Cepten internette gezinmek

taliptako
28-06-2009, 14:37   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
308 mesaj

Arkadaşlar cepten internette gezinmek kolay oluyor mu?Şu çözünürlülük meselesinden dolayı pda almamayı düşünüyorum.Yani günümüzde web sitelerinin çözünürlükleri en az 1024 telefonların ise 240*320 gibi oluyor.
Bu sorun telefona yüklenen özel bir internet tarayıcısıyla düzelebiliyormu?
Cebinden internete sörf yapan biri anlatırsa bu konuyu sevinecem

hamann7725
28-06-2009, 15:15   |  #2  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

evet benim internet paketim var ve sürekli gezinirim cepten.Bu kullanacağın cep telefonunun işletim sistemine göre değişir.Mesela telefon markanı ve modelini yazarsan sana yardımcı olabilirim.Çözünürlük konusunda ise yeni nesilde güzel olaylar var eski wap uyumlu telefonlar şimdiki gibi değildi örneğin ekranın büyük bir bölümünü hızlıca geçerken minik bir kare içerisinde sayfanın hangi bölümünde olduğunu gösteriyor durduğunda ise o kare alanın içerisini ekrana getiriyor.Cep telefonları için birçok güzel browser var.

taliptako
28-06-2009, 15:25   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
308 mesaj

Henüz  telefon almadım.Ama aldığım telefon windows mobile  işletim sistemi olacak.wi-fi olacak.
İnternette gezinmek gerçekten zor ise dokunmatik ve çözünürlüğü yüksek bir telefon almayı düşünüyorum.
Telefon tavsiyeside yapabilirsiniz. <

hamann7725
28-06-2009, 15:43   |  #4  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

ben iPhone'u tam tanımadan önce ön yargılıydım.Yani ekranının seri oluşundan başka bir numarası yok diyordum.Önce samsung i550 kullandım çok ta fena değildi.Ardından Samsung i780 aldım ve windows mobile 6.0 idi.Internet explorer ı çok ağır işliyordu ben Skyfire tarayıcısını yükledim.Skyfire genellikle birçok telefonda güzel çalışıyor.Ardından çok kısa bir süre blackberry bold kullandım kendi tarayıcısı güzeldi ama işletim sistemi çok salak bir cihaz.Ondan sonra iPhone kullandım, gerçek ve kusursuz internet keyfi işte buna denir... iPhone web tarayısı bildiğimiz gibi safari.Kendi tarayısının (safari) seri olmasının yanı sıra işletim sistemi ve ekranın seri oluşu mükemmel bir internet keyfi sağlıyor.Ekran multi touch olduğu için sayfayı iki parmak hareketiyle yaklaştırıp uzaklaştırabiliyorsun.Şunu belirtmeliyimki iphone dokunmatiğine alışan bence başka dokunmatik kullanamıyor.Ondan sonra sırf iPhone'un hoparlörü patlak olduğu için bir halt ettim ve Nokia 5800 Xpress Music aldım.Kocaman dokunmatik ekranı var ama internet keyfi sıfır diyebilirim! Zaten iphone dokunmatiğinden sonra 5800 beni dokunmatik ekrandan soğuttu.Artık bıktım telefon değiştirmekten ve şu an Nokia N79 black kullanıyorum.Dünyanın en popüler cep telefonun web tarayılarından birisi skyfire çünkü üzerindeki flash desteği youtube ve benzeri online video sitelerini açabiliyor.Şu anki telefonumda hem kendi tarayıcısı hemde skyfire var.Gireceğim sitelere göre ikisinide karışık takılıyorum.Yeni nesil tarayıcıların birçoğunda ekranı yaklaştırma ve uzaklaştırma var aklın ona takılmasın.Özet olarak internette gezinirken önce işletim sisteminin hızı ve tarayıcının hızı ortaya çıkıyor.Cihazın donanımsal özellikleride önemli ama artık yeni nesil telefonlarda parçaların hepsi gelişmiş olduğu için onu belirtmeye gerek yok.İnternet keyfim süper olsun diyorsan iPhone tavsiye edebilirim.Symbian ile Windows Mobile arasından kalırsan ve paranda varsa windows mobile almanı öneririm..... Şu an kadar anlattıklarımın hepsini günümüzdeki EDGE bağlantısını göz önüne alarak anlattım. 3G gelince herşey bu anlattıklarımdan kat kat daha hızlı olacaktır.....

Son Düzenleme: hamann7725 ~ 29 Haziran 2009 19:54
VOY
28-07-2009, 16:56   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj
Alıntı: taliptako  
Arkadaşlar cepten internette gezinmek kolay oluyor mu?Şu çözünürlülük meselesinden dolayı pda almamayı düşünüyorum.Yani günümüzde web sitelerinin çözünürlükleri en az 1024 telefonların ise 240*320 gibi oluyor.
Bu sorun telefona yüklenen özel bir internet tarayıcısıyla düzelebiliyormu?
Cebinden internete sörf yapan biri anlatırsa bu konuyu

Ben BlackBerry Perl 8120 ve Sınırsız BIS paketi sahibiyim. Cepten internete girmek gerçekten keyifli. İstediğim yerde internete ulaşabiliyorum. BIS 'in açılımı "BlackBerry Internet Sevices". BlackBerry SmartPhone birisi almanı tavsiye ederim. Her an maillerin cebine geliyor ve Maillerin   Kanada BlackBerry  Merkezinde taranıyor güvenliği doğrulanıp sana ulaştırılıyorlar. Uygulama seçenekleri pek fazla olmasada senin işine yaraca tüm yazılımlar mevcut. BlackBerry telefonlarından birini alacaksan Turkcell kampanyalarını takip etmeni tavsiye ederim.
Buradan Kampanyalara bakabilirsiniz : http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/turkcellblackberry

Kolay Gelsin...

bilgehankalkan
20-01-2010, 20:24   |  #6  
Yıllanmış Üye
197 mesaj

Tabiki İphone.

emre305
25-01-2010, 16:22   |  #7  
Yıllanmış Üye
303 mesaj

interneti fazla önemsemenize gerek yok ekstra opera mini kurarsınız çok da güzel sörf yaparsınız.