Checkboxtaki kayıtları veritabanına kaydedilmesi?

Ashley_
21-06-2011, 20:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar merhaba;

Yeni projemde ufak bir problemim var. Öncelikle projemi anlatmak daha sağlıklı olacak sanırım. Projem bir register.aspx, login.aspx ve default.aspx formlarından ibaret.

Register.aspx kullanıcıların textlere istenen bilgileri girmesi ve butona basıldığı anda da girilen bilgilerin veritabanına kaydedilmesi şeklinde yapıldı.

login.aspx te de kullanıcıdan kayıtlı ise kullanıcı adı ve şifre isteniyor, butona basınca da default.aspx sayfasına yönlendirerek ekrana hoşgeldiniz tarzında ufak bir yazı ve logout butonu mevcut.

Projem özetle bu. Aslında projemi bitirdim ufak bir ayrıntı dışında sorunsuz çalışıyor.

Problemim ise; Veritabanımdaki alan adlarımdan biri 'hobiler' ve bu alanda birden fazla veri olması istendi benden(yüzmek,resim çekmek,sinema gibi...). Yani asp.net tarafında checkboxlist ile birden fazla seçenek vereceğim ve kullanıcının seçtikleri de veritabanına kaydedilecek. Bu kısımla ilgili bir ilerleme kaydedemedim maalesef. Nette araştırdıklarım genelde veritabanındaki kayıtları checkbox'a getirmek ile ilgiliydi bana tam tersi gerek. O örneklerden de yararlanmaya çalıştım ama bunu pekte başarabildiğim söylenemez. Checkboxlist' teki seçtiğim kayıtları veritabanına nasıl kaydedebilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Ashley_
23-06-2011, 14:51   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Arkadaşlar sorunumu çözdüm. Bu konuda problemlem yaşayan arkadaşlara kaynak olması açısından buraya da ekliyorum.

string Hobies = "";
            for(int i=0;i<CheckBoxList1.Items.Count;i++)
            {
                if (CheckBoxList1.Items.Selected == true)
                {

Hobies+= CheckBoxList1.Items.Text.ToString() + ";";

}

}