Casper kapanmama Sorunu

mcihataydin
26-12-2016, 15:59   |  #1  
mcihataydin avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Sorunumun ilk başladığı zaman ne yaptığımdan biraz bahsetmek istiyorum. Windows işletim sisteminin yanına Linux işletim sistemi kuracaktım. Bilirsiniz backtrack adlı bir şey var. CD üzerinden açtım. Sürekli CD takıp çalıştırmamak için Windows'un yanına kurmaya karar verdim. Yükleme işlemi hayli uzun sürüyordu uyuyakalmışım. Sabah uyandığımda PC çalışır haldeydi fakat görüntü yoktu. Uyku moduna girmez normalde saatlerce ellemesem de. Yine de fareyle yokladım power tuşuna falan bastım olmadı. Son çare basılı tutup kapattım ve daha da açmadım. Akşamleyin fanın aşırı sesli çalıştığını fark ettim. Bilgisayarı normal bir şekilde kapat dediğimde kapatılıyor deyip siyah ekran geldi. Fakat fanı hala çalışıyordu ışıkları da sönmemişti. Uzun müddet beklememe rağmen kapanmadı. O gün bu gündür (3 yıldır) power tuşuna basılı tutup kapatmak zorunda kalıyorum. Yeniden başlat yaptığımda siyah ekran geldikten 30 SN sonra kapanıyor ve tekrar açılıyor. Uyku moduna alırsam da geri dönemiyorum yine power'a basılı tutmak zorunda kalıyorum. 3 yılda defalarca format attım. HDD bad sector yapmıştı bi ara onu değiştirdim. Windows 8 vs kurdum yok bana mısın demiyor. Fanını falan temizledim çare etmedi. İnternetten de çok araştırdım çoğu çözüm yolu fayda etmedi. Bir tek BIOS güncelleme yapamadım. 2009 sürümlü lanet bir BIOS'um var. Casper olunca...
PC bilgileri için Aida64 rapor dosyası;

https://www.mediafire.com/?d84xpuvc5wng7tn

Son Düzenleme: mcihataydin ~ 26 Aralık 2016 16:36 Neden: