chat yapmak istiyorum

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Banned
06-05-2008, 00:38   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

meraba arkadaşlar ismim şehriban neşeli biriyim.benim pc bir bilgisayarım var internette aldım ama chat yapmak istedim olmadı ne yapmak lazım nasıl bir yol çizeyim bana bilgisayarı öğretin biraz bilgilere açım bana bilgi verirseniz mutlu olucam by

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 06 Mayıs 2008 20:34
Banned
09-05-2008, 01:14   |  #2  
Banlandı
206 mesaj

chat yapmak için öncelikle java programını indirip bpc ye kurman gerek ondan sonra istediğin bir chat sitesine girip chat yapabilirsin kolay gelsin

DevilTURK
09-05-2008, 01:21   |  #3  
Yeni Üye
33 mesaj

Sana kullanımı basit olan Mirc programını önerebilirim. Yeni başlayanlar için yeterlidir. Zaten ilerde chat ten sıkılırsın bence :D

linda
11-05-2008, 15:21   |  #4  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

arkadaş sormuş anlatmak lazım. sonuçta burası bir forum. mynet msn gibi sitelerde sohbet kanalları var. bir email adresi alıp sohbet denen girdaba dalabilirsiniz. arkadaşın da dediği gibi chat yapabilmek için java (() proğramına ihtiyaç var. ve en son sürümüne.gerisi kolay. bu ilk aşama. sohbette mutlaka dikkat etmeniz gereken kurallar olmalı.
isminiz yerine bir nick yada mahlas denen isim kullanmanız
yaşadığınız şehir hemen söylenmemeli bence
ahlaki sınırları zorlayacak yazışmalara girmemek gerek. sonra başınız ağrıyabilir.(düşük bir ihtimal de olsa )
web cam ilk etapta açılmamalı. açılacaksa karşılılık açılmalı. ama karşınızdakinin size bir kayıt izlettirebileceği de unutulmamalı.
kesinlikle dramatik hikayelere karşı uyanık olunmalı.
ailenizden kesinlikle bahsedilmemeli.
özel yaşamınızdan bahsederken bunun kullanılabileceğini akıldan çıkarmamalı.
ve başka çooook ilkeleri vardır eminim. bu konuda hassasiyeti olan arkadaşlar katılırlarsa sevinirim.

Son Düzenleme: linda ~ 11 Mayıs 2008 23:46
Banned
11-05-2008, 18:56   |  #5  
OP Banlandı
12 mesaj

sayın linda seni kınıyorum bana yazmış oldunuz herşeyi sana iade ediyorm bilmediğim bir konu hakkında bilgi istemiş olabilirim ve birsürü kişi bilgi istemiş bilgi isteyerek öğrenilir ayrıca böle şeler ama senin gibi insanlar bilmeyeni aşşağılayarak ilgi toplamayı denerler senin dışındaki yardım eden herkese teşekürü borçbilirim sen kimsinizki haddin olmadan bana bunları yazdın ben seni paramla satın alırım ben hem güzel hem fizik açısından süper hemde çok zenginim varlıklı bir ailenin kızıyım onun için bana bulaşma

silici06
12-05-2008, 05:41   |  #6  
Yıllanmış Üye
702 mesaj
şehriban
sayın linda seni kınıyorum bana yazmış oldunuz herşeyi sana iade ediyorm bilmediğim bir konu hakkında bilgi istemiş olabilirim ve birsürü kişi bilgi istemiş bilgi isteyerek öğrenilir ayrıca böle şeler ama senin gibi insanlar bilmeyeni aşşağılayarak ilgi toplamayı denerler senin dışındaki yardım eden herkese teşekürü borçbilirim sen kimsinizki haddin olmadan bana bunları yazdın ben seni paramla satın alırım ben hem güzel hem fizik açısından süper hemde çok zenginim varlıklı bir ailenin kızıyım onun için bana bulaş
zhuzahahzauh Kahkaha git arkadaşım işine ya alla allaa Kahkaha sen bence bahsettiğin gibi olsan chat ile KESİNLİKLE işin olmazdı SinsiSinsiSinsi
hem ben sana birşey söyleyeyim bunu hiç unutma iyiliğin için söylüyorum; chatten hayır gelmez fayda gelmez tamamen zaman kaybından başka bişey değil. ordan bulacağın en iyi arkadaş klavyesi gelişmiş en iyi abazadırÜzgün

uzun lafın kısası chatin mırcın falan modası geçeli yıllar oluyor. eskiden kimse bu işleri bilmiyorken güzeldi ama şimdi BeğenmedimBeğenmedimBeğenmedimZonk

cbilgen13
16-05-2008, 03:05   |  #7  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

ciddi bir forum ortamını basit bir chat ortamına çevirmişsiniz...şehriban öğrenmeninde bir adabı vardır...özellikle linda için yazdığın oldukça çirkin kelimeler için hepbirlikte biz seni kınıyoruz senin beğenmediğin yorumlar arasında senin gibi saf kullanıcıların başına %100 gelecek bilimum abaza saldırılarına karşı yapılması gerekenler yazılmış..aslında böyle saçma bir konuya bu kadar ciddi yaklaştıkları için herkese yardım için yazan arkadaşlara tşk. etmelisin...

Banned
16-05-2008, 07:02   |  #8  
OP Banlandı
12 mesaj

sende dangalakmışsın cingen adam gibi konuşmasını bilmeden insana cevap yazmaya çalışarak batmışsın seni kınıyoruz hepimiz ve türkiye kınıyor seni yüzde 48 lik insan kitlesi var benim babamgilin peşinde sürüklenirsin aklın alınır

cbilgen13
16-05-2008, 10:47   |  #9  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

yorumsuz...

SaGoPa KaJMeR.
16-05-2008, 12:22   |  #10  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

Yararlı Konular Accagınıza Şu actıgınız Konuya Bak bi Bide Tartışıyosunuz...!

Hepinizi Ben Ve Benim Gibi Düşünen Arkadaşlarımla Birlikte

Kınıyoruz !...

Zonk

Son Düzenleme: SaGoPa KaJMeR. ~ 16 Mayıs 2008 12:56
silici06
17-05-2008, 09:00   |  #11  
Yıllanmış Üye
702 mesaj

şehriban kardeşş, ben psikoloji bölümü öğrencisiyim sana yardımcı olmak isterdim açıkcası.. çünkü acilen bir uzman desteğine ihtiyacın var Beğendim eğer ankaradaysan görüşürüz.. Gözünü devirmişDil çıkarıyorGülümsemeGöz kırpma

Son Düzenleme: silici06 ~ 17 Mayıs 2008 12:46
tirex_x
17-05-2008, 09:07   |  #12  
Yıllanmış Üye
445 mesaj

forum sitesinde mesajlaşmayı biliyon ama chat yapamıyon :)))))))))))

tirex_x
17-05-2008, 10:55   |  #13  
Yıllanmış Üye
445 mesaj
şehriban
sayın linda seni kınıyorum bana yazmış oldunuz herşeyi sana iade ediyorm bilmediğim bir konu hakkında bilgi istemiş olabilirim ve birsürü kişi bilgi istemiş bilgi isteyerek öğrenilir ayrıca böle şeler ama senin gibi insanlar bilmeyeni aşşağılayarak ilgi toplamayı denerler senin dışındaki yardım eden herkese teşekürü borçbilirim sen kimsinizki haddin olmadan bana bunları yazdın ben seni paramla satın alırım ben hem güzel hem fizik açısından süper hemde çok zenginim varlıklı bir ailenin kızıyım onun için bana bulaş
şehriban a kesinlikle katılıyorum kardeşim arkadaş bilmiyor. düzgün cevap verin.

Banned
20-05-2008, 00:18   |  #14  
OP Banlandı
12 mesaj

sen insanı ürküten resmine bak bi kerem tartışıyorsak kendimize sana ne girmezsin olur biter senide çeken bişey varki geldin havanı basıyosun bizde seni kınıyoruz

cbilgen13
20-05-2008, 00:48   |  #15  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

yine yorumsuz....

Banned
24-05-2008, 07:36   |  #16  
OP Banlandı
12 mesaj

anaa girdime gireceme soru sorucama pişman ettiniz ne kadar kendini beğenmiş insan toplanıyorsunuz nasıl saldırıyorsunuz bir soruyu abartıp neden bunu saldırı aracı olarak kullanmaya çalışıp rencide edipte saldırıyosunuz

Razorback
24-05-2008, 09:59   |  #17  
Yıllanmış Üye
712 mesaj

merhaba,
chat yapmak için google a girip sohbet odaları yazıp aratabilirsin. sonra ister explorer üzerinden (bilgisayarında java yüklüyse) istersende sitedeki scripti yükleyerek chat yapabilirsin.örneğin http://www.ayna.org/download/ adresinden Script v6 yı yükleyebilirsin. bilgisayarında sorunsuz çalışan ve güncel herhangi bir antivirusun olduktan sonra başka chat sitelerinden başka chat programları da indirebilirsn. yalnız dikkat et chat yaparken senin ve ailenin kişisel bilgilerini karşındaki babanın oğlu bile olsa verme. tanıştığın kişileri arkadaş olarak eklemen gerekince de kendi adresine değil, tamamen sallamasyon bilgilerle alınmış farklı bir msn adresine ekle.

linda
24-05-2008, 11:46   |  #18  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

arkadaşlar bu konunun bu kadar uzamasına sebep olan biri olarak hepinizden özür diliyorum. malum chat isteğinde bulunan kişiye ben cevap verdim ve tepki bana gelmişti. sonra malum kişinin malum mesajı geldi. yanlış anlamış napem. özür diledim. maksadımı anlattım. sonra mesajımı düzelttim. neyse arkaşdalar bu konuya cevap yazmayalım derim. bırakın kendi haline. karşımızda EVERETS gibi yüce biri yok muş. tam tersine L.. gibi biri varmış....

Son Düzenleme: linda ~ 24 Mayıs 2008 11:52
07BENER07
24-05-2008, 12:01   |  #19  
Yıllanmış Üye
1,699 mesaj

ZonkZonk