Canon pixma ip200 siyah kartuş sorunu

spawn_99
26-10-2008, 17:50   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

arkadaşlar benim yazıcının kartuşları bir süre önce bitmişti,gidip orjinal siyah ve renkli kartuş aldım,renklide bir sorun yok fakat siyah kartuş hiç yazmıyor,internette araştırdım fakat bi sonuca ulaşamadım bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim,cvplarınızı bekliyorum

uzmanim.net
26-10-2008, 22:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
172 mesaj

Merhaba,
uzun süre kullanmadıysanız kartuslarin takılı oldugu kafa icerisindeki kanallar tıkanmış olabilir.
Cleaning işlemini deneyebilirsiniz. Yazıcılardan yazıcınızı bulun ve sağ tuşla tıklayıp özelliklerine girin. Maintenance bölümündeki Deep Cleaning seçenegini seçin.
Bu işlem kartuşlarınızı temizleyecektir. Eğer sonuc alamazsanız yazıcınızın kartuş kafasının değişmesi gerekebilir.

murat sansar
06-11-2015, 17:38   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Bu konuda internette hiçbir bilgi yok özellikle bilgi amaçlı cevap yazıyorum.

Uzmanim.net isimli üyenin sözlerine ek olarak.Kartuş kafasının elektronik kartının su ile fazla temas etmesine müsaade etmeden kartuşların oturduğu yerleri (Mürekkebin kafaya girdiği yerler) sıcak suda (benim tercihim kaynamış su) 15-20 dakika bekletin sonra şofbenin veya güneş enerjisinin sıcak suyunu lavaboda su tazik yapacak şekilde kartuşların oturduğu yerlere tutup güzelce yıkayın.İlk denemede belki test deseninde istediğiniz sonucu elde edemezsiniz ama yılmak yok 3-4 defa daha bu işlemi yaptığınızda kartuş kafasının açıldığını göreceksiniz.Denemeler ile bu sabitlenmiştir.Ne yaptığınızı bilmiyorsanız sakın denemeyin!Bu durumda tüm sorumluluk size aittir...Sevgiler selamlar.

Son Düzenleme: murat sansar ~ 06 Kasım 2015 17:53