CD/DVD KOPYALAMAK

HPQ-User
21-10-2008, 15:25   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

beren sormuş:
slm ben önce şunu belirtmek istiyorum bilgisayarımda mediaplayer ve nero proğramları var ben cd ve dvd kopyalamak istiyorum ancak nasıl yapacağımı bilemiyorum. Bilgisyardan cd ye ve cd den bilgisayara müzik ve video kopyalamak istiyorum bunu ayrıntılarıyla açıklarsananız sevinirim, bide şunu sormak istiyorum ses cd siyle video cd si birbirinden farklımı yoksa aynımı

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
bilgisayarım casper mikrosoft windows  kasa, yazıcı, hoporlör, kamera ve klavyeden oluşmakta

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

sticker
21-10-2008, 15:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
669 mesaj

öncelikle bilgisayarında (cd yazacaksancd/r,dvd yazacaksan dvd/r olmalı),bu tamamsa bunların yazılımıvar.8nero falan)indir.kur.cdveya dvdyipc.yetakbilg.deki veriyi cd yada dvdneyse,ona at .yakyada yazder.yönergeyi uygula.aslında çok basit.(bide şu var:yükleyeceğin veriyüklemek istediğin cd yada dvd den büyük boyutta olmamalı..bilirsinya hoş yinede söyleyim)

Borga-x
21-10-2008, 15:59   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj
sticker
öncelikle bilgisayarında (cd yazacaksancd/r,dvd yazacaksan dvd/r olmalı),bu tamamsa bunların yazılımıvar.8nero falan)indir.kur.cdveya dvdyipc.yetakbilg.deki veriyi cd yada dvdneyse,ona at .yakyada yazder.yönergeyi uygula.aslında çok basit.(bide şu var:yükleyeceğin veriyüklemek istediğin cd yada dvd den büyük boyutta olmamalı..bilirsinya hoş yinede söyleyim)
hiçbir şey anlamadım. REP alıcam diye hızlıca ve özensizce yazılmış bır yazı gibi geldi gözüme.

Soruyu soran arkadaşım. Öncelikle kendıne bır CD/DVD yazma programı almalı veya bedava olanlarından bulup sıstemıne kurmalısın. Ben Neroya gore anlatıyorum. Nero programı cd/dvd yazma programıdır. Bu programı actıgında karsına secenekler gelecektir. Eğer MP3'lerini bir cd veya dvd'ye yazacaksan Veri'yi seçmelisin. Eğer Audio cd yani muzıksetlerınde dınlenmesı için istiyorsan o zaman ses CD'sinı seçmelisin. Filmler içinde aynısı geçerli sadece Film'i bir DVD player'da izlemek istiyorsan o zaman video yaz. Seçenegını seçmelisin. Tabı burda yapman gereken ufak tefek seçenekleri işaretlemelisin. Video dosyası herhangı bır formatta olabilir onu dvd player'da izlemek ıcın nero programı sana kolaylık olsun dıye  iki üç adımda yapmışlar. Öncelikle video yapacağın filmi seciyorsun next dedıgınde fılm formatının ne olacağını ve kalitesini ayarlıyorsun daha sonra next dıyerek filmini DVD'ye yazılacak sekilde cevirdikten sonra DVD'ye yazar.

Audio formatı ıle vıdeo formatı tabiki birbirinden tamamen farklıdır.

gölge etme
21-10-2008, 16:14   |  #4  
gölge etme avatarı
Yıllanmış Üye
220 mesaj

kopyalayacağımız cd yada dvd tak.    masa üstünden nero smartessentials acıyoruz.nero menüden cd/dvd yazan yerden medya türünü seciyoruz.veri kısmından kopyala diyip devam ediyoruz .medya kopyalanınca cd yada dvd cıkar uygun boş medya takılır.kopyalama tamam lanır

sticker
21-10-2008, 16:14   |  #5  
Yıllanmış Üye
669 mesaj
Borga-x
hiçbir şey anlamadım. REP alıcam diye hızlıca ve özensizce yazılmış bır yazı gibi geldi gözüme.

Soruyu soran arkadaşım. Öncelikle kendıne bır CD/DVD yazma programı almalı veya bedava olanlarından bulup sıstemıne kurmalısın. Ben Neroya gore anlatıyorum. Nero programı cd/dvd yazma programıdır. Bu programı actıgında karsına secenekler gelecektir. Eğer MP3'lerini bir cd veya dvd'ye yazacaksan Veri'yi seçmelisin. Eğer Audio cd yani muzıksetlerınde dınlenmesı için istiyorsan o zaman ses CD'sinı seçmelisin. Filmler içinde aynısı geçerli sadece Film'i bir DVD player'da izlemek istiyorsan o zaman video yaz. Seçenegını seçmelisin. Tabı burda yapman gereken ufak tefek seçenekleri işaretlemelisin. Video dosyası herhangı bır formatta olabilir onu dvd player'da izlemek ıcın nero programı sana kolaylık olsun dıye  iki üç adımda yapmışlar. Öncelikle video yapacağın filmi seciyorsun next dedıgınde fılm formatının ne olacağını ve kalitesini ayarlıyorsun daha sonra next dıyerek filmini DVD'ye yazılacak sekilde cevirdikten sonra DVD'ye yazar.sende rep vermzsin olur biter.yazdırmak işi kolay.ama onu burda anlatmaişi 3 sayfa tutar.ben kimseden rep istemiyorum..ama anlayacak gözle bakarsan anlarsın..

sticker
21-10-2008, 16:16   |  #6  
Yıllanmış Üye
669 mesaj

format neyine gerek..o istediğin veriyi yazduruyo.sen bi oyunu mp3 formatında indirmeyimi düşünüyosun..

Hiper£l£v£nKids
21-10-2008, 16:32   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj
Borga-x

Soruyu soran arkadaşım. Öncelikle kendıne bır CD/DVD yazma programı almalı veya bedava olanlarından bulup sıstemıne kurmalısın. Ben Neroya gore anlatıyorum. Nero programı cd/dvd yazma programıdır. Bu programı actıgında karsına secenekler gelecektir. Eğer MP3'lerini bir cd veya dvd'ye yazacaksan Veri'yi seçmelisin. Eğer Audio cd yani muzıksetlerınde dınlenmesı için istiyorsan o zaman ses CD'sinı seçmelisin. Filmler içinde aynısı geçerli sadece Film'i bir DVD player'da izlemek istiyorsan o zaman video yaz. Seçenegını seçmelisin. Tabı burda yapman gereken ufak tefek seçenekleri işaretlemelisin. Video dosyası herhangı bır formatta olabilir onu dvd player'da izlemek ıcın nero programı sana kolaylık olsun dıye  iki üç adımda yapmışlar. Öncelikle video yapacağın filmi seciyorsun next dedıgınde fılm formatının ne olacağını ve kalitesini ayarlıyorsun daha sonra next dıyerek filmini DVD'ye yazılacak sekilde cevirdikten sonra DVD'ye yazar.

evet bu daha mantıklı

Blacksmith
22-10-2008, 03:23   |  #8  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

kardes burda anlatılanlarla sınırlı kalma mademkı ınternetin var google yaz arastır...video cd yada oudio cd yada mp3 neroda nasıl hazırlanır yaz onune bır suru cevap cıkar.artık neyı merak edıyorsan.