cd yi takınca pc hemen kapanıyor

HPQ-User
25-05-2008, 13:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kadirlili sormuş:
arkadaşlar merhabalar benim sorunum cd-romum çalışmıyor.pc çalışırken cd koyduğumda bilgisayar direk kapanıyor.pcyi tekrar açmak istediğimde ise pcye gelen elektriği kesip açmam gerekiyor.biosta sorun olduğunu sanmıyorum.ancak acaba cd romda eektrik kaçağı olabilirmi.bu yüzden formatta atamıyorum.şimdiden teşekkürler

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp,pentium 4, 512 mb ram,cd rw

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.2)

Banned
25-05-2008, 13:48   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Kaçakpek ihimal vermesemde olabilir, bir diğeri donanım çakışması abilir.Ekran kartı ses kartı sürücülerini kaldırıp, agıt yöneticinizden cd yazıcınızı kaldırp restartan sonra tekrar yükleyip deneyin derim. Çakışmaya bağlıysa sorun çözülecektir.

MicrosoftGenci
25-05-2008, 16:31   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
304 mesaj

arkadaşıma bence katılmıyorum çünkü bilgisayarın donupda kapanıyorsa bıosunda vardır bıos yazılımını güncelleştir derim çünkü cd-romda kaçak olursa bilgisayarın zaten çalışmaz ve biyerde koku verir.bıosunda olabilir diyorum bıos programları var onlardan bitanesini yükle test ettir de bakalım eğer test ettirirken kapanırsa kesinlikle bıos yongasındadır...