Çevirmeli bağlantı hızında internet..

poyraz_27
19-02-2015, 11:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Benim bir modemim var Airties RT-211 4 portlu 2005 yılında aldım o tarihten beri kullanıyorum.. Ve kendi sonradan verdikleri hediye 2 yıllık modem o kadar dandik ki elektrik kesilince bozuldu. Sizlerin yorumuna ihtiyacım var. Aldığım internet hızı sözde 8 MBit 3-4 arası 5 geçmez ve 50GB sonra 3Mbit düşüyor ve hiç bir siteyi hızlı açmıyor zaten.. 2010 yılıydı sanırım bu yalın internet çıkınca ona geçtim ttnet bana 3Mbit hız veriyordu paket yine 8Mbit (bahanesi bu bant çok yeni) ve 15Gb kotası vardı aşınca 1mbit düşüyor ve çevirmeli bağlantı gibi 1 sayfayı yaklaşık 2-3dk açıyordu sizlere sorum şu arkadaşlar bu kadar eziyetten sonra 3G wi-fi almayı düşünüyorum çünkü telefonumda hız testi yapıyorum 17-22 felan çıkıyor görünce kazık yemiş gibi hissediyorum.  üstelik çok ucuz.. 23 lira 2gb internet 500dk 5.000 sms her yöne ve ben bu dandik internete şuan taahütlü olmasına rağmen 68tl gibi bir rakam ödüyorum yalın internet çıktığında hep sınırsızdı(yani kotayı aşmam imkansız) yine 90-100 tl arası gönderiyorlardı yanında ne telefon ne tivibu hiç bir şey yok üstelik komşumun sırf telefonu var diye +8mbit üzeri internet sağlıyor bana 3. sınıf insan muamelesi yapıyorlar. Sizce ne yapıyım, değer mi bu paraya? aveada 59 tl 15gb internet en azından hızlı girer diye düşünüyorum, üstelik taşınabilir..  Ya da bu 4G mevzusu var onu beklemek mi daha iyi olur?

Son Düzenleme: poyraz_27 ~ 19 Şubat 2015 11:35
mehmet_93
19-02-2015, 13:14   |  #2  
mehmet_93 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
593 mesaj

Öncelikle probleminiz başka bi şey gibi geldi çünkü bahsi geçen 3-4 mbps hız ile siteler sorunsuz yüklenir. Öyleki çevirmeli gibi dediğiniz 1mbps de bile  sitenin yüklenmesi 2-3 dakika sürmez. (1mbps=100KB/sn yani site bi dakikada 6 MB veri çeker ki 6 MB veriyle açılan bi site yoktur) Neyse zaten 68 tl gibi uçuk bir fiyatı niye verdiğinizi de çözemedim o parayı verecekseniz niye yalın net aldınız onuda çözemedim tel faturası + net paketiyle ona benzer daha iyi bi şey alırdınız muhtemelen. Sanırım sizin hattınızda bir problem var. Öncelikle bunu ttnet le görüşmeniz durumu anlatmanız faydalı olaiblir. Onun haricindede bulunduğunuz yerde 3g şebekesi varsa ve o kadar kota size yetecekse (Kotayı aşınca hiç bi yere giremezsiniz.ttnetteki gibi 1-3 falan yok onlarda :)) 3g hız olarak iyi (Ping olarak kötü yani gecikmesi yüksek online oyun (LOL Counterstrike) oynayamazsınız oynasanızda aşırı pingden zevk alamazsınız (150-200 civarlarında dolanır hatta üstüne de çıkabilir)) Tahhütsüz olarak vermiyorlar sanırım eşden dosttan alıp deneyip geçin memnun kalmazsnız paranıza yazık olur. Tabi en iyisi kablolu internet ama bazı yerlerde altyapı sorunu oluyor veya ttnet kaynaklı problemler. Öncelikle sorununuzu ttnetle çözmek daha makul gibi kolay gelsin.