çEVİRMELİ AĞ BAĞLANTISI NEDİR ?

HPQ-User
01-02-2008, 13:41   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Buket sormuş:
bilgisayarımda internet sayfasını açarken yerel ağ bağlantısı dışında ekranda çevirmeli bağlantı adıyla başka bir pencere açılıyor. Bağlan a tıkladığımda ''numara çevriliyor 1. deneme , 2.deneme ve bağlantı kurulamadı'' cevabı geliyor. Bu arada da internet bağlantım kopup duruyor.Bu çevirmeli bağlantı nedir, neden sürekli ekranımda pencere halinde açılıyor? Ve yerel bağlantım bundan neden etkileniyor. Son olarak Ne yapmalıyım bu çevirmeli bağlantı konusunda.
Şimdiden teşekkür ederim!

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel dual core inside
windows xp

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

Borga-x
01-02-2008, 13:45   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Çevirmeli bağlantı 56K modemlerın oldugu donemlerde modemı ınternete bağlamak ıcın kullanılan bır arabırım. Bunu duzeltmek ıcın ağ bağlantılarıma tıklayın burdan solda bulunan bağlantılarımı gostere tıklayın eger burda cevırmelı ag varsa bunu silin. Bazı ADSL modemler cevırmelı ag gıbı ınternete bağlanırlar modemınız bu sekılde bağlanıyorsa o zaman bu dosyaya dokunmayın derım.

aliakat
13-02-2008, 22:15   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhaba buket,
öncelikle bilgisayarından çevirmeli bağlantıdanmı giriyorsun yoksa adsl bağlantınmı var.
eğer adsl bağlantın varsa çevirmeli bağlantıda işine yaramıyorsa,masaüstündeki ağ bağlantılarıma sağ tıkla özellikler de karşına çevirmeli bağlantı gelecek ona sağ tıklayıp kaldırırsan eğer sürekli çevirmeli bağlantı ekranı gelmemiş olur.
sorun olursa yardımcı olabilirim.
görüşmek üzere...