Catalyst Control Center - Açılmıyor

XTİMURX
10-05-2010, 20:07   |  #1  
XTİMURX avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
78 mesaj

Bilgisayarda CCC yüklü ama çalıştırma kısayolu mevcut değil :)
*Masaüstüne sağ tıklayınca gelen menüde de yok.
*Programı Tekrar kaldırıp kurdum olmadı :)
*Driver son sürüm

ATI klasörü

CCC Klasörü

Kapalı Hesap (34907)
11-05-2010, 07:37   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşım
Temiz bir yükleme için önce eski driverleri kaldırınız siliniz yeniden 
Ekran kartının Üretici web sitesinden drivirini kurman gerekir.,

XTİMURX
11-05-2010, 20:10   |  #3  
XTİMURX avatarı
OP Üye
78 mesaj

Yardımınız için teşekkürler :)
ATI'nin Güncel versiyonunu bilgisayarıma yüklerken eski versiyonun bilgileri otomatik olarak silinmişti.
Bilgisayarımı (GüvenliMod) Sistem geri yükleme ile Güncel sürücüleri yüklemeden önceki haline geri yükledim.

Yazılımı kaldırdım. Program ekle kaldır bölümünde bir tek Catalyst Control Center kaldı.
Onu kaldırmaya çalıştığımda program yazılımı kaldırmıyor aksine güncellemeye çalışıyor.
Tabi bunun sonrasında da aşağıdaki hatayı alıyorum.

Acaba Catalyst Control Center açılmasa birşey kaybeder miyim ? Sonuçta CCC bilgisayara yükleniyor sadece tek sorun Kontol bölümünü açamıyorum :)

CCC'nin indirebileceğim ayrı bir dosyası var mı internette ?

Tekrar Teşekkürler.

Son Düzenleme: XTİMURX ~ 11 Mayıs 2010 21:00
Kapalı Hesap (34907)
12-05-2010, 16:50   |  #4  
Kapalı Hesap
1,440 mesaj

Aynı Proğramı tekrar kurup yeniden kaldırmayı deneyin.
Ekran kartınızın üretici web sitesinden model seri nosu ile güncel driverini indirip kurmanızı tavsiye ederim.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (145372) ~ 12 Mayıs 2010 16:54
XTİMURX
13-05-2010, 19:34   |  #5  
XTİMURX avatarı
OP Üye
78 mesaj
Alıntı: Donanım uzmanı Suat  
Aynı Proğramı tekrar kurup yeniden kaldırmayı deneyin.
Ekran kartınızın üretici web sitesinden model seri nosu ile güncel driverini indirip kurmanızı tavsiye ederim.
Ekran kartının en güncel sürümünü indirdim internetten.
Dediklerinizi şu sırayla yaptım Gülümseme

1 -Güncellemeleri program ekle kaldır bölümünden kaldırdım. Bilgisayar yeniden başladı.
2 -Eski sürümü CD den yüklerken şöyle bir hata verdi. " Bilgisayarınızdaki yeni CCC yi kaldırıp kurulumu tekrar yapın"
3 -Yerel Disk C ye girdiğimde ise Program ekle kaldır seçeneğinden kaldırdığım güncellemelerin silinmediğini gördüm.
4 -Aşağıdaki gibi güncellemeleri Uninstall programıyla kaldırmaya çalıştım. Bilgisayar kapanıp açıldı ancak hala dosyalar duruyor. Yani güncellemelerden kurtulamadım.

Daha sonra şunları yaptım :)
Sistem geri yükleme ile Güncellemeleri yüklemeden önceki zamana yükledim bilgisayarı.
Sistemde varolan ATI yazılımını kaldırırken program nedense CCC yi kaldıracağı yere güncelliyor
Güncelleme sırasında da bu hatayı aldım.

Daha sonra bilgisayarın yeniden başlatılattım.
Masaüstüne sağ tıkladığımda CCC duruyor. Ancak ona tıkladığımda programın bilgisayardan kaldırıldığını söylüyor.

Program ekle kaldır bölümüne girdiğimde ATI CCC nin listede olduğunu görüyorum. Kaldırmaya çalıştığında aşağıdaki hatayı alıyorum.

Bilgisayarda ise ATI den geriye tek bu kaldı. (Görünürde)

Acaba güncellemeleri yükleyip Catalyst Control Center'den vazgeçsem olur mu ?
Ya da elimde bulunan CD den yükleme yaparak Catalyst Control Center'i mı kullanayım.

NOT: Bilgisayarımın özellikleri gereği  512 MB ekran kartından yüksek oyunları oynayamıyorum. Zaten gerek de yok :) Tek oynadığım oyun var o da İstanbul Kıyamet Vakti. Ancak o oyunda ATI ekran kartları biraz sorun yaşatabilmekte. Sırf o oyun için ekran kartımı güncelledim. :) Güncellemeyele birlikte de CCC yi açamadım :)
*Bilgisayar özelliklerim profilimde mevcut.

Teşekkürler.

Son Düzenleme: XTİMURX ~ 13 Mayıs 2010 20:46
Kapalı Hesap (34907)
14-05-2010, 10:07   |  #6  
Kapalı Hesap
1,440 mesaj

Arkadaşım
1. Donanım sürücülerini (Ekran kartı sürücün) ati catalyst kurulu ise yeni sürüm kurmadan önce eskisini kaldırmanız gerekir dosya proğram silme işlemlerini manuel yapmayınız.Revo uninstal vb proğramlar kullanın
,eski pro.kaldırmadan kurulum yaptığınızda güncelleme yapacaktır.siz kurulum gereken dosyalarının yerlerini değiştirmiş silmiş olabilirsiniz bunun için yeniden temiz yükleme yapmanız gerekli ,eksik dosyaları tamamlamak için kurulu olan proğramı yeniden kurulum yapmaya çalışın ancak dosya yerleri aynı olmalı

2.kurulu olan proğramı pc yeniden başlattıktan sonra kontrol ediniz proğramı kaldırınız.,kaldırdıktan sonra ati catalystin sizin donanımınıza uyumlu olan sürümünü seçmeniz gerekir bazı yazılımlar uyumlu olmayabiliyor bunun için.,

3. Ekran kartının model serino bilgileri ile web sitesinden son sürücüsünü indirip kuruyoruz sağlıklı görüntü için.,

XTİMURX
18-05-2010, 18:37   |  #7  
XTİMURX avatarı
OP Üye
78 mesaj

Dediğiniz programla kaldırdım :)
Program Ekle - Kaldır'dan hiçbir farkı yoktu :)
Program kaldırma işlemi bitince bilgisayarda ATI ile ilgili dosyaları buldu program onları da sildim Revo uninstal yardımıyla. Ama hiçbir değişim olmadı :)
Programlar bilgisayardan silinmemek için sanki ant içmişler :)
Tek çözümü artık format gibi görünüyor. Yarın format atmayı deneyeceğim (ilk formatım olacak :D ).

Yardımınız için teşekkür ederim.

hd4650
30-01-2011, 16:53   |  #8  
hd4650 avatarı
Üye
76 mesaj

Ati İle Kaldırmayı Dene Ben Ati İle Kaldırdım Ve Hiçbir Ati Dosyası Kalmadı Win7 Nin Oto Yükleme driverleri hariç :) VE Sonra Tekrar Yükledim Ve Oldu :)