Cd ve Flash bellekte Otomatik Kullanma sorunu

h_k_yavuz
02-01-2009, 22:02   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Vista home basic kullanıyorum. uzun bir süredir bilgisayarıma cd veya flash bellek takınca otomatik kullanma menüsü ekrana gelmiyor mutlaka bilgisayarıma girip cd ve flash belleği ordan açmak zorunda kalıyorum. cd ve flash belleğe sağ tıklayınca özellikler menüsünde otomatik kullan seçeneği yok. Forumlardan faydalanıp Kayıt defterine baktım orda da herşey normal. herhangi bir anormallik yok. ama bu olay artık canımı sıkmaya başladı. cd ve flash belleği bilgisayara takınca otomatik kullan menüsünün aktif olması için ne yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

Aras Yurtman
03-01-2009, 21:46   |  #2  
Aras Yurtman avatarı
Yıllanmış Üye
571 mesaj

"Denetim Masası" > "Programlar" > "Varsayılan Programlar" > "Otomatik Kullan ayarlarını değiştir"e tıklayın. "Tüm medya ve aygıtlar için Otomatik Kullan'ı etkinleştir"i işaretleyin. Buradan her ortam için ayrı ayrı seçenekler de belirleyebilirsiniz.

hanzalagaa
04-01-2009, 18:15   |  #3  
Yıllanmış Üye
105 mesaj

bencede oaray bak..!!!

sezar0024
16-01-2009, 23:48   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Ya arkadaşlar benim de aynı sorunum var. otomatik kullan ayarlarım  herşeyim tamam ama hiç otomatik kullan çalışmıyo. başka bi çözümü varmı bunun. bide düşük ve kritik pil için sesli uyarı ayarlıyorum ama hiç uyarı varmiyo. oyun oynarken pat diye uykuya geçiyo. yardımlarınızı bekliyorum

alito
21-06-2009, 05:33   |  #5  
Yıllanmış Üye
317 mesaj

REGEDIT e girin ve aşağıdaki adımları izleyin.

vista için: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

sekmesinden NoDriveTypeAutoRun Değerini 91 olarak değiştirin.

xp için: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

(win7 içinde yukarda yazılanları deneyebilirsiniz)

Makinayı yeniden başlatın sorununuzun çözüldüğünü göreceksiniz iyi çalışmalar.

alii93
21-06-2009, 19:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
116 mesaj

güvenlik açısından anti-virus programları otomatik açılmayı kapatıyorlar. anti-virus programını ayarlaman lazım otomatik açılmaya izin versinler

MuS_tAfn
05-05-2010, 03:23   |  #7  
MuS_tAfn avatarı
Taze Üye
11 mesaj
Alıntı: alito  
REGEDIT e girin ve aşağıdaki adımları izleyin.

vista için: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

xp için: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

(win7 içinde yukarda yazılanları deneyebilirsiniz)

Makinayı yeniden başlatın sorununuzun çözüldüğünü göreceksiniz iyi çalışmalar.

Çok teşekkürler, ilgili adımları uygulayıca sorun çözüldü. Ufak bir registry girdisi ama sorun olduğunu bildikçe insanın sinirleri bozuluyor.
Zannedersem yakın zamanda TuneUp Utilities kullandım ve sistem optimizasyonuyla ilgili ayarlarını fazlasıyla karıştırınca bu tip sıkıntılar ortaya çıkabiliyor ;)

kadirkurt28
01-10-2010, 22:36   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşım aynı sorun bendede var  ne yaptıysam düzeltemedim adımı izledim
ancak en sonda NoDriveTypeAutoRun sekmesi yok :S  
vista home basic

kadirkurt28
01-10-2010, 22:37   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj

yardım edersenız sevinirim bide bende cd dvd flan takınca dolu bile olsa boş diski hazırla uyarısı gelıyor