Chip Derg, İçeriği Anket Katılalım....

kyotoprotokolü
26-04-2010, 22:29   |  #1  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

Chip dergilerini Çoğumuz takip ediyoruz. Son zamanda da gerçekten Güzel Çalışmlar yapılıyor.
Chip dergisinin Düzenli olarak Programlama Dilleri ile ilgili eğitim vermesi güzel olur.
Örneğin;
3'ay Visual BAsic ile ilgili sonraki ay c++ , sql vs.
Anket Sorusu
Sizce De Programlama Dilleri ile ilgili bir eğitim Seti Dergi ile birlikte DVD içeriği olarak gelsin mi?

Anket
Kapalı Hesap (158417)
26-04-2010, 22:31   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 8
1,060 mesaj

Evet, Böyle Bir Eğitim Güzel Olur

ECHELON_
26-04-2010, 23:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

ben chıpın eğer yasalsa xp ve vista isolarını vermesini istiyorum çünkü netten bulduklarımız malum şekilde sorunlu piyasada da lisansımız olmasına rağmen hiç bir yerden üzerinde hiç oynanmamış iso bulamıyoruz işe vista ile başlayıp xp ile devam edilebilir

kyotoprotokolü
26-04-2010, 23:39   |  #4  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,327 mesaj

yasal olacağını ben pek zannetmiyorum ama
Pek te bir bilgim yok açıkçası
Ama böyle programlama dilleri ile ilgili bir yazının iyi olacağını düşünüyorum.
Bu işlere meraklı arkadaşlar için gerçekten de güzel bir kaynak olacağı düşüncesindeyim

ECHELON_
27-04-2010, 00:00   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

ben lisans istemiyorum bildiğin xp ya da vista isosu zaten nette bi sürü fakat hepside ajanlı felan md5 leri uymuyor. bence chıp böyle bir şey yaparsa oldukça satar o ay

Nicoll
27-04-2010, 13:29   |  #6  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj
Alıntı: ECHELON_  
ben chıpın eğer yasalsa xp ve vista isolarını vermesini istiyorum çünkü netten bulduklarımız malum şekilde sorunlu piyasada da lisansımız olmasına rağmen hiç bir yerden üzerinde hiç oynanmamış iso bulamıyoruz işe vista ile başlayıp xp ile devam
Çok önemli bir noktaya parmak basmışsınız...

MS Office 90 günlük deneme sürümleri veriliyor... Ama neden Windows 7'nin deneme sürümleri hiç verilmedi? Bence DVD yer sorunu filan da değil bu; koca koca 4-5 GB'lık Linux isoları veriliyor...

Ya Microsoft süreli deneme sürümlerini dergilere dağıtarak beleşten reklam yapmasını bilmiyor ya da bizim bilmediğimiz, anlamadığımız bir sebep var...

kyotoprotokolü
27-04-2010, 17:04   |  #7  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,327 mesaj

hayır diyenler neden hayır dediklerini söylerlerse
hepimiz açısından iyi olur.
Ankete Katılan herkese teşekkürler

IceManF1
27-04-2010, 17:32   |  #8  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
3,546 mesaj

Kişiye göre değiştir.
Sen bilişim sektöründe isen programlama dilleri çok önemlidir.
Ama sıradan bir PC kullanıcısı için çok gereksiz bir eğitim olur.
Chip sadece belli bir kesime değil genele hitap eder.Bu yüzden böyle bir eğitim vereceklerini sanmıyorum.

kyotoprotokolü
27-04-2010, 18:36   |  #9  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,327 mesaj
Alıntı: IceManF1  
Kişiye göre değiştir.
Sen bilişim sektöründe isen programlama dilleri çok önemlidir.
Ama sıradan bir PC kullanıcısı için çok gereksiz bir eğitim olur.
Chip sadece belli bir kesime değil genele hitap eder.Bu yüzden böyle bir eğitim vereceklerini sanmıyorum.
Şu sözünü hatırlatarak söze başlıyorum;
"Chip sadece belli bir kesime değil genele hitap eder.Bu yüzden böyle bir eğitim vereceklerini sanmıyorum."

Evet Kesinlikle Doğru! Ama programlama dilleri ile ilgili bir eğitim vererek bu özelliğini kaybedeceklerini veya sadece bir kesime hitab eden bir dergi olacağını zannetmiyorum. Çünkü;
Chip Dergisini takip ediyorsanız Dergi ye bir göz atın İçerisinde Fotoğrafçılık la ilgili, PC Donanımıyla ilgili, Fotoğraf Makineleriyle İlgili, Güvenlik le ilgili vs. vs. Bir sürü yazı var. Bu eğitimle birlikte bunların hiç biri sonuçta dergiden kopmayacak.

AYRICA;
Daha önceki verilen eğitimlere bakarsanız iyi olur. Örneğin; Ocak 2010 da Paraliz vermişlerdi. Kaç kişi kullanır. Kaç kişinin ilgi alanına girer.
VEya  Ekim 2009 Dergisine de bakarsanız Solid Works Eğitimi Bende Çizim programlarıyla pek uğraşmıyorum.
Fakat bu eğitim verilmiş ve güzel bence. Sonuçta bunlarla uğraşan birileri var.
Bu Örnekleri Çoğaltabiliriz. Adobe Flash CS4(Web tasarımı ile alakası olmayan biri tercih etmez ) Silverlight
vs. vs.

DEMEK istediğim böyle bir eğitimin chip dergisinin
--"Aa! bu dergi bunları veriyormuş programlama dergisidir"-- diye kimse söyleyemez.
Sonuçta sıradan Pc kullanıcısı için Diğer verilen Eğitimler de bir anlam ifade etmez.

UMARIM açıklayıcı olmuştur. Ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

ECHELON_
27-04-2010, 19:08   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
Alıntı: Nicoll  
Çok önemli bir noktaya parmak basmışsınız...

MS Office 90 günlük deneme sürümleri veriliyor... Ama neden Windows 7'nin deneme sürümleri hiç verilmedi? Bence DVD yer sorunu filan da değil bu; koca koca 4-5 GB'lık Linux isoları veriliyor...

Ya Microsoft süreli deneme sürümlerini dergilere dağıtarak beleşten reklam yapmasını bilmiyor ya da bizim bilmediğimiz, anlamadığımız bir sebep var...