Casper Notebook

kajmet54
07-02-2009, 17:43   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
50 mesaj

arkadaslar buğün bir laptop aldım özelliklerini ve fiyatını veriyorum.sizde bu teknoloji günümüz son oyunları programlarını vb. şeyleri kaldırırmı yada sizi önerdiğiniz bir şey varmı.Mesela başka pc alsaydın gibi bilgisayar donanımları ilgili yorum larınızı bekliyorum.

Teknoloji : Intel Centrino 2 Teknolojisi
İşlemci : Intel® Core 2 Duo P8600
İşlemci Hızı : 2 40 GHz, 3MB L2 1066 MHz FSB
Bellek : 4 GB
Bluetooth Portu : Var
Ekran Belleği : 512 MB
Ekran Boyutu : 15,4"
Ekran Çözünürlüğü : 1280 x 800
Ethernet : Var
Garanti Süresi : 2 Yıl
Hoparlör : Var
Bellek Tipi : DDR2
Model : CN-TKP8600A
Modem : Var
Ekran Özelliği : WXGA TFT
Grafik Tipi : Geforce 9600GS
İşlemci Tipi : Çift Çekirdek
Klavye/mouse : Touchpad Mouse
Optik Sürücüler : DVD-RW
Pil Tipi : Li-Ion
Menşei : İthal
Sabit Disk : 320 GB
Touchpad Mouse : Var
Ses Kartı : Var
Tv-out Çıkışı : HDMI
Wireless : Var
Kart Okuyucu : Var
Dahili Kamera : Var
Usb Bağlantı Adedi : 2
Yazılım : Windows Vista® Home Basic

fiyat : 1.700ytl  küsür

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 09 Şubat 2009 23:43
Banned
07-02-2009, 17:47   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Hyırlı olsun. Fiyatıda özellikleride güzel. Dokunmatik ekran özelliğ var mı?  Varsa hoş olacaktır, win 7 de bu özelliğin kullanım alanı epeyce genişleyecek.

WaitForME
08-02-2009, 02:48   |  #3  
Üye
79 mesaj

Keşke laptop almasaydın derim deskoplar daha iyi ama deskop pc varda laptop aldıysan tamam.Çünkü aynı özellikler de bi deskop pc toplasan çok daha ucuza ve daha performanslı olucaktır.

bilgisayamazki
09-02-2009, 08:38   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

Keşke casper almasaydın derim. İki yıl önce aynı hataya düştüğüm için şimdi yeni bir sistem toplamaya çalışıyorum. En basitinden görebileceğin en dandik ses kartına sahip olacak bu ürün ve doğru düzgün sürücü güncellemesi gelmeyecek. Teknik desteğe başvurduğunda kısa şuradan güncellemeleri takip edeceksiniz diyecekler.. Sanki çok güncelleme yaparlarmış gibi. Benimkinin ekran kartı ndvia gforce go 7400.... kartı üreten firmanın sitesinde böyle bir karttan söz edilmiyor bile. O kaddar sağlam... Casper bundan sonra evime ancak çizgi film olarak girer!

Mehmet-
09-02-2009, 08:46   |  #5  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj
bilgisayamazki
Casper bundan sonra evime ancak çizgi film olarak girer!
Bu lafa bayıldımGülüş

Fatih_ARMAĞAN
09-02-2009, 11:03   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
bilgisayamazki
Keşke casper almasaydın derim. İki yıl önce aynı hataya düştüğüm için şimdi yeni bir sistem toplamaya çalışıyorum. En basitinden görebileceğin en dandik ses kartına sahip olacak bu ürün ve doğru düzgün sürücü güncellemesi gelmeyecek. Teknik desteğe başvurduğunda kısa şuradan güncellemeleri takip edeceksiniz diyecekler.. Sanki çok güncelleme yaparlarmış gibi. Benimkinin ekran kartı ndvia gforce go 7400.... kartı üreten firmanın sitesinde böyle bir karttan söz edilmiyor bile. O kaddar sağlam... Casper bundan sonra evime ancak çizgi film olarak girer!
her konuda hak veriyorum fakat Go7400 den bahsedilme olayında katılmıyorum.

bir çok ekran kartı üreticisi notebook modellerinin sürücüsünü kendi sitesinde yayımlamıyor.

buda dogal bir işlemdir çünkü üreticinin yaptıgı özel yazılımlarla karşılanması gerkeiyor. oda dediğin gibi casper ın yapması gerekiyor bu yüzden Nvidia sitesinde go 7400 serisi sürücü vs. sitesinde yayımlamıyor. go7400 bir çok Notebook markasında kullanılıyor Hp,Toshiba vs..

fakat Nvidia nın aldığı yeni bir karar dogrultusunda artık ekran kartı sürücülerinin bir kısmı Nvidia sitesinde yayımlanmaya başladı.

Kırık Kılıç
09-02-2009, 11:18   |  #7  
Yıllanmış Üye
165 mesaj

Casper ın son ürettiği bilgisayarlara kullanıcı yorumları genelde iyi.Hayırlı olsun özellikleri güzel bi laptop.Hemde son çıkan Centrino 2 teknolojili...