Casper ExcalıburG770 Ekran Kartı Hatas

cenonen
31-01-2021, 21:11   |  #1  
cenonen avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba iyi günler. Casper g770 oyuncu bilgisayarımda oyun oynarken bilgisayar aniden hataya düşüyor veya donuyor daha sonra bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı diyor ve mavi ekran vererek kapanıyor. Tekrar açıldığında ekran kartını güncelleyin ekran kartı yok vb hatalar alıyorum. Ekran kartım görüntü bağdaştırıcılarında veya dxdiag da görünmüyor. Bir iki gün içinde bu sorun düzeliyor fakat 1 saat civarı oynadığımda yine aynı hatayı alıyorum ne yapmam lazım pek anlamıyorum bilgisayardan eksik veya yanlış anlattıysam kusura bakmayın yardımcı olursanız çok sevinirim. Örneğin excalibur control center a girerken bile açıldığında ekte ki hatayı alıyorum yani o sorun olduktan sonra ekran kartım sanki devre dışı kalıyor. Controol center  da  1050gtx ekran kartım görünmüyor o da ayrı bir konu ne yapacağımı bilemiyorum.

excel_mustafa
31-01-2021, 22:12   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

oyundayken ekran kartı sıcaklığını msi afterburner ile kontrol et. beraberinde gelen cd den yada casper ın sitesinden çipset, ich ve anakart driverlarının hepsini yükle. yüklü olan ekran kartı driverını kaldırıp nvidia.con dan en son çıkan whql driverı yükle.