çekiş gücü yüksek cep telefonu

daywalker09
29-04-2008, 10:52   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

arkadaşlar herkese selam ben ağrının bi köyünde öğretmenlik yapmaktayım benim olduğum yerde telefon zor çekiyo bana tavsiye edebileceğiniz çekiş gücü yüksek bi model varmı yardımcı olursanız sevinirim

Alibaba
29-04-2008, 12:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

öyle yerlerde dağ tepe askerlik yaptım ve telsiz haberleşme sorunlarını çok yaşadım. kullananlar bilir, half duplex telsizde bu olayı anlamak daha kolaydır.
işler keşke çekiş gücüyle bitse. telefon bir full-duplex karşılıklı iletişim cihazıdır, televizyon yayınları gibi tek yönlü, eski telsizler gibi anahtarlama yönlü bir iletim sistemi değildir. sorunların sebebi çekiş değil itiştir çoğu zaman. yani baz istasyonları aslında çok güçlüdür, cep telefonundan bile güçlü sinyal yayar. ama cep telefonun kendisi istasyona sinyalini ulaştıramadı mı istasyonu gördüğünü beyan edemez. yani aslında sadece duyduğunu değil, kendini de duyurabildiğini rapor eder. sinyal yayım gücü çok yüksek, SAR değeri çok yüksek bir telefon alıp sağlığınla oynama. sabit telefon vardır köyde, onu kullanmaya çalış. istersen farklı operatörlerin simkartlarını alıp daha iyi haberleşen sisteme geçebilirsin.
farklı frekanslar ve istasyon konumları yüzünden sonuçlar farklı olacaktır denemen lazım.

Son Düzenleme: Alibaba ~ 02 Mayıs 2008 23:21
daywalker09
02-05-2008, 22:08   |  #3  
OP Yeni Üye
24 mesaj

ya sabit telefon da yok desem:)

Alibaba
02-05-2008, 23:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

hat çekme maliyeti çok yüksek sarp bir köy olmalı. bundan sonra hiç çekmezler telekom da özelleşti.

kesin çözüm uydu telefonu ama satınalma ve kullanım maliyetleri çok yüksek.

harici antenli bir telefon bulabilirsen daha iyi haberleşecektir.
eski yıllarda teleskopik antenli modeller vardı. bugünlerde hepsi gizli anten.

iletişim güçleştikçe(düşük anten seviyesi) telefonun daha fazla güç harcayacağı ve daha güçlü manyetik radyasyon yayacağını da unutma.
standby süresi de çok kısalır o şartlarda. telefonu üzerinde taşımamaya çalış.

daywalker 09, aydınlı mısın?

Son Düzenleme: Alibaba ~ 02 Mayıs 2008 23:56
daywalker09
03-05-2008, 08:48   |  #5  
OP Yeni Üye
24 mesaj

sağol kardeş verdiğin bilgiler için evet aydınlıyım

Alibaba
03-05-2008, 11:21   |  #6  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

ben de karacasuluyum(yayla), yani aydının dağlarındanım hemşerim.
kaba saba konuşma tarzımdan da anlamış olmalısın. :P
teknik bir sorunun olursa mail atabilirsin.
iyi çalışmalar.

daywalker09
sağol kardeş verdiğin bilgiler için evet aydınlıyı
daywalker09
03-05-2008, 11:37   |  #7  
OP Yeni Üye
24 mesaj

ya bak şimdi toprak çıktık ben de nazilli:)

Alibaba
03-05-2008, 12:35   |  #8  
Yıllanmış Üye
427 mesaj

3-4 yıl öncesine kadar bizim ilçede de aria/avea istasyonu yoktu telefonum nazilliden sonra işe yaramaz hale geliyordu.

yıllar önce askerliğimi benzer bir kırsal bölgede j.k. olarak yaptım. çetin doğa şartlarını iyi bilirim. arazide günlerce kalınca şehirde dönüp bakmadığımız radyolar bile ne değerli olur. radyodan haberleri dinleyebilmek için bile ağaçlara, direklere anten uydururduk. :)
yine de, kafa dinlendirmek, kendinle ilgilenmek, kıymetini bilmediğin şeylerin farkına varmak için bir fırsat olarak görebilirsin.

milletin efendisine selamlar, iyi çalışmalar.