casper nirvana çok ısınıyor yardım

emre_inani
04-11-2012, 13:13   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
206 mesaj

Arkadaşlar önceden laptop oyunlarda performanslıydı artık sonradan yawaşlıyor (2630qm 6gb ram gt540m) 40 tl verdim fanını temizlettim servisinde adam her gittiğine açamadım dedi birini çardı o çok kısa bi zamanda yaptı eve gidip baktığımda altını açmadığımı gördüm. Sadece klavyeden girmiş sanırım macununu yenıledım deddi ama ekran kartınınmı işlemcininmi her 2 sininmi onu bilmiourum.Ve bana pek pislenmediğini fazla toz çıkmamış oda macun deişmiş .ama ben oyunlarda performans artışı göremedim .size 2 sorum olucak

bu işin yazılımsal tarafı fan bi şahlanıo sonra kendini geri çekio böle eskiden fan canavar gibi ses çıkarırıdı dönerdi laptop olduğu için fana mudahle edemiyom yazılmsal olarak, keşke fanıın rpm nı görebilsem öle bi yazılım bulursnaız ama pc izinvermio görmeyi sanırım[color=#990000]
acaba işlemcinin turbo boost ile 2.9 çıkıp ısınınca 2.0 çekioda fanımdamı kısıyo naapıo bilemicem örenek yeni most wanted oyundan resim koydum ilk dakkada 96 C olıuo 99 derceye kadar çıkıo ilk oyuna gidiiim 30 saniye oyunlar çok performanslı sonra malum

2. sorum altındakı garantı kağıdı duruor benim işaretim vardı üstünde hiç dokunmamışlar ona belli üstten girmişler bunlar üstten girerek nekadar temizlediler

anlamıyorum aşadan bakınca fan gözküo garanti bitse söekecem alttan kapakları klavyenın üstünde tırnaklar var 4 tane onları çoğu kırılmış bende bitansesini kırdım sanırım çektirdimi biraz gelio yanlar gelmio oraladada tırnaklar var ama onlar çok serttt onlara hiç dokunulmammaış gibi gelio biyerlede vidamı var bilemiorum yardımlarınızı bekliorum nette bu kasanın sökülüşünü bulamadım resimler koyuyuorum ..(not ben laptobumu hep masa üstü pc olarak kullandım altında stand var mbitöre bağlı wireless klavye mouse şeklide masa üstünde kenarda duruo)

serkanizm
04-11-2012, 14:08   |  #2  
serkanizm avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
130 mesaj

dostum sanırım senin sorunun donanımsal değil o yüzden sökme işini bir kenara bırak laptop ısınırsa fan hızlı çalışır ancak küçük bir yazılım temizliği yap ön bellekleri temp dosyalarını falan temizle ekran kartı driverlerini yenile fanla alakalı ise casperin sitesinden driver bölümünde bios ayarların güncelmi kontrol et güncel değil se son sürüm bios versionunu indir yükle oyun oynarkende harici soğutucu kullanmayı dene 

grezimonk
04-11-2012, 14:20   |  #3  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj

buyuk fanlı notebook soğutucu al servise ver temizlesinler... soğutcusuz kullanma...

emre_inani
04-11-2012, 14:42   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
206 mesaj

soğutucu kullandığım halim  arkadaşlar bide ben defalarca formatt attım ekran kartı driverı fln onlar herşey tamam bios  güncelleme  fikri benimde  kafama  yatıoda   casper veririmki  sitesinde  yeni biosalrını bios yok sitede aynı  anakartı kulanaan bios kullanılabilir oda riskli ve garantiden çıkar

Son Düzenleme: emre_inani ~ 04 Kasım 2012 14:53
grezimonk
04-11-2012, 18:30   |  #5  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj
Alıntı: emre_inani  
soğutucu kullandığım halim  arkadaşlar bide ben defalarca formatt attım ekran kartı driverı fln onlar herşey tamam bios  güncelleme  fikri benimde  kafama  yatıoda   casper veririmki  sitesinde  yeni biosalrını bios yok sitede aynı  anakartı kulanaan bios kullanılabilir oda riskli ve garantiden çı

müşteri hizmetlerine e-posta ile isteğini belirt onlar yolluyor...

emre_inani
04-11-2012, 19:13   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
206 mesaj

bios yazılımını yollıcak lar sanmam kardeş eminmisin