Casper Nirvana 15.6 NB ses kesilme sorunu

mustafa3447
25-06-2018, 13:33   |  #1  
mustafa3447 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar,

Daha önce oyun oynarken müzik dinlerken aniden ses gidiyordu,  ve ses gittikçe denetim masasından ses ayarlarına giriyordum varsayılan aygıtı devre dışı bırakıyordum, ardından tekrar aktif hale getiriyordum düzeliyordu 3-5 dakikalığına, fakat artık ses simgesinin üstünde çarpı işareti var ve hiç ses yok.  Çok nadiren (2-3 haftada bir) bilgisayarı açınca ses olduğunu görüyorum fakat yine 3-5 dakika sonra gidiyor, sonra Sound Wire programı ile telefondan çıkarabiliyorum sesi, ama genellikle çarpı işareti var ve hiç ses yok. Casper Nirvana 15.6 NB klasik sorunlarıymış sanırım, daha önce araştırdım hatta çözümler bulan var forumda fakat özellikler farklı olduğu için önerilen sürücüyü yükleyemedim. Yardımcı olursanız sevinirim

Şimdiden teşekkür ediyor , iyi günler diliyorum.

Son Düzenleme: mustafa3447 ~ 25 Haziran 2018 13:34 Neden:
excel_mustafa
25-06-2018, 18:28   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

-ses kartı markası ne ise üretici sitesine girip seçerek yükle.

-yüklü driver ı kaldırıp https://drp.su/tr ile yeni driver yüklemeyi dene.

-windows 8.1 pro yükleyip dene.

mustafa3447
23-08-2018, 00:45   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

ses kartı realtek olarak geçiyor, geçen indirdiğim realtek sürümünü kurdum çalıştı fakat yeniden başlayınca yine gidiyor. Yeni birşey keşfettim HDMI olarak televizyona bağladığımda ses geliyor, televizyonu ses kartı olarak mı görüyor anlamadım fakat kendi ses kartı hiç yokmuş gibi driverlerde hiç birşey yok artık.. bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler