyorum..Hayyamdaki firmaları bu hafta sonu gezip almayı düşünüyorum.Önce hayyam sitelerine bakıp fiyat incelemesinden sonra karar vericem..

okayhat
10-10-2011, 21:53   |  #5  
Taze Üye
9 mesaj

asomania arkadaşım sanırım sen makinanın aldın. Ama alacak olanlara bazı yorumları aktarmak istiyorum.
canon için yapılan bazı yorumlar:
Makine, mükemmel bir mp-sensör uyumu yakalamış(60d ve 7d ile aynı sensör
olduğu yabancı forumlarda devamlı söyleniyor).. Işık ölçümü ve neredeyse
her ortamda hatasız ve hızlı netlemesiyle seviyesinin çok üstünde bir
makina olduğunu ispatlıyor.. Makinanın iso verimi mükemmel-3200 isoda
dahi(noise reductionu açınca) temiz fotoğraflar sunuyor... İşlemci tek
çekirdek olduğu için uzun pozlama yapılan fotoğraflardan sonra(iso
gidermeyi güçlüye alınca) bekletiyor, bu makina için olumsuz bir özellik
ama normal çekimlerde gayet hızlı iş yapan bir işlemci... body kalitesi
olarak canonun önceki giriş seviyesi bodylerinden daha kaliteli malzeme
kullanılmış ama yine de insan biraz daha büyük bir body istiyor... Video
kalitesi tam anlamıyla mükemmel ve bununla beraber harici mikrafon
girişinin olması, ciddi anlamda video çekecek olan kişiler için çok
büyük avantaj sağlıyor... Makinada ışık ölçümünü ve netleme görevini
imaj sensörünün dışında ikinci bir algılayıcı üstlendiği için tam
anlamıyla başarıyla görevini yerine getiriyor.. Zifiri karanlıkta
yardımcı af ışığının ekslikliğini hissedebilirsiniz... bu bodyden hemen
sonra üretilen 600d den ekranı hareket ettirebilme dışında hiçbir eksiği
yok hatta video fps si konusunda avantajı var(550d-60fps / 600d-30fps)...

benim tavsiyemde sd kartınız class
10 olsun mümkünse... tavsiyeye gelincede başka makinalarla kıyaslamayın
lütfen :) ah bide lens 18-135 gibi olsa tadından yenmez

Her konuda türünün en iyisi. Bunun yerine 500d de alabilirsiniz. Hemen
hemen aynı özelliklere sahiptir. 600d si çıkmaya başladığından artık
üretilmiyor olmasına rağmen bu makinenin teknojisinin eskimesi uzun
zamanlar alacaktır. Çok iyi bir dslr fotoğras makinesi ve aynı zamanda
muhteşem Full hd video kamera. Üzerindeki kit lensi bile çok uzun süre
tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. 

NikonD3100 için yapılan bazı yorumlar:
                                        Kullanan biri olarak fiyatına göre giriş seviyesi en iyi modellerden biri tavsiye ederim..Fakat ileride lens takviyesi yapacak olanlara biraz mastraf çıkarabilir..                                    
                                                                                    Artıları:                                             Kullanışı , ele oturması , pil süresi vb. birçok özellik                                                                                                                            Eksileri:                                             LCD ekranın çok nadirde olsa sizi kandırması , video netlemede gürültü...                                        D3100'ü 4 aydır kullanıyorum benimde ilk dslr makinam.Fotoğraf çekmeyi bu makinada öğreniyorum.Çok zevkli ve eğlenceli bir iş.Giriş seviyesi dslr makinalar içinde iyi bir seçim olur.                                    
                                                                                    Artıları:                                             Full HD (1080p) video çekimi olması, Hafifliği, Türkçe menüyle kolay kullanımı, Basit menüsü ve daha birçoğu..                                                                                                                            Eksileri:                                             Video çekerken odaklama da motorun sesi videoya giriyor, Gece fotoğraf çekerken bazı modlarda dikkatli olmak gerekiyor yoksa görüntüyü kaydırıyor..(Gece çekimlerinde Tripod önerilir)                                        Fotoğraf kalitesi bakımından oldukça iyi bir makine olan D3100, yeni başlayanlar için Gudie modu ile ön plana çıkmış durumda. Makinenin video modunda eksiklikler olsa da, benim ihtiyaçlarımı karşılıyor.. Tavsiye ederim.                                    
                                                                                    Artıları:                                             Kullanım Kolaylığı, Görüntü Kalitesi, Malzeme Kalitesi, f/p                                                                                                                            Eksileri:                                             Videodaki netleme sesi, 10dk video sınırı,                                        Arkadaşlar tek kelimeyle muhteşem diyebilirim arkadaşımda canon 550d var bazen benim makinayı istiyor ve ağzıyla söylüyorum süper canlı renkler...Bide bazı arkadaşlar videoda zoom yaparken ses var diyorlar belki ellerindeki seri öyledir bende öyle bir sorun yok ona şaşırdım tekrar denedim ama sorun yok yani.                                    
                                                                                    Artıları:                                             Çok                                                                                                                            Eksileri:                                             Yok                                        Dslr makine almadan önce çok araştırdım sonunda Nikon D3100 aldım. pek bir eksikliğini göremedim. Zaten önemli olan benim için objektif. Bu fiyata bu makineyi kesinlikle tavsiye ederim                                    
                                                                                    Artıları:                                             Küçüklüğü, görüntü kalitesi, hafiflik, pil ömrü , video kalitesi, 3 inç ekranı, vizörü güzel, malzeme kalitesi ve rengi iyi mat ve ele oturuyor                                                                                                                            Eksileri:                                             önemsiz bir iki eksikliği var...

sarso
10-02-2012, 11:58   |  #6  
Yıllanmış Üye
190 mesaj

KESİNLİNKE CANON EOS 550D MÜKEMMEL BİR MAKİNA D3100DEN 2 3 HATTA 4 KADEME İYİ