Chip.com.tr e giriş. Sorun değil bir öneri..

mustafa2116
26-10-2012, 17:38   |  #1  
mustafa2116 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Modem stabil bir ip kullanmıyor..Ve bu nedenlede ip değişimi yaşanınca kullanıcı girişini yeniden girmem gerekiyor.

Mozilla firefox kullanıyorum Chip.com.tr adresine giriş adımı ve şifremi hatırlatmama rağmen( gerekli ayaralrı yaptığımı bildireyim) İp değiştiğinde site bendeki çerezleri görmüyor ve yeniden giriş yapıyorum.

gıcık bişi  kendi özel bilgisayarımda sürekli giriğim sitelerin şifresi bile hatırlanırken unutulması.

Acaba bu yapıyı değiştirebilirmisiniz. beni hatırla yerine tıklamam rağmen ip değiştiğinde  beni unutuyor çerezler duruyor ama kabul etmiyor...

Batuhan Karsan 26
26-10-2012, 18:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Güvenlik açısından önemli ama bu kadar abartılmaya gerek yok kimse chip hesabını çalmaz ya.

Selçuk İslamoğlu
27-10-2012, 17:37   |  #3  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: mustafa2116  
Modem stabil bir ip kullanmıyor..Ve bu nedenlede ip değişimi yaşanınca kullanıcı girişini yeniden girmem gerekiyor.

Mozilla firefox kullanıyorum Chip.com.tr adresine giriş adımı ve şifremi hatırlatmama rağmen( gerekli ayaralrı yaptığımı bildireyim) İp değiştiğinde site bendeki çerezleri görmüyor ve yeniden giriş yapıyorum.

gıcık bişi  kendi özel bilgisayarımda sürekli giriğim sitelerin şifresi bile hatırlanırken unutulması.

Acaba bu yapıyı değiştirebilirmisiniz. beni hatırla yerine tıklamam rağmen ip değiştiğinde  beni unutuyor çerezler duruyor ama kabul etmiyor...

İlginç olan şu ki, sistemi ben yazmama rağmen, herhangi bir IP'ye bağlı bir şey yok ortada. Yani kendim de sabit IP kullanmıyorum. Tarayıcılara göre farklılık sezilir mi bilemem, araştıracağım ama IP'ye bağlı olmadığını bilmenizi isterim.

Kapalı Hesap (153334)
27-10-2012, 17:52   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Selçukbey bazen chiponline şifremi ve kullanıcı adımı yazdığım halde girmiyor bunu linuxdada xpdede win7 dede yapiyor.tarayıcı farketmiyor.

Hayır insan uzun bir sure forma giremiyince banlandı sanılıyor.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (67628) ~ 27 Ekim 2012 17:57
mustafa2116
27-10-2012, 21:07   |  #5  
mustafa2116 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Çok oluyor gibiyim ama şu sorunada göz atarmısınız.Facebook ta beğen yada tavsiye ete tıkladığımda paylaş ekmesi çıkıyor ama  tam net görünmüyor mausu üzerinden çektiğimde düzgün görüntüleniyor ama üzerine getirdiğimde yanıp sönüyor arka planla karışıp duruyor..

Selçuk İslamoğlu
27-10-2012, 21:22   |  #6  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Selçukbey bazen chiponline şifremi ve kullanıcı adımı yazdığım halde girmiyor bunu linuxdada xpdede win7 dede yapiyor.tarayıcı farketmiyor.

Hayır insan uzun bir sure forma giremiyince banlandı sanılıyor.

Bir ara 1 haftalığına banlanmıştın sen o zamanlar olmasın? ;)