CHIP DERGİSİNİN FİYATI

muratkurt677
08-04-2006, 11:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

CHİP DERGİSİ ÇOK PAHALI OLDU BENCE DVD SİZ BİR DERGİDAHA ÇIKARIN VE FİYATI UCUZ OLSUN.BİR DERGİYİ ALABİLMEK İÇİN 3 ARKADAŞ BİRLEŞİYORUZ.BENCE 4.5 YTL OLURSA DERGİNİZ DAHA ÇOK SATILIR

theironman
08-04-2006, 11:36   |  #2  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Dergide verilen DVD'nin fiyata çok fazla yansıdığı yok aslında. Şu anda dergilerin çoğunun fiyatı bu fiyat aralıklarında zaten.

CU_GS7
08-04-2006, 20:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Dergini fiyatı bence de normal..
Herkesin bütçesi farklıdır tabi; bu yönde yaptığın öneri de mantıklı gibi: İsteyene DVDsiz ve yaklaşık 1 YTL daha ucuz aynı derginin olması..

theironman
08-04-2006, 21:35   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

DVD'siz ayrı bir dergi çıkacağını hiç sanmıyorum.

Falakacı
08-04-2006, 21:36   |  #5  
Taze Üye
14 mesaj

Chip derğisinin ve benzeri bilgisayar derğilerinin fiyatı biraz pahalı. Genellikle gençlerin ve öğrencilerin okuduğu derğinin fiyatı bu derece yüksek olmamalı. Dikkatimi çeken şeylerden biride magazin ağırlıklı dergilerin fiyatı daha uygun oluyor ve neredeyse yarı, yarıya indirimler ve indirimli abonelikler oluyor ama malasef pc derğilerinde bunları göremiyoruz. Bunuda neredeyse her ay bir, iki derği alan bilgisayar meraklılarına ve her ay aralıksız okudukları derğileri takip etmelerine bağlıyorum eğer dergi satışlarında bir düşüş olsa fiyatlarda biraz iner gibi geliyor.

CU_GS7
08-04-2006, 21:47   |  #6  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
elvis32
DVD'siz ayrı bir dergi çıkacağını hiç sanmıyorum.
Sen san; sanma..
Bu yolla derginin tirajında bir artışın olması muhtemel..
En azından 1-2 ay deneyip bakılabilir..

Elbetteki bu karar, CHIP dergisinin yöneticilerinindir..
Kendileri için hangisi uygunsa o şekilde davranırlar..

theironman
08-04-2006, 21:53   |  #7  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

Her bütçeye göre dergi çıkarılması maalesef mümkün değil, yani her kesimi düşünmek kolay bir iş değil, belki bu soruya asıl muhattap olan biri çıkar, sorunu yanıtlar ancak fiyatın aşağıya çekileceğini şu an için düşünmüyorum, dvd ve cd'siz de ayrı bir dergi piyasaya sürülürse bu başka bir yayınla olabilir, Chip adı altında değil.

CU_GS7
08-04-2006, 21:55   |  #8  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Bence CHIP adı altında da DVDsiz derginin piyasada olması gayet mümkün olur..
İsim sorunu olacağını sanmıyorum..

anger
08-04-2006, 22:08   |  #9  
Üye
69 mesaj

Bir yönden katılıyor bir yöndende karasızım.Çünkü CHİP'in böyle birşey yapmasını beklemek olmiyacak duaya amin demektir.Ama belkide bizim gibi bütçeleri kısıtlı olan kişilere yönelik başka bir uygulama getirebilir.Artık günümüzde cd devri kalkıyor dvd var artık hayatımızda.Tamam gene parasal yönden dvd'de pahalı.Ama adamlar niye aynı derginin cd'li içeriğini satsınki yada şöyle düşünün bu paraya bu dergi hakediyo cinsinden.Dediğim gibi indirim yada başka bir uygulama getirebilirle karşımıza ve merakla bekliyoruz.Saygılar...!

make-believe
08-04-2006, 23:56   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Eskiden ben de dahil olmak üzere, Bilgisayar dergilerinin verdiği CD'lere, içinde paha biçilmez hazineler olan hazine sandığı gözüyle bakardık. Çünkü o zamanlar 56 Kbps dial-up'a mahkum bireylerdik.

Arkadaşlar kaç kişi günümüzde artık  bir PC dergisinin verdiği CD/DVD derlemesine gerçekten ihtiyaç duyuyor? Şu anda büyük çoğunluğun elinde ADSL gibi bir imkan var ve isteyen her an Internet'ten istediği şeyi indirebiliyor. Üstelik size bilgisayar/yazılım/donamım/ve aklınıza gelen ne varsa her konuda a-dan z-ye yardımcı olup-bilgi veren binlerce site de var parmaklarınızın ucunda.

Bu durumda Bilgisayar dergilerinin politikalarını yeniden gözden geçirip, CD/DVD siz, dop dolu bir dergi çıkarıp fiyatlarını da aşağı çekmeleri lazım. Evet kabul etsinler pahalılar...

Son Düzenleme: make-believe ~ 09 Nisan 2006 00:01
Banned
09-04-2006, 00:12   |  #11  
Banlandı
1,148 mesaj

bence gerekli programlar kesin olarak verilmeli...
kağıda dökülen her şey kalıcı ama sanal alem öyle değil....
mesela photoshop u deneyecek bir limitli kullanıcı bu durumda 360MB a yakın bir kota doldurması gerekiyor..keza oyunlarda böyle yeni çıkan bir oyunun demosu 500mb civarında ...kotalı kullanıcılar olarak bu durumda DVD-ve CD ler çok işimize yarıyor...
ayrıca mesela geçtiğimiz aylarda pc montajı video olarak verilmişti ben şahsım adına çok faydalı gördüm...
dvd ve cd de verilen programları deneyip en uygununu seçebiliyorsunuz ama internetten indirerek yapmaya kalkmamız..bize extra kota olacak buda ayriyetten para demek...
demek istediğim DVD ve CD lere devam edilmeli... Ama fiyat inecekse bundan tabiki sevinç duyarız...
saygılar....

make-believe
09-04-2006, 00:20   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
Falakacı
Chip derğisinin ve benzeri bilgisayar derğilerinin fiyatı biraz pahalı. Genellikle gençlerin ve öğrencilerin okuduğu derğinin fiyatı bu derece yüksek olmamalı. Dikkatimi çeken şeylerden biride magazin ağırlıklı dergilerin fiyatı daha uygun oluyor ve neredeyse yarı, yarıya indirimler ve indirimli abonelikler oluyor ama malasef pc derğilerinde bunları göremiyoruz. Bunuda neredeyse her ay bir, iki derği alan bilgisayar meraklılarına ve her ay aralıksız okudukları derğileri takip etmelerine bağlıyorum eğer dergi satışlarında bir düşüş olsa fiyatlarda biraz iner gibi geliyor.
Çok doğru bir tespit. Neden bilgisayar dergilerinin fiyatı çok yüksek? Sakın 'Biz de CD/DVD veriyoruz'un ardına sığınmaya kalkmasınlar. Ayrıca tüm bilgisayar dergilerinin fiyatına bakın, sanki aralarında anlaşmışlar gibi fiyat aralıkları hemen hemen aynı.Bu insanın aklına bir takım sorular da getiriyor tabi.

ferrarili adam
09-04-2006, 00:28   |  #13  
Yıllanmış Üye
457 mesaj

bu kadar reklam alan bir dergi daha makul fiyatta olmalı

ama bence esas problem fiyatı değil derginin kendisi dergi tatmin edici değil

bu ay verilen cd dvd leri hiç merak bile etmedim
derginin donanım bölümünün ilk 120 sayfası reklam arası dergi gibi olmuş

ferrarili adam
09-04-2006, 00:32   |  #14  
Yıllanmış Üye
457 mesaj

yakında derginin tavsiyesiyle iddaa oynamaya başlarsak dergiyi alacak hiç para kalmayacakKahkahaKahkaha

theironman
09-04-2006, 00:47   |  #15  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj
Recep Baltaş
Bence iki CD boşuna..onlar çıkarılsın fiyat fix 5 olsun.
iki cd'nin dergiden çıkmasıyla fiyat 5 ytl'ye düşmez.

make-believe
09-04-2006, 01:04   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Adeta bir biriyle yarışırcasına çift katmanlı DVD veren dergiler bile var.

Ama 'Okuyucu lehine fiyat indirip, daha çok kitlelere hitap edelim' diye bir çabalarını göremiyoruz.

CU_GS7
09-04-2006, 03:28   |  #17  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Daha fazla kitleye hitap etmekten ziyade, ulaştıkları kar maksimizasyonunda değişikliğe gitmeyi düşünmüyor ya da bu değişiklik riskini almak istemiyor olabilirler..

Banned
09-04-2006, 04:04   |  #18  
Banlandı
1,204 mesaj

denenmesi gayet mantıklı ne de olsa çogu kişi hala 300-400 milyonluk bilgisayar

kullanıyor ve dvdnin nasıl bi alet oldugu hakkında pek bişey bilmiyorlar

benim çevrenden edindigim izlenim bu.

theironman
09-04-2006, 09:36   |  #19  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

çevreni bilemem ama benim tanıdığım pek çok insan DVD'ye çoktan geçmiş durumda, yeterince ucuzladılar zaten. Bir de BD Diskler piyasaya çıkınca DVD'lerin bile modası geçmeye başlayacak.

Banned
09-04-2006, 16:30   |  #20  
Banlandı
1,204 mesaj

ben dvd-rw imi sattım cd ye geçilse çok iyi olur

theironman
09-04-2006, 16:44   |  #21  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

esprinin sırası olduğunu hiç sanmıyorum şu an. Teknoloji ileriye gider, geri değil!

make-believe
09-04-2006, 16:55   |  #22  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Bir bilgisayar dergisinin Türkiye'de satış fiyatı diğer magazin dergilerinin neredey se iki katıy sa burada bir sorun ya da terslik var demektir. Bilgi toplumundan, bilgiye daha kolay yollardan erişmekten dem vuruluyor sürekli. Lütfen CD/DVD lerin arkasına sığınılmasın. Şu anki fiyatlarının yarısına inmelidir tüm bilgisayar dergileri. Bakın o zaman nasıl tiraj rekorları kırılıyor...

ferrarili adam
09-04-2006, 18:29   |  #23  
Yıllanmış Üye
457 mesaj

bu cd dvd ve fiyat konusunda okuyucu ne derse desin chip bildiğini okur kanısındayımKahkaha

burda yazılanları dikkate alacaklarını hiç sanmamKahkaha

make-believe
09-04-2006, 18:34   |  #24  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
ferrarili adam
bu cd dvd ve fiyat konusunda okuyucu ne derse desin chip bildiğini okur kanısındayımKahkaha

burda yazılanları dikkate alacaklarını hiç sanmamKahkaha

Ben de mevcut fiyatlarıyla bu dergileri alacağımı hiç sanmam.Kahkaha

CU_GS7
09-04-2006, 18:41   |  #25  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Bizim yaptığımız bir ümit ve bir öneriden başka bir şey değil zaten..
Derginin sahibi onlar, nasıl isterlerse öyle davranırlar..
Ancak tüketici davranışlarını kesinlikle önemsemeleri gerekiyor..
Yoksa kendi çıkardıkları dergiyi kendileri okurlar ancak..
Alıcılara ve tüketicilere bu noktada muhtaç durumdalar elbette..(Her üreticinin ve satıcının olduğu gibi)

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 09 Nisan 2006 18:42