cd burning

haserkut
23-06-2006, 16:01   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
105 mesaj

cdye kayıt yaparken audio cd veya mp3 enuygun yazma hızı nedir?40mı,34müveya16mı?Bilgilendirirseniz sevinirim,teşekkürler

TuncaBozkurt
23-06-2006, 16:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

herşey için en iyi yazma hızı 1x dir.ama 1x in hızına dayanılmaz.audio yazarken 52x dahi kullanınca gözle görülür kalite farkı olmuyor.ben hep 52x ile yazıyorum.hatta dvd veya vcd oynatıcılarda dahi çalışıyor.

haserkut
23-06-2006, 16:40   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
105 mesaj

yanıtın için teşekkürler ama benim başka bir sorunum daha var,şöyleki değişik yazılımlarla audio cd kaydı yapıyorum(zira bendeki cdplayer mp3 okumuyor)yaptığım kayıt pcde eniyi şekilde çalıyor ama benim cdplayerde çalmıyor,kayıtta cdyi kapatıyorum close disc ve disc at once ı işaretliyorum,cdplayer cdnin üzerinde kaş şarkı olduğunu ve toplam zamanı algılıyor zira stopa bastığımda ekranda görüyorum ama 1 nolu şarkıya başladığı vakit şarkının süresini gösterip geri saymaya başlamıyor ve ses çıkmıyor nerede yanlış yapıyorum acaba,kullandığım programlar Ashampoo burning studio5,Nero6.6,Easy CD-DA Extractor ve Swift Disc Burning Wizard,tüm çabalarıma rağmen muvaffak olamadım,şimdiden teşekkürler

TuncaBozkurt
23-06-2006, 17:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

dbpoweramp converter kullanarakcd-player ının desteklediği bir formata dönüştür şarkıları.öyle yazmayı dene.

haserkut
24-06-2006, 09:06   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
105 mesaj

sevgili arkadaşım herşey için teşekkürler ama dediğim gibi ben biraz acemiyim yeni önerdiğin şeyde benim için yabancı bir kavram bunu vaktin olduğunda biraz açarsan sevinirim aslında ara bul dene yöntemini yeğliyorum ama çok sıkıştığımdada böyle forumlarda çare arıyorum teşekkürler

haserkut
05-07-2006, 17:56   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
105 mesaj

sevgili arkadaşım tuncab acaba powerampın kullanma talimatını almanca veya türkçe olarak nereden bulabilirim?teşekkürler.

TuncaBozkurt
05-07-2006, 18:30   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

ben çok geç kalmışım bu konuda:D
bildiğim kadarıyla türkçe kullanım kılavuzu yok.ama 15 dk dan az bir zaman ayrılarak öğrenilebilir.
dönüştürme işlemini açıklıyım:
1.. adresinden programı indiriyoruz.
2.mp3 süz sürümünü tercih ediyoruz(çünkü diğeri deneme sürümü ve sonradan codec le mp3 convert işlemi yapılabiliyor.)
3.programın masaüstündeki veya başka bir yerdeki simgesine çift tıklıyoruz.
4.dönüştürmek istediğimiz müziği seçiyoruz(m4a yı görmeyecektir çünkü sonradan codec yüklemek gerekiyor)
5.converting ... file(s) to bölümünde dönüştürmek istediğimiz formatı seçiyoruz
6.kopya oluşturulmasını istemiyorsanız same folder as original ı işaretliyoruz.başka bir klasöre konulmasını istiyorsanız folder ı işaretleyip klasör seçimi yapıyoruz.
7.convert tuşuna tıklıyoruz ve dönüştürme işlemi başlamış oluyor.
codec yükleme
eğer bir dosya formatının codec i yüklü değilse, dönüştürmedeki format seçme bölümünde o formata tıkladığımızda codec in yüklü olmadığını ve yüklemek isteyip istemediğimizi sorar.yüklemek istiyorsak evet tuşuna tıklamalıyız.ama bu sırada internet bağlantıı aktif olmalıdır.bir site açılacak.buradan istediğimiz codec in üzerine tıklayarak yükleyebiliriz.
not:codec in yüklü olup olmadığını anlamak için bir yöntem:
eğer format gri olarak gözüküyorsa o zaman o formatın codec i yüklü değildir.

gereksiz not:alıntı değildir.el emeği göz nuru:D

Recep Baltaş
05-07-2006, 21:34   |  #8  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

24x te yazarım genelde...

make-believe
05-07-2006, 22:21   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
Recep Baltaş
24x te yazarım genelde...
Çok isabetli bir hız. Hızlı yazmak marifet değil arkadaşlar. Tecrübeyle sabit. Hızlı yazdığınız CD/DVD yi başka bilgisayarda okuturken büyük sorunlar yaşarsınız. Özellikle müzik(audio) CD'si yazıyorsanız, 4x, yada 8x ideal yazma hızıdır. Aksi halde kayıt cızırtılı olur. Bunu istemes siniz herhalde.

TT06
06-07-2006, 10:49   |  #10  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

Bende bilgisayarda kullanacağım cd leri 52X araba yada diğer cd çalarlar içinse 16X i kullanıyorum..>Diğer cihazlarda 16X in üzerine çıkarsam okuma problemleri oluşuyor..

haserkut
06-07-2006, 13:28   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
105 mesaj

zaman ayırıpta yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.