CD Tasarım

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ZaLeX
02-02-2004, 00:26   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
55 mesaj

Merhaba, işletme klübüm için firma bilgileri içeren bir cd tasarlayacağım. tavsiye edebileceğiniz programlar var mı?

hasanyasin
03-02-2004, 17:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Bu iş için kullanabileceğiniz bir çok program var. HTML ile bir arayüz de hazırlayabilirsiniz. Otomatik çalışan bir CD yapabilmek için ... konusuna bakın.

Macromedia Director, görsel şölenler hazırlamanızı sağlar. Gülümseme Macromedia Flash kullanarak yaygın web formatı haline gelen bir swf film de hazırlayabilir ve bunu CD için kullanabilirsiniz.

Adobe After Effecs kullanarak da gene profesyonel filmler hazırlamak mümkün. After Effects ve Director rakip ürünler zaten...

Film derken başlayıp biten bir süreci kastetmiyorum, yanlış anlaşılmasın. Etkileşim de 'film' kavramım içine dahil. Çok karmaşık 'programlar' da yapabilirsiniz bu programlarla...

Son olarak belirtmek istediğim şu: Bu programlar profesyonellik ister ve öyle açar açmaz hoop bir CD hazırladım oldu da biti maşallah deme şansınız pek yok. Gülümseme

ZaLeX
04-02-2004, 16:02   |  #3  
OP Üye
55 mesaj

tabi ki anında yapılamaz,director ve flash ı orta seviye de kullanabiliyorum. ama baya bir vaktimi alır bunları kullanarak bir etkileşimli cd hazırlamak.... en iyisi web sitesi bçiminde yapayım. çünkü en az 150 şirket bilgisi yazılacak ve bunları director ya da flashla hazırlamak baya bir waktimi alır gibi geliyorr bana

hasanyasin
04-02-2004, 16:13   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

HTML iyi bir seçim olur gerçekten de. Bunun yanında, görsellik önemliyse ve bu CD'yi kullanacak firmaların bilgisayarlarındaki browserlarla uyum sorunu yaşamak istemiyorsanız; flash'ta hazırlayacağınız bir çerçeve içine, farklı dosyalardan metin alabilir, imajlar yükleyebilirsiniz. Seçim sizin.

Bu tip bir projede, bazı kararları sonradan değiştirmek pahalıya patlar. Bu nedenle baştan çok iyi bir planınız olmalı... Gülümseme

Quaalude
16-02-2004, 22:56   |  #5  
Yeni Üye
25 mesaj

Bu tür şeyleri daha görsel bir program olan Flash la yapmak daha mantıklı. Fakat sadece şirket bilgilerini yazacaksan (yani sadece metin olacaksa) html kullan.
Ayrıca Flash movielerini .exe olarak kaydedebilirsiniz , böylece çalıştırılacak bilgisayar illa flash plug-ini olması gerekmez.