Casper bilgisayarda windows 8.1 sorunu

zanboracks
15-02-2014, 01:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar 3 ay önce CASPER cky model 3230d beyaz kasa laptop aldım.Laptop windows 7 ve windows 8 de sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Windows 8.1 güncellemesi geldi onu yaptım.Ama keşke yapmaz olaydım.Casperın sitesinde windows 8.1 için güncel ekran kartı driverı yok.Windows 8 için olan drıverı koymuş en son adamlar.Geforce sitesinden indireyim dedim oradaki drıverları casper marka laptoplar çalıştırmıyormuş yani illa casperın sitesindeki drıverı kullanmamız gerek.

Ekran kartı drıver yüklü gibi gözüküyor sıkıntı yok gibi gözüküyor ama yüksek grafik işlemciyle çalıştır dediğim halde entegre ekran kartıyla çalıştırıyor oyunları.nvidia ayarlarından 3d kısmından oyunları yüksek grafik işlemciyle çalıştır dedim gene olmadı.OLMUYOR...

Dediğim gibi windows 7 ve 8 de sıkıntı yok ama windows 8.1 de böyle bir sıkıntı var bunuda indirdiğim ROMA TOTAL WAR 2 oyununda fark ettim.Ayarlar kısmına girince kullanılan ekran kartı olarak intel gösteriyor.Sonra GPU-Z diye bir program gösterdim oradaki değerlerede baktım oyuna girdiğim zaman entegre ekran kartı yüklenmeye ve ısınmaya başlıyor.KISACASI windows 8.1 kullanamıyorum...

Ben hata yaptım CASPER aldım siz hata yapmayın benim gibi cimrilik etmeyin 100-200 tl fazla koyun adam gibi bilkgisayar alın.CASPER PİŞMANLIKTIR!!!

sinqle
19-02-2014, 17:48   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
38 mesaj

2 ekran kartı olan bilgisayarlarda bunu secebiliyor olman lazım dell marka laptopda adam oynayamıyorum diye getirdiginde ondada aynı sorun vardı ama oyunun kısayoluna sag tıklayıp ordan nvidia ekran kartını seçip oyunu acabiliyorduk sendede aynı olması lazım

son yazına gelince evet casper gerçekdende pişmanlıkdır sonuna kadar katılıyorum sana :)

EfeCanAltay
16-03-2014, 19:13   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar Ben sorunu buldum aynı sorun bendede vardı bir site de buldum cevabını çünkü resmi sitelerdeki ekran kartı sürücülerinde çözüm yaramıyor . eminim sizde bulursunuz aklımda değil bulduğum site ama sitede başka bir siteye gönderip size 2 dosya indirmenizi istiyor setup dosyasına ve setup dosyasının bin klasörüne .inf belgesini kopyalıyorsunuz ve bilgisayardan imzasa kontrolsöz açmamızı ve öyle yüklememizi istiyor onu da internetten bakabilirsiniz herşeyi yaptığınızda nvidia işlemciniz çalışr durumda oyunları açabiliyor..(sitenin adını unuttuğum için tekrardan özür dilerim uzun zaman oldu.)