Cepte hızlı SMS atmanın yolu!

CHIP Online
28-03-2010, 14:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Dokunmatik cep telefonlarında mesaj yazmak daha mı yavaş? İşte hızlandıran çözüm...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/cept ... nin-yolu_18868.html

Resimlerle: Çinli Android cep telefonu: The Robot

Dokunmatik ekran giriş yardımcısı Swype çok yakında Android ceplerde sanal klavye üzerinden giriş yapmayı kolaylaştıracak. Techcrunch.com'a web günlüğüne göre beta sürüm çok yakında Android web tarayıcı üzerinden indirilebilecek.

İşte böyle çalışıyor
Dokunmatik ekranda yazı yazmak her zamana rahat olmuyor. Cihazın geri bildirim vermediği veya parmağın doğru noktaya vurmayıp yanlış karakterin belirdiği durumlar meydana gelebiliyor. İşte Swype tam bu konuda yardımcı olacak. Program bu iş için ekranda büyük bir klavye gösteriyor ve harfler parmakla sürüklenerek ekrana bağlanıyor. Bir otomatik düzelme özelliği yazılan kelimelere alternatif öneriler gösteriyor. Bu yeni metin girişi yönteminin arkasında fikri ortaya atan kişiyse T9 sözlüğünün geliştiricisi Cliff Kushler'dan başkası değil.

Tüm konu: Cepte hızlı SMS atmanın yolu!

İzleyin: Android 2.0 neler sunuyor?

Resimlerle: Çinli Android cep telefonu: The Robot

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Dokunmatikte mesaj yazmak yavaş mı?

mustafaasil66
28-03-2010, 15:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
373 mesaj

Hemde nasıl.. Hızlı yazayım derken bi bakmışım onca harf eksik umarım işe yarar birşey olur bekliyorum sabırsızlıkla...

Thendx
28-03-2010, 15:49   |  #3  
Yeni Üye
42 mesaj

1 seneden uzun süredir omnia kullanıyorum. ilk başlarda yavastı.fakat suanda gayet hızlı benden hızlı msj yazanlar normal telefonlarda tabiki var ama yavas değil alışıldıgı zaman gayette hızlı yazıliyor. i900 omnia dan bahsediyorum dokumatik feci derecede agır, hassas değil xD bilenler icin "samsung keyboardla" msj yazıyorum

Kapalı Hesap (158417)
28-03-2010, 16:14   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 8
1,060 mesaj

Evet bende dokunmatik tel. de yavaş yazarım onun için artık tuşalrı kullanırım genelde.
:)

Kapalı Hesap (145254)
28-03-2010, 16:28   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 1
82 mesaj

ilk başta yavaş yazıyodum.Artık alıştım.

_hEro
28-03-2010, 17:41   |  #6  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Hiç sorun yaşamıyorum.Dokunmatik titreşim açık olduğu zaman dokunma hissi artıyor ve bu sayede normal telefona yakın hızda yazıyorum.Ama klavye modunda ise evet biraz sıkıntılı :)