Casper VIA V9 Yavaş Şarj Sorunu

NecatiFK
08-10-2017, 14:41   |  #1  
NecatiFK avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1 mesaj

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 ay önce bir CASPER VİA V9 aldım. Aldıktan sonra fark ettim ki acayip yavaş şarj doluyor. Battery Log diye tabir ettiğimiz şarj bilgisini kaydeden uygulama ile şarj durumunu inceledim. Ve hüzünle ayrıldım. 8 dakikada %1 şarj doluyor. Wi-Fi özelliğini kaparsam 3-4 dakika da %1 doluyor. Şarj seviyesi %85'i geçtiğinde ise her dakika bir şarj doluyor. Dolayısıyla şarjın %1 > %100 gitmesi için yaklaşık 4-5 saat gerekiyor. Çok kötü bir durum bu. 3 ayrı şarj aleti ile şarj durumlarını tekrar inceledim. Ancak sorun değişmedi. Sadece arada 10-20 saniye fark oluyor o kadar. Denedim şarj aletlerinden biri htc desire 820 orjinal şarj aleti, diğer casper via v9 orjinal şarj aleti, diğerinin ise bilmiyorum. Yardım edin lütfen.

Ahmet islam
09-10-2017, 07:04   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Kardeşim senin şarz adaptörün kaç amper eğer hızlı şarz etmesini istiyorsan adaptörün 2 ila 3 amper olmalı ama 3 amper hızlı şarz ettiği için bataryana uzun vadede zarar verebilir o yüzden dikkatli olmak lazım

fotocum
14-10-2017, 23:14   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
7 mesaj

Desire 5v 1,2a olması lazım. Tablet için 5v 2A den aşağısı sorun yaratır. Ayrıca USB kablosunu değiştirmeni öneririm, sadece şarj aletini değiştirme  yani. Genelde bozuk USB kablo geç sarj sorunu yaratır. Ayrıca tabletin soketi de ayni sorunu yaratabilir. Bu veya pil sorunun var ise yts ye göndermeniz gerekecektir.

Salihkeskin54
29-08-2018, 17:57   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Telefonların genel olarak yavaş şarj olmasının  6 sebebi var

Arızalı Kablo

Bataryadan Kaynaklı Sorunlar.

Şarj Uyumsuzluğundan Kaynaklanan Sorunlar

Akıllı Telefonunuz USB girişiyıpranmış olabilir

Kullandığınız güç kaynaklarıyetersiz veya uyumlu olmayabilir.

Batarya Kalibrasyonu Yapabilirsiniz.

Öncelikolarak her telefonda işe yaramayabilir.

TelefonunuzunArama kısmına *#0228# yazın.

Sonrasında Quick Start yapmanız yeterliolacaktır. Sonradan batarya göstergenizin yüzdelik kısmında artma veya azalmagörürseniz büyük ihtimalle bu sorunu çözmüş olacaksınız.

Kaynak : https://www.eniyiandroid.com/tel ... um-burada-5020.html