Cep Telefonu Alma ve Tamirat Önerileri

neyzen64
26-09-2007, 16:35   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

Arkadaşlar şayet ceptelefonu alacaksanız size birinci tavsiyem
Garantisinin telefonun markasının garantisi olmasına dikkat edin kvk nokia siemens gibi bizzat büyük firmaların garanti sağladığı telefonu alın.Hatta aynı model çeşitli firma garantilerine sahip telefonlar farklı ücret seçenekleriyle size sunulur.Sakın kanmayın ucuz olupta garanti kapsamında olan bir telefon kim bilir hangi firmanın garantisindedir...Büyük ihtimalle arıza verdiği zaman garanti kapsamına alınmıyacak ya da bir sonuç elde edilemeyecektir...
Garantisi biten telefonlar içinse;
sakın tanımadığınız yere gidip telefonunuzu yaptırmayın şayet telefonunuzu açılmaz bir şekilde götürürseniz bir daha açamaya bilirsiniz çünkü büyük ihtimalle telefonunuzun imei numarasını alacaklar va başka bir telefona klonlayacaklardır tabi bu sırada işe yarayan parçalarıda söküp değiştirdikten sonra telefonu size iade edeceklerdir onun için önce telefonunuzu teslim etttiğiniz yerden bir belge ve mümkünse imei numarası ile birlikte teslim tarihini gösteren bir belge isteyin sonra imei numaranızı muhakkak başka bir yere yazın ki yasal süreç başlatacaksınız elinizde bir tutanağınız olsun(garanti belgesi varsa belgelerinizde yazıyordur) şayet böyle birşeyle karşılaşırsanız ve yasal süreç başlatıcaksanız bataryanızın altında yazan imei numaranızın bütün rakamlarının tam olup olmadığını kontrol edip başlayın...Bunları nerden mi biliyorum kendim yaşadım çünkü...