"Chip forumun yeni arayüzünü nasıl buldunuz?"

Anket
bir dost
01-07-2009, 14:17   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,174 mesaj

ilk gördüğümde çok değişik geldi ama şimdi alıştım. bu arada eskisine göre site bayağı yavaşlamış gibi geldi bana . cevap yazınca sayfaya dönmesi uzun sürüyor.

QUAKE-4
01-07-2009, 19:09   |  #27  
OP Yıllanmış Üye
646 mesaj
Alıntı: SaGoPa KaJMeR.  
QUAKE-4 Seni yeniden göremek cok güzel, Bu arada Yeni arayüzene Hayran Kaldım Selçuk Abi Konuşturmuş Bilgisini...

TEŞEKKÜR EDERİM OKUL - İŞ V.S. NEDENLERDEN ÖTÜRÜ PEK VAKTİM OLMUYOR AMA FIRSAT BULDUKÇA GİRİYORUM CHİP FORUMA ALIŞKANLIK İŞTE VAZGEÇİLMİYOR.MSN - FACEBOOK - CHİP FORUM İNTERNETE GİRDİĞİMDE BANKO BU 3'LÜYE GİRİYORUM :) BU ARADA BENDE YENİ ARAYÜZ HAKKINDA FİKRİMİ BELİRTEYİM "ÇOK GÜZEL" TABİKİ...

uGuR.uK
01-07-2009, 20:46   |  #28  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

bişey sorcam size, bu yeni arayüzden mi yoksa sürümden mi bilmiyorum ama firefox 3.5 ile kullanınca sayfa tamamen yüklenmeden alt kısımlara kaydırmıyor bende; yani misal 2-3 veya daha fazla uzunlukta sayfa yüklenirken tamamen yüklenmesini bekliyor uygulama, yoksa sayfa içinde hiçbirşeye(tıklama, kaydırma, seçme vs.) izin vermiyor(donmuş gibi). ama tabi bu bitek o sekmede geçerli, diğer sekmeler veya firefox'un kendisi gayet sağlam çalışıyor. diğer sitelerde gayet güzel çalışıyor, bitek bu bizim sitede(bu arada bu sorun ie8'de deneyince olmuyor). var mı bunu gören duyan bilen???

Selçuk İslamoğlu
01-07-2009, 21:31   |  #29  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: uGuR.uK  
bişey sorcam size, bu yeni arayüzden mi yoksa sürümden mi bilmiyorum ama firefox 3.5 ile kullanınca sayfa tamamen yüklenmeden alt kısımlara kaydırmıyor bende; yani misal 2-3 veya daha fazla uzunlukta sayfa yüklenirken tamamen yüklenmesini bekliyor uygulama, yoksa sayfa içinde hiçbirşeye(tıklama, kaydırma, seçme vs.) izin vermiyor(donmuş gibi). ama tabi bu bitek o sekmede geçerli, diğer sekmeler veya firefox'un kendisi gayet sağlam çalışıyor. diğer sitelerde gayet güzel çalışıyor, bitek bu bizim sitede(bu arada bu sorun ie8'de deneyince olmuyor). var mı bunu gören duyan bilen???

Eklentilerinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Özellikle bu site içerisinde bir engelleme yapıyorsanız bunlardan olabilir.

_Neo_
01-07-2009, 21:36   |  #30  
_Neo_ avatarı
Yıllanmış Üye
806 mesaj
Alıntı: uGuR.uK  
Olmaz mı,firefox'ta aynı sorunu yaşıyorum Selçuk abinin dediği  doğru.Bende  adblock var ve engellemede var tabi:)

Son Düzenleme: _Neo_ ~ 01 Temmuz 2009 21:38
nonpasaran
01-07-2009, 21:40   |  #31  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

Forumun arayüzü güzel mi evet çok güzelBeğendim

ama eksikliğini hissettiğim bir iki şeyide yazayım:

-eskiden bir konunun üzerine gelince bir bilgi balonu açılırdı ilk bir cümlesini falan gösteren böylece konu hakkında bi fikriniz olurdu şimdi açmak gerekiyor illa bunun eksikliğini hissediyorum.

-Bu günün mesajları hızlı geçiş e gizlenmiş bunun elimin altında olmasını özlüyorum

-Bi de gönderdiğim pm lerin okunup okunmadığını görebilmeyi özlüyorum(Bundan tam emin diilim daha tam  kurcalayamadım eğer anlaşılıyorsa bunu saymayınAğzı kulaklarına varıyor)

Bunun dışında herşey güzel

uGuR.uK
01-07-2009, 22:04   |  #32  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  

Eklentilerinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Özellikle bu site içerisinde bir engelleme yapıyorsanız bunlardan olabilir.
eklentilerin hepsini etkisizleştirip denedim, sıfır şekilde açtım aynı. zaten engelleyici bi durum yok; sadece "FEBE", "Fasterfox" ve bu son yüklediğim "Long URL Please" üçlüsü var. onun haricinde ekstra tema bile yok. hala çözebilmiş değilim... site açılma hızında, başka sitelerde veya ie8 ile girerken hiçbi halt yok ama bizim siteye ff ile öyle yapmaya başladıSoru

AliGren1907
02-07-2009, 14:09   |  #33  
AliGren1907 avatarı
Yıllanmış Üye
103 mesaj

Dediğiniz hataları ben firefox kullandığım zaman almıyorum.Ancak Chrome çıktıgından beri kullanıcısıyım eski arayüzde cevap yolladıktan sonra donmalar olmuyordu.Bu yeni arayüzde mesajı yolladık diyelim sonra gelen teşekkür cevabından sorna konuya dönüş yaptıgımda tarayıcı donukluyor bu arayüze geçtikten sonra böyle oldu ya da olmaya başladı diyelim.

07BENER07
02-07-2009, 21:25   |  #34  
Yıllanmış Üye
1,699 mesaj

arkadaşlar facebooktaki değişiklikler için de ilk önce alışmamıştık güzel değil demiştik ama hepimiz kullanıyoruz eski halini hatırlayan pek yoktur sanırım bence yeni arayüz çok güzel olmuş yakında herkes alışacaktır yalnız nickleri değişmiş arkadaşlarımı tanıyamadım o ayrı mesele :))

uGuR.uK
02-07-2009, 21:40   |  #35  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

şimdi bişey farkettim; oturum açıkken o olay oluyor. siteye ziyaretçi olarak girdiğimde herşey normal, ancak adım ve şifremi girip oturum açtığımda böyle bi bekleme yapıyor. bunu firefox'u sıfırdan silip sıfır eklentiylede denedim aynı, yani benim yazılımlarla pek bi alakası yok gibi duruyor ama...

piRe_
02-07-2009, 21:57   |  #36  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Bazı özellikler iyi olmuşsa da  cevap yazarken sayfanın altı genellikle görünmüyor, firefox'ta dil seçeneklerinden değişiklik yapmadan göremiyorum. Ön izleme yaptığımda yazılar iç içe girmiş şekilde duruyor.

..............düzeltme..........

Son Düzenleme: piRe_ ~ 02 Temmuz 2009 22:12
Selçuk İslamoğlu
02-07-2009, 22:03   |  #37  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj
Alıntı: piRe_  
Bazı özellikler iyi olmuşsa da beğendiğimi söyleyemem. Bir konununson sayfasındaki mesajı okumak ve son mesajları görebilmek için kırktakla atmak hiç hoşuma gitmedi.

Bunların forumun eski haline göre değişik olduğunu nereden çıkardın ki?

Mesela FORUM& ÜYELER başlığında olan Parola hatırlat ve Kayıt olun menüleri üyegirişi yapmış olanlar için sayfanın ortasında ne arıyor.

Peki bunu nereden çıkardın?

piRe_
02-07-2009, 22:04   |  #38  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Eski düzende iken bulunduğum yerden günün mesajlarına direk geçiş yapabiliyordum.

Selçuk İslamoğlu
02-07-2009, 22:05   |  #39  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
4,133 mesaj
Eski düzende iken bulunduğum yerden günün mesajlarına direk geçiş yapabiliyordum.

Yine bulunduğun yerden geçiş yapıyorsun... Ne alaka anlamadım... Yani şuraya tıklayıp menüyü görmek zor mu geliyor şu anda?

PiRe_, interneti hızlandırdığına inandığınız garip garip eklentilerle kullandığınız Firefox'un o eklentilerle, sadece cache'dekileri okuduğunu aslında hiç bir şey hızlandırmadığını farkedemediniz mi daha?

Giriş yaptığın halde orada eğer Kayıt ve Giriş düğmelerini görüyorsan, bunun tek nedeni onlar çünkü

piRe_
02-07-2009, 22:10   |  #40  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

(Giriş yapmadan yazmaya çalışıyormuşum, haklısınız :D) O tarz eklenti kullanmıyorum.
Tamam Selçuk Bey sanırım kafam yerinde değil ve şu an fazlasıyla gerginim. Mesajardaki dil sorunu haricinde diğer yazdıklarınız doğru. Galiba biraz dinlenmem lazım.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 02 Temmuz 2009 22:22