CdDvd Aygıtı Bilgisayardan Gitti

Taceddin DEMİR
18-09-2019, 20:14   |  #1  
Taceddin DEMİR avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba,

Bilgisayarımda bulunan CD/DVD Aygıtı Ne bilgisayarımda ki alanda ne de BIOS'da herhangi bir yerde aygıt olarak görünmüyor. Sadece Sata girişi olarak Diskim görünüyor. Yeniden Başlatıp  Boot alanında da görünmüyor. Başlattaki Regedit yazıp birkaç ayarlar var silinmesi gereken bende o doslayara baktığımda 2 adet silin dedikleri dosya zaten yok. Sürücüleri kaldırıp tekrar yükledim gene değişen birşey yok. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Servise göndermekten başka bir yolu varsa onu söyleyin onu yapayım. USB üzerinden format atmak istedim bu sefer USB yi de görmüyor Boot edemiyorum. Normalde ikiside gayet sorunsuz bir şekilde çalışıyordu fakat neden birden böyle oldu anlamadım. Bilgisayarımda Daemontools vb. programlar da yok bu arada yani internette denenecek her yolu denedim belki burdan da birşey çıkar diye yazıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayarım Asus K555LN Windows 8.1 x64

Sistem Bilgilerim
zombi
19-09-2019, 00:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

ben anlamadım şidmi dvd ile regeditin alakası ne?

bios görmüyorsa dvd yanmıştır bu kadar basıti ya da ya soketinde sorun var ya da kontrolcüde soruyn var. her türlü bios görmüyorsa o dvdyi öbür türlü gösteremezsiniz. bi dvd yi söküp geri takın düzelebilir.

excel_mustafa
20-09-2019, 00:16   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

bu sorun dvd romun anakart bağlantılarının bozuk olmasından dolayı olur genelde. garantinin bozulmaması için servise vermekten başka çözüm yok.