Canon Yazıcıların Uyumsuzluğu

askerim102
22-09-2013, 17:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar kolay gelsin öncelikle... Ben Canon PIXMA MG4250 yazıcıyı aldım.Yazıcıda yok yok fakat renkler soluk çıkıyor ve resime yeşil renk hakim.Servise gittim ve bana bahaneler uydurmaya başladı yok canon foto kağıdı kullan ..v.s. Neyse 2 gün yoğun araştırma sonucu öğrendim ki canon yazıcılar ile win7 arasında uyuşmazlık varmış. Ekranda gösterdiği farklı yazıcının anladığı farklıymış.Bir forumdan esinlenerek şu ayarları yaptım:

CTRL+P tuşlarına basarak RESİM YAZDIR dediğinizde,(RESİM YAZDIRMALISINIZ.) 
sağ altta seçenekler, 
Renk yönetimi, 
Gelişmiş 
sol en altta, SİSTEM VARSAYILANINI DEĞİŞTİR 
EKRan Yazan yere tıklayın 
Yazıcıyı seç, otomatik olan yere tıklayın, ELLE olanı işaretleyin 
ICC profilleri 2005 olanı seçin, 
varsayılan profil ayarla'yı tıklayın 
KAPAT, KAPAT,, yazdırma ekranına geri dönecek 
sonra,, 
Seçenekler, Yazıcı özellikleri, Sayfa Yapısı, 
en altta Varsayılanları Tıklayın 
tamam deyip yazdırın 
bunu 1 defa yapıyoruz.. Renkler fotoğraf kalitesinde çıkacaktır.

Fotoğraflar mükemmel çıktı ve çok memnun kaldım sonra fotoğraf kağıdı koydum ve çıkartırken kağıt seçeneğinde fotoğraf kağıdını işaretledim nerdeyse ağlayacaktım sonuç yine hüsran yine hüsran...O ayar sadece düz kağıt seçeneğinde işe yarıyor.Neyse düşündüm aklıma geldi düz kağıdı  seçip fotoğraf kağıdı koydum ve oldu çok sevindim fakat sevincim bu seferde fazla sürmedi; fotoğrafı elime alınca boya aktığını gördüm.Yani düz kağıda basılan boya fotoğraf kağıdından fazla doğal olarakta boyanın fazlası akıyor.Ne yapsam olmuyor.Fotoğraf kağıdına nasıl düzgün fotoğraf yazdırabilirim?

Yardımlarınızı esirgemeyin şimdiden teşekkürler ...

Son Düzenleme: askerim102 ~ 22 Eylül 2013 17:45