Cepte gizli zam bilmecesi!

CHIP Online
05-04-2010, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Kontörden TL'ye geçişte "çaktırmadan" zam mı yapıldı? İşte Türk cep kullanıcılarının başına gelenler

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/cepte-gizli-zam-bilmecesi_19276.html

Resimlerle: Dünyanın en iyi 10 cep telefonu!

1 Nisan'da gerçekleşen kontörden TL'ye geçiş esnasında fiyatların da eskisi gibi olmadığı dikkak çekiyor.

Parça kontör almaya gerek kalmadan Türk Lirası ile istenen miktarda yükleme yapılması beklenirken, piyasada işler böyle yürümüyor. 20 Liralık konuşma kartları 21 liradan satılıyor. Ayrıca kontörde 20 kuruşa yapılan görüşmeler 25 ila 30 kuruşa çıkıyor ki bu yüzde 25 ila yüzde 50 zam demek.

Ayrıca kontörlerin yüzde 33 eksiltilerek kuruşa çevrilmesi de büyük infial uyandırdı. Türkiye'de 65 milyon cep telefonu kullanıcısının 46 milyonu kontörlü cep telefonu hattı kullanıyordu.

Bu konuda özellikle tüketici hakları kuruluşlarına sayısız şikayet gidiyor. 10 saniyelik görüşme için 60 saniye ödendiği gibi iddialar Tüketici Birliği'nin yaptığı açıklamalar içerisinde dikkat çekiyor.

CHIP Online tarifelere baktı ve durumu sizler için araştırdı, işte sonuçlar...

Tüm konu: Cepte gizli zam bilmecesi!

İzleyin: İlk Windows Phone 7 cep!

Resimlerle: Dünyanın en iyi 10 cep telefonu!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu zam hakkında ne düşünüyorsunuz?

recycle bin
05-04-2010, 01:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
284 mesaj

65 milyon aboneden 46 milyonu faturasız kullanıyor, ben faturalıya geçerek %50 tasarruf yaptım, tabi uygun tarifenin de etkisi var.

alloss
05-04-2010, 01:26   |  #3  
alloss avatarı
Yıllanmış Üye
628 mesaj

Dünyada cep görüşmesi pahalılık sıralamasında 2.sırada olan Uganda ile  aramızda iki kattan fazla fark var. Yazıklar olsun. Haram olsun...

crixallis31
05-04-2010, 06:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

Haram zıkkım olsun burunlarından gelsin...Bizim ülkede imzayla falan pek iş düzeltildiği görülmez görülse imza toplayıp zamı geri çektirelim tarzı bir kampanya yapalım derdim.Boşuna uğraşmış olacağız zaten bu yüzden kafalarına göre takılıyo bu terbiyesizler.Petrolü rekor parayla alıyoruz,internet, iletişim bedeli falan yine aynı görende bizi parası çok nereye harcayacağını bilmeyen bir millet zanneder oysa herşeyde tavuk gibi yolunuyor sesimizi çıkarmıyoruz bağırsak çığırsak dahi boğazımızı yormaktan başka pek bişey yapamıyoruz...Ne acı bir durum.

Son Düzenleme: crixallis31 ~ 05 Nisan 2010 06:57
selimerkan
05-04-2010, 10:15   |  #5  
Yeni Üye
25 mesaj

önceden 100 kontor aldıgımda turkcell de 100:2=50 defa 15 dksı 2 kontöre konuşabiliyordum.Fakat şuan 20 Tl aldığım zaman yani 100 lük kontör aldığım zaman normalde yine 50 kere kullanabilmem gerekiyordu.Fakat yeni sisteme göre 15 dksı 50 kuruş gidiyor.Yani 100 kontöre karşılık gelen 20 tl ile ben sadece 40 defa 15 dksı 2 knte konuşabilirim. 50-40=10 nerede bu 10? yorum bekliyorum arkadaşlar

Mehmet-
05-04-2010, 12:12   |  #6  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Vodafone ön ödemeli hattım var, ilk gün dakikası 30 kuruş mevzusunu çaktım. Hemen müşteri hizmetlerine şikayetimi dile getirdim ama neye yarar...

Ozan Can
05-04-2010, 19:30   |  #7  
Yıllanmış Üye
913 mesaj

10 snsi 60 sn mi ben 10 sn konuşma için 5 dk konuşmuş gibi ücret ödüyorum

alpk
05-04-2010, 20:21   |  #8  
Yıllanmış Üye
240 mesaj

ben cumartesi günü 20 saniyelik konuşma için 60 kuruş ödedim bir de utanmadan her konuşma sonrası yazıyorlarya kouşma süresi:00:00:20
konuşma tutarı:0,62 tl
çok pahalı değil mi?
hem de konuştuğum kişi bizbize tarifesinden... heralde operatörümü anlamışsınızdır:D

secman
05-04-2010, 21:17   |  #9  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

Kredi transfer işlem ücreti aboneleri için 90 kuruş'dur. Hattınızdaki ve kampanyalardan kazandığınız kontörler 20.6 kuruş ile çarpılarak TL’ye çevrilmiş ve hattınıza yüklenmiştir.
kontörlüyken 4 kontör 4*20,6=82,4 kuruş olması gerekirken 90-82,4=7,6 kuruş neyin zammı oluyor? Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu şikayetçiyim hemende gizli zam insaf okadar abonen var ayrıca kontör atış periyotlarıda kısalmış........
şikayetçi olmak istiyenler
http://www.tk.gov.tr/Tuketici/Si ... riler/sikayet22.htm

Son Düzenleme: secman ~ 05 Nisan 2010 21:26
Roadrunnner
05-04-2010, 23:05   |  #10  
Yıllanmış Üye
694 mesaj

Bu memleketin çivisi çıktı artık...Herkes bir yerden vurmaya başladı millete...Biri pirinci piyasaya sürmez millet 2 ay pilav yiyemez,öteki sınırsız internet verir ondan sonra altyapı yetersiz diye kullanıcıya haber vermeden interneti sınırlandırır,diğeri al bu receiver'ı ver 300 lirayı tepe tepe kullan der ondan sonra sanki nispet yapıyormuş gibi belgesel kanallarını istemiyorsan ekstra ücret ödeme der,beriki bunlar bir de topluca vurgun yaptılar ve  milleti 5 günde soydular soğana çevirdiler...Bu nedir böyle ya...Resmen gözümüzün içine baka baka cebimizdeki parayı iç ediyorlar,biz de oraya buraya şikayet etmekten başka hiçbir şey yapamıyoruz...

Ben beni temsil edin diye oy kullanıyorum ama bu sistemin içinde ben kendi kendimi bile temsil edemiyorum...Üzerinden yaklaşık bir ay geçti Yunanistan'da millet sokaklara döküldü maaşlarının dondurulması yüzünden...Adamlara paralarını vereceklerdi ancak sadece bir süreliğine sabit tutacaklardı...Soruyorum biz ne yapalım şimdi? Bizim paramızı çalıyorlar yahu!!!

YETER ARTIK!!!!!!!

Son Düzenleme: Roadrunnner ~ 05 Nisan 2010 23:20
şafak89
05-04-2010, 23:46   |  #11  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj
Alıntı: Roadrunnner  
Bu memleketin çivisi çıktı artık...Herkes bir yerden vurmaya başladı millete...Biri pirinci piyasaya sürmez millet 2 ay pilav yiyemez,öteki sınırsız internet verir ondan sonra altyapı yetersiz diye kullanıcıya haber vermeden interneti sınırlandırır,diğeri al bu receiver'ı ver 300 lirayı tepe tepe kullan der ondan sonra sanki nispet yapıyormuş gibi belgesel kanallarını istemiyorsan ekstra ücret ödeme der,beriki bunlar bir de topluca vurgun yaptılar ve  milleti 5 günde soydular soğana çevirdiler...Bu nedir böyle ya...Resmen gözümüzün içine baka baka cebimizdeki parayı iç ediyorlar,biz de oraya buraya şikayet etmekten başka hiçbir şey yapamıyoruz...

Ben beni temsil edin diye oy kullanıyorum ama bu sistemin içinde ben kendi kendimi bile temsil edemiyorum...Üzerinden yaklaşık bir ay geçti Yunanistan'da millet sokaklara döküldü maaşlarının dondurulması yüzünden...Adamlara paralarını vereceklerdi ancak sadece bir süreliğine sabit tutacaklardı...Soruyorum biz ne yapalım şimdi? Bizim paramızı çalıyorlar yahu!!!

YETER ARTIK!!!!!!!

can gönülden  katıyorum nedir bu ya yoluncak tavukmuyuz her taraftan dayıyorlar.bu ülkenin bırak çivsi tahtası bile kalmadı :@