Cepkask olmadan yeni telefon almayın.

turkmelis88
07-10-2013, 12:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1 mesaj

20 gün önce aldığım 2000 tl ye Samsung Galaxy S4 marka cep telefonum yere düşmek suretiyle ekranı ve kasası kırıldı. Hemen yetkili servise götürdüm ana kart kırığı oluştuğundan onarımının imkansız olduğunu söylediler. Daha 6 ay taksitlerim var. Servisteki arkadaş keşke cep telefonunuzu aldığınız yerden Cepkask da alsaydınız bu sıkıntıyı yaşamazdınız dedi. Cepkask kaç paradır ki dediğimde ortalama 80 tl ve telefonun kadar taksite de böldürtebiliyorsun dediğinde üzüntüm bir o kadar daha arttı. Şimdi olmayan cep telefonu için altı ay taksit ödeyeceğim.

turkmelis88 bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
FURK4N81
07-10-2013, 17:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
121 mesaj

Geçmiş olsun.

Senin kadar üzüldüm. Keşke yaptırsaymışsın. fakat biraz araştır. Olmazsa anakartında yenisini al  ama fiyat ne kadar olur bilemiyorum. Her şeyde bir hayır vardır.

MegaFreak
09-10-2013, 22:17   |  #3  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

çok geçmiş olsun dediğiniz doğru telefonu alırken yerden sigorta yaptırmak şart

GRU55
18-11-2013, 23:26   |  #4  
GRU55 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
83 mesaj

sigorta şart peki ya sigorta şirketleri o kadar iyimi işte bu tartışılır.arkadaşlar elektronik eşya alırken sigorta sözleşmesi imzalarsınız ,sözleşmeyi detaylı okuyun sonra mağdur olmayın .

umutbulut79
03-12-2013, 14:29   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar sakın Teknomarketlerin yani Teknosa nın Mediamark ın sigortalarından almayın feci kazık yersiniz . Samsung Galaxy s 4 almaya Teknosa ya gittim. Telefonu alırken sigorta önerdiler 300 tl kulakjlarıma inanamadım. Dedimki kardeşim geçen sene Galaxy s3 aldım Cepkask 39.90 tl idi nasıl olşuyor dedim. Artık Cepkask satmıyoruz kendi sigortamızı satıyoruz dediler. Cep telefonunu da bıraktım. Sonra gittim bayiden aldım 40 tl ye Cepkask ı da aldım oldu bitti. Bilginiz olsun inanmayan Teknosa sitesinden sigorta fiyatlarına bakabilir. Her ürünün alltında var.

umutbulut79
01-01-2014, 14:34   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşlar sorun yaşamak istemiyor, zayi ettiğiniz bir elektronik cihaz için 10 ay boşuna taksit ödemek istemiyorsanız mutlaka elektronik cihazlarınızı sigortalatın. Benim bildiğim en eski ve yaygın olanı Cepkask ancak piyasada bir çok hizmet de var.

batuhaneyfel
01-01-2014, 14:39   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Ben 2400 TL ye Sony Xperia aldım. Taksitli aldığım için biraz tuzlu oldu ancak Cepkask yaptırmayı da ihmal etmedim. İki ay sonra sanki kağıttan yapılmış ekran kırıldı önce aklıma Cepkask gelmedi servise götürdüm ekran için 900 tl dedi. Şaşkına döndüm eve geri gelirken Cep kask aklıma geldi hemen müracaat ettim 10 gün de ekran onarılarak geri geldi. Burada en önemli konu Cepkask a online ihbarda bulunup mutlaka kargo ile göndereceksiniz başka türlü kabul etmiyorlar. Yani 10 güğn de 900 tl kazandım. Bu arada Cepkask ı Teknosa dan 39.90 tl ye almıştım.

atlasbulut
01-01-2014, 21:40   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Yeni 1250 tl ye apple tablet aldım. Apple stordan 80 tl ye cepkask aldım.  eve geldim kutuyu açtım bizim ufaklık almak istedi vermeyince elindeki oyuncağı fırlattı ekran boydan boya gitti. Halimi düşünün sabahı zor ettim doğru apple stor a gittim önce beni sakinleştirdiler. Daha sonra internetten cepkask a başvuruyu beraber yaptık kargo ile gönderdik. Takibi apple stor yaptı yaklaşık 15 günde bana geri geldi. Tüm dikkatimle inceledim en ufak bir kusur bulsam bütün hırsımı cepkask dan çıkaracaktım ama cam gibi yapılmış nasıl yapıldığını bayiye sorduğumda apple yetkili servisimizde yapıldı biz süreci takip ettik dediler.

Apple stor yetkililerine internette cepkask için çok şikayet vardı tedirgin oldum dediğimde bana cepkask yılda en az 5000000 adet satıyor bu kadar şikayet olması tabiki doğal dediler.

Telekkürler cepkask teşekkürler apple stor.

btanriverdi
23-01-2014, 16:44   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

Çok şükür medeni ülkeler seviyesine geliyoruz. Cepkask gibi hizmetler dünya da çok yaygın.

Ancak çok dikkat etmek gerekir, cepkask da 40 tl olan sigorta örneğin teknosa da gold da media markt da 400 tl ben de bu duruma şahir oldum.

umuttez
25-01-2014, 13:29   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşlar Teknosa dan 2100 tl ye Note 3 aldım tabiki yanında Cepkask da aldım. İnanmayacaksınız ama iki sün sonra cep telefonumu karşıdan karşıya geçerken elimden düşürdüm ve üstünden halk otobüsü geçti. Kafayı yiyecektim. Teledonun daha ilk taksidini ödememiştim. Pazartesi gününü çok zor bekledim. Sabah tam saat 9 da cepkask ı aradım. İnternetten kaydınızı yapın ve vakit geçirmeksizin fgönderin dedile. !0 gün sonra cep telefonuum onarılmış olarak elime geldi. Bir aydır inanın kusur arıyorum ve hiçbir kusur yok. Sanki yeni cep telefonu vermilşer gibi. Ne olur cep telefonu alırken cepkask ı ihmal etmeyin.Boşuna canınız yanmasın. Bu arada araştırdım Cepkask samsung yetkşili servisi Destek Bilişim ile çalışıyormuş. Diğer sigortalar gibi merdivenalı servisleri kapılarından içeri sokmuyorlarmış. Bilgilerinizxe.

umuttez bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
umuttez
25-01-2014, 13:31   |  #11  
Taze Üye
2 mesaj

Bu arada teknosa nın sigortası 282 tl cepkask 39.90 tl dikkat.

Yaheli
04-02-2014, 23:33   |  #12  
Yaheli avatarı
Taze Üye
18 mesaj

Büyük geçmiş olsun bir ders olsun diyecegim aama okadar para şimdi boşa gitti..

burakgazici
29-09-2014, 15:58   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar Cepkask'ın e-ticaret sitesi www.ekask.com.tr de iPhone 6 lara Cepkask 150.-TL den satılıyor. Bilginize. Basında iPhone ile ilgili çıkan haberlerden sonra Cepkask bir lüks değil bir gereklilik. Bilginize.

qarzulocne
16-12-2014, 21:43   |  #14  
Yeni Üye
20 mesaj

anakart kırılmış onaramam ne demek.

benım telefonumun işlemcisi yandı. anakartı komple değiştirdiler.

gittiğin serviste sıkıntı var büyük ihtimal.

birde kasko alırken dikkat etmeniz gereken şey. "ufak yazılar." çoğu ne aparabilirsem kardır diyor.

SpyChef
22-12-2014, 19:58   |  #15  
SpyChef avatarı
Taze Üye
10 mesaj

Çok geçmiş olsun kardeşim. Keşke yaptırsaymışsın. Bi araştır derim yine de.

Bilal Seçkin
03-04-2016, 13:51   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

Aman aman sakın. Cep kask'tan kesinlikle uzak durun. Internette binlerce şikayet bulabilirsiniz firmayla ilgili, telefonunuzu günlerce alıkoyup sudan sebeplerle ödeme yapmıyorlar. Yukarıda tek ya da 2 mesajı bulunan üye arkadaşlar, cepkask'ın elemanları, forumlara üye olup yukarıdaki tarzda mesajlar atıyorlar.

Sakın tongaya düşmeyin, ben sinir hastası oldum siz olmayın. Bu firma ile ilgili şikayetler sonunda teknosa çalışmayı bıraktı, istanbul bilişim gibi bikaç firma hala devam ediyor. Sistemleri çok ucuza sigorta ettirip ama hasar olursa ödememek üzerine kurulu, sinir krizi geçirmenize sebep olabilecek firma.

objective
12-01-2017, 14:39   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj

CEPKASK'ı öven kişiler CEPKASK yaptırdı mı? Samsung Marka telefon için ARMADA AWM'de bulunan Türk Telekom bayiinde 23.08.2016 tarihinde 200 TL ye CEPKASK yaptırdım. Suya düşmeden alında, kırılma, hırsızlık, gasp hepsini size muhteşem imajıyla sundular. Aldığınız telefonun fiyatıyla kıyasladığınızda CEPKASK'ı yaptırmak mantıklı geliyor. Başınıza bir iş gelinceye kadar...

1-CEPKASK denen sigorta ikiye katlanmış ve falçata ile açılacak şekilde yapıştırılmış kalın karton, üzerinde sıvı, gasp, hırsızlık düşme vb. yazılar ve resim var. Bütün şartları içeren sözleşme bu kartonun içinde ama siz satın almadan açıp detay bilgiyi göremiyorsunuz. Kapsamını CEPKASKı satan personelin heyecanla  verdiği bilgiden öğreniyorsunuz. 

2-Ücreti ödeyip satın aldığınızda içindeki sözleşmeyi çıkarıp size imzalatmıyorlar. Kartonu açmak için hem vaktiniz hemde falçatanız yok.

Telefonum suya düştüğünde CEPKASKı ve diğer belgeleri kargo ücretini ödeyerek gönderdim.  İstanbul'a giden cep telefonum geldi.

Suya düşme; Ağır İhmal, kasıtlı zarar vermek kapsamına girdiğinden iade edildi.

Ben zaten suya düştüğünde, çalındığında, gasp edildiğinde garantim olsun diye yaptırmıştım!!!!!! Yoksa 200 TL yi neden çöpe atayım.

Ve sözleşmenin tamamını okudum. Tek sonuç çıkıyordu. Herşey profesyonelce kılıfına uydurulmuşki, sizin kırılmayı bile kasti olup olmadığını belgelemeniz gerekiyor. Su dedikleri de üzerine damla düşerse anlamı çıkıyor.

Bu ve benzeri bir çok firma yasal açıklardan faydalanıyor. Sözleşmeyi size göstermeden kapalı kutuda satışı yapıyor. Parayı ödedilten sonra kartonu açıyorsunuz ama iş işten geçmiş oluyor.

Lütfen kanmayın ve inanmayın bu tarz şirketlere. Yaptıkları hizmet değil para kazanma üzerine kurdukları bir iş modeli.