CHIP ile ne zaman nerede tanıstınız?

ucetinel
05-06-2009, 19:01   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
242 mesaj

Selamlar arkadaslar.

Herkezin paylasması dileğiyle.CHIP ile tanıma hikayeme baslıyorum sizin tanısma hikayenizide bekliyoruzAğzı kulaklarına varıyor

Yıl:2002 sayı:şubat dayımın evine gittiğimde çok ilgimi cekmişti ve dergiyi ben dayımdan aldım.kendisinin bilgisayarla alakası yoktur.O zman 16-32 ekran kartları çok popülerAğzı kulaklarına varıyorpentiumII overqlock vs anlatıyordu o degiyi kaybettim simdiAğlıyor.

Sonra yıl 2004 lise1 gidiyorum bir öğle arası dergi bayisine gittim karsımda CHIP hemen aldım ve ikisini karsılastırınca vay canına dedim ne kadar sey değişmiş.ondan sonra lise boyunca her ay aldım üniversiteye gidince arada alıyordum okulda oluyordu çünkü.

CHIP dergisini dayımda görmeseydim de almasaydım da birgün mutlaka karsılasacaktıkAğzı kulaklarına varıyor

BEnim hikayem bu:D

İyiki varsın CHIP!!

Kapalı Hesap (53751)
05-06-2009, 19:40   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

2006 yılı içinde bulunduğum ilçede halk kütüphanesine ders çalışmaya mı ne gitmiştim. Tabii dersi bırakıp dergilere falan bakmaya başlayınca orada en çok ilgimi çeken dergi CHIP olmuştu:)) Ardından canım sıkıldıkça sürekli dolaşmaya çıkıyor ve kütüphaneye giderek CHIP okuyordum. İlk bilgisayarımı 11 Ağustos 2006 Cuma günü alabildim ardından Eylül ayında gene kütüphaneye CHIP dergisi okumaya gittiğimde konu olarak "İdeal PC" işleniyordu. Bütçeye göre PC tavsiyeleri falan, dur bakayım kazıklanmış mıyım diye okumuştum ardından en iyisi alayım bu dergiyi dedim. Ardından Ekim sayısını aldım Kasım ayında parasızlıktan alamadıktan sonra Aralık'ta da aldım sonra 2007'ye girdik yeni bir döngü başladı. 2007'de Kasım ayına kadar dergiyi aksatmadan aldım. Kasım ayına kadar çünkü 2007 ÖSS'yi kazanamamıştım ve artık bilgisayarı bırakıp ders çalışmam lazımdı. En son Ekim 2007 sayısında Okur Yorumları kısmında yorumum yayınlandı ve ben tamam artık CHIP'e üniversitede devam dedim:)) Yanlız burada bana ilginç gelen iki sene üst üste Kasım ayında CHIP'ten ayrılmamdı. Ondan sonra zaman çabuk geçti ÖSS'yi atlattım ve kazandım. Eylül 2008'de üniversiteye kayıt oldum ve gene CHIP dergisi almaya başladım şu ana kadar da aksatmadım.(Mayıs 2009, gidip Haziran sayısını da alayım:)) Gerçi artık kendimi geliştirdiğime inandığımdan dergiden eskisi kadar çok şey kazanmasamda her ay almak hoşuma gidiyor:)) İşte böyle bu arada bir kaç detay daha CHIP dergisini okumaya başladığımından bir sene sonra CHIP Online'a kayıt oldum.(Dergi: Eylül 2006 - Site: Eylül 2007). Bugün okuduğum üniversite olan Kadir Has Üniversitesi'ni ilk kez CHIP dergisinde Mayıs 2007 sayısında bir reklamda gördüm. Gene bugün okuduğum İletişim Tasarımı bölümünde bilgisayar yoğun bir şekilde kullanılıyor ve ben bilgisayar sevgim için bu bölümü seçtiysem gene CHIP'e borçluyumdur. İşte halk kütüphanesinde karşılaştığım CHIP hayatımı böyle şekillendirdi. Artık okulumda her kütüphaneye girişimde CHIP'i görüyorum ve bende iyiki varsın CHIP diyorum.

ECHELON_
05-06-2009, 19:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

ben chıple 2008 de pcime format attırmak için servise gitmem ve servisin gerızekalısının drıver yerıne vırus trojan ajan allah ne verdiyse yüklemesi ve benimde tepem atması sonucu ulan bu gerı zekalılara para verıceğime ben atarım pc ye formatı şeklinde düşünmem ve ve uzun araştırmalar sonucu format atmayı drıver bulmayı öğrenmemle aynı zamanlara denk gelır chıple tanışmam bu sitede arkadaşlar saolsun oldukça yardımcı oldular bana

bundan sonrakı süreçtede chıp dergisi alamaya başladım verdiği programlar nedeniyle

Son Düzenleme: ECHELON_ ~ 11 Haziran 2009 19:24
MBTGROUP
05-06-2009, 20:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Haber sitesindeki reklamından tanıştım.

Süleyman.
05-06-2009, 20:37   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
SCARFACE_
ben chıple 2008 de pcime reset attırmak için servise gitmem ve servisin gerızekalısının drıver yerıne vırus trojan ajan allah ne verdiyse yüklemesi ve benimde tepem atması sonucu ulan bu gerı zekalılara para verıceğime ben atarım pc ye formatı şeklinde düşünmem ve ve uzun araştırmalar sonucu format atmayı drıver bulmayı öğrenmemle aynı zamanlara denk gelır chıple tanışmam bu sitede arkadaşlar saolsun oldukça yardımcı oldular bana

bundan sonrakı süreçtede chıp dergisi alamaya başladım verdiği programlar

Bu servislerde böyle genel bir arıza var herhalde. Bana da, abi program yükleyelim, virüs programı kuralım dediler. Yok dedim, ısrar ediyorlar. :D Ben de ısrarla ve üstüne basa basa, software değil, hardware'e bakacaksınız. Kesinlikle hiçbir ayarıma, belgeme, programıma dokunmayın dedim. Benim internet security paketimi kaldırıp uyduruk anti-virüs yükleyecek ya.

Bir tanesi de bilgisayarımı elime alır almaz, hemen masaüstü simgelerini koydu. Benim masaüstünde sadece çöp kutusu olur, başka birşey olmaz. Adama çıkıştım; sana ne kardeşim benim Windows'u nasıl kullandığımdan, sen işini yap!!

Ben de Chip'le yaklaşık iki yıl önce internette teknoloji haberlerini takip ederken tanıştım. Sonra üye olduğum tarihlerde foruma bir soru sordum, soruş o soruş :D İki buçuk ayda dört bin küsur mesaj... Cool

Mustafa Akın
05-06-2009, 20:39   |  #6  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Uzun zaman önce, çok uzak bir galakside. Hatırlamıyorum, ama sanki hep bildiğim bir kavramdı, en çok 2005 te bilgisayar alacağım zaman bakmıştım.

Kapalı Hesap (91855)
05-06-2009, 22:58   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

3 yıl önce bilgisayar dergilerine fena merak saldım
birden fazla pc dergisi alıyordum ama sonra sadece chip almaya başladım
dergiden bıktım sonra google amcaya chip dedim web sitesi ile karşılaştım

ucetinel
05-06-2009, 23:15   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
242 mesaj

Bende öleydim ayda 5 dergi aldığımı hatırlıyorum cd içerikleri hariç çoğu konu aynıydı şimdi sadece chip alım

ainanç
11-06-2009, 15:34   |  #9  
Yıllanmış Üye
129 mesaj
Coşkun OLCA
2006 yılı içinde bulunduğum ilçede halk kütüphanesine ders çalışmaya mı ne gitmiştim. Tabii dersi bırakıp dergilere falan bakmaya başlayınca orada en çok ilgimi çeken dergi CHIP olmuştu:))
chipe olan sevdam hemen hemen böyle başlamıştı tabii ben kütüphanede ders çalışmıyor dergileri karıştırıyordum
Coşkun OLCA
Ardından canım sıkıldıkça sürekli dolaşmaya çıkıyor ve kütüphaneye giderek CHIP okuyordum.
İlk bilgisayarımı 2004 yılında alınmıştı ilk chiip derhgisinide hala saklıyorum  ve son aldığım chip sayısıda 2009 şubat veya nisan sayısı idi şu anda Endüstri meslek lisesinde elektrik elektronik okuyorum seçtiğim bölüm benim için gayet iyi  ben bunu chip'e borçlu değilim ama Çoşkun olca ile mesajımız aynı olsun diye yazdım :)Beğendim
Coşkun OLCA
İşte halk kütüphanesinde karşılaştığım CHIP hayatımı böyle şekillendirdi.
man on the moon
11-06-2009, 19:23   |  #10  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

bilmem eski bir zamandı. win 2000İ kurmamla beraber driver sorunları üst üste gelmiş ve bilgisayarım için sürücü bulmak işkence haline dönüşmüşken arkadaştan aldığım chip cdleri ile bilgisayarım hayata bağlanmıştı. o zaman da chip fena değildi. o zaman dan bir çok dergi şimdi küller halinde. sanırım 8-9 yıl oldu tanışalı. daha öncede okumuşluğum vardı ama sürekli olarak takip etmem win 2000 e geçişle oldu.

DaRWeLL
11-06-2009, 20:38   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

1 yıl önce falan laptopum yanmıştı.benimde aklıma aniden chip geldi.sitesine önceden az girmiştim ama çok eskiden dergilerini okurdum.
ve girdim.uzmanına sorun bölümüne sorunumu yazdım.ilk cevap veren borga abi olmuştu.cevapta " anakartın cortlamış olabilir" olunca dedim burası benim mekanım :)

ama dergisiyle tanışmam çok eskiden var.2000 dergileri falan hala dolabımın üstünde durur.babamda o zamanlar ilgiliydi.hem alırdı chip i . bende zaten 8 yaşındayım ve anlamasamda cok okurdum dergileri :)

ve chip ile tanışmam böyle oldu.

hsnhsynisler
11-06-2009, 20:41   |  #12  
Yıllanmış Üye
267 mesaj

2 yıldır dergisinin oldugunu biliyordum arada okuyordumn ve sitesine bazen giriyordum ama kayıtlı olduktan sonra bilgisayarla ilgili bütün sorunlarımda buraya geliyorum

Adanalı.
19-06-2009, 10:38   |  #13  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Bilgisayar hocam internet sitesine göz atarken öğrendim CHIP'i. O gündür bu gündür her gün CHIP'e bakarım.

Der Rote BaroN
25-06-2009, 22:49   |  #14  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Chip, yanılmıyorsam 1996'da yayınlanmaya başladı ve istisnasız her ay da aldım. Üniversiteye hazırlanıyordum ve bilgisayarım bile yoktu. ;*)

Nostalji ister misiniz? Buyrun: https://www.chip.com.tr/arsiv/1996/02.html?goster=46

uGuR.uK
26-06-2009, 00:20   |  #15  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

biçok kişi soru sormakla girmiş Chip'imize, ben dergiye aboneydim o eski güzel zamanlarda... bikaç yıl sonra ordan siteyle tanıştık devamı geldi, şimdi dergisiyle aram yok ama 2007'den beri online online Chip'teyiz işteGöz kırpma

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 26 Haziran 2009 00:20
yuzibu
01-07-2009, 00:18   |  #16  
Yeni Üye
41 mesaj

Ne zamanki bilgisayarımın içini dışına geitrdim,girmediğim klasör kalmadı ve baktımki bozmayı beceremiyorum bilgisayarı dedim bende bir cevher var ve kullanıp geliştiriyim,başladık işte geçen yaz chip'e..Aslında pekte böyle sayılmaz..İlk önce şimdi kapanan PCMagazine alıyordum ve bir süre sonra yetmemeye başladı o dergi ve başka dergileride takip okuyum dedim ilk olarakta chip oldu...

LanSeRocK
14-07-2009, 03:18   |  #17  
Üye
52 mesaj

Haha Hatırlıyorum o zamanlar windows 95 vardı. Abim Alırdı okurdu Okurdu bende alıp okurdum bölece Chiple tanıştım ama tam kesin tarihini veremiyorum :)

Okumayı Hiç sevmezdim ama chip sayesinde okumayı ve pc kullanmayı gerçekten öğrendim.

Herşey için tşkrler Chip Yıllardır yanımdan ayırmadığım ve almaktan çekinmediğim tek dergi olma özelliğini taşıyorsun..

Tşkrler Chip Kadrosu

PcMaKeR
16-07-2009, 18:28   |  #18  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

1998 de abim alıyordu dergileri ben çocuktum daha :)
Windows nt leri falan anlatıyordu windows 98 ler falan modaydı  kapak konuları hep windows tu :D Sun Java falan.

censez41
16-07-2009, 18:38   |  #19  
censez41 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,705 mesaj

chip le taaa 98  yılında bir gazete bayisinde  tanıştım ozaman 2. bilgisayarımı alıyordum ve tavsiyelerini öğrenmek için aldım

Son Düzenleme: censez41 ~ 16 Temmuz 2009 18:40
grandmastersb
18-07-2009, 15:38   |  #20  
Taze Üye
4 mesaj

Hatırlıyorum da... Üzerinden oldukça fazla zaman geçmiş. Sararmışbir sonbahar günüydü. Moda sahilinden yıpranmış dalgalara doğruumutsuzca bakıyordum. Tüm dünyanın üç boyut sıkıcılığı beni içineçekmiş ve orada hapsetmişti. Bacağında bir gülle asılı mahkumcasınadolaşıyordum. Ardından kitabevinden o çıktı. Elinde pek çok kitap, pekçok dergi vardı. Metal çerçeveli gözlüklerinin arkasındaki yeşilgözleri parlıyordu. Tüm kumrallığıyla gözlüğünün önüne düşen saçlarırüzgarla kıpırdıyordu.
Şu eski numarayı düşündüm ve kafamı hemen başka yöne çevirdim. Evet,işe yaramıştı. Çarpışmıştık ve elindekiler yere düşmüştü. Hementoplamaya başladım. Toplarken çantamın açık ağzından benim dergilerimde yere düştü. Onları ayırmak bir hayli zaman aldı. Özür diledik,teşekkür ettik, isimlerimizi öğrendik ve ayrıldık.
Eve gidipçantamı açtığımda CHIP dergisini fark ettim. İlk sayfasından sonsayfasına kadar soluksuzca okudum. Sonra çantama nasıl geldiğinihatırlamaya çalıştım; uzun bir süre hatırlayamadım, umrumda olmadı.Hemen CHIP aboneliğimi başlattım. O gün bu gündür CHIP benim içinbambaşka.

Not: hayal ürünüdür.

effect
12-11-2009, 17:17   |  #21  
Taze Üye
11 mesaj

2007'de bilgisayar aldıktan sonra tanıştım. Açıkçası ilk aldığımda derginin bu kadar kapsamlı ve iyi olacağını hiç düşünmüyordum. Sonradan zaten alışkanlık hale geldi bu dergiyi almak.

proofweb
25-11-2009, 13:18   |  #22  
Yıllanmış Üye
148 mesaj

valla ben pcye meraklıydım o yüzden gözüme çarpan ilk dergi CHİP oldu o yüzden hep chip alırım :) 2006dan beri :D:D

world_pc
25-11-2009, 21:59   |  #23  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
3,359 mesaj

BEN Küçükten gelen bir web site merağım vardı bu merak bir zaman sonra Forum sitelerine döndü ve En güzel en hoş tasarımlı bir forumolarak buraya takılmaya başladımm...

Sefa Adak
26-11-2009, 08:59   |  #24  
Yıllanmış Üye
1,824 mesaj

Sanırım 2006 yılında internette forumlarda falan cok dolasıyodum.Sonra galiba uzmanına sorun kısmından soru sorup, üye olmustum.Baktım cok gzl forum, bırakmadım.Dergisini falan almaya basladım.Bikac kere bulusmaya gttim.Söylemeliym ki CHIP'te kendimi baya geliştirdim.Eskiden cok giriyodum.Şimdi vakit buldukca takılıyorum..

cbilgen13
26-11-2009, 09:22   |  #25  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

biz tanışmadık tanıştırdılar...görücü usulüyle oldu...bir yakının komşusu bu bilgisyar işleri ile uğraşıyordu..bende o zamanlar teknoloji haberleri, donanım incelemelerine falan merak sarmıştım...görmüşler beğenmişler gelip dergiyi önerdiler bende münasipse olur dedim...dergiyle tanıştıktan 1 yıl sonrada forum'a takılmaya başladım...