Chip Nisan 09 sayısı DVD'si

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
S_DİŞLİ
21-04-2009, 17:08   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Ben Birşey sormak istiyorum Bit Defender  kullanıyorum Nasıl bir program iş görür mü? Daha iyi ne tavsiye edersiniz. Lap Top'un kutusunun içinde geldi.
Tabii Asıl sorum şu Nisan '09 Chip DVD'sini bu programa arattım.
5 tane kırmızı ünlem yapıştırdı.
chip.exe de ''Gen'' bilmem ne diye bir trojan buldu.
Onun harici dört tane daha buldu. İşin komik yanı bende bir gece evvel bir trojanı güç def ettiydim. Dvd'deki
Hacker yazılımlarıyla korunayım derken başıma böyle bir olayın gelmesi çok traji komik oldu Ağzı kulaklarına varıyor
Acaba diyorum ya benim programda bir sorun var diyeceğim ama başka CD'leri takınca böyle şeyler yapmadı?
Bilgilendirirseniz çok sevinirim..

İyi Günler

Mustafa Can
21-04-2009, 18:24   |  #2  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

sorun hacker yazılımlarında keşke chip artık hackerlik ve vista ve vin7 görünümlü xp olayını bıraksa Ağlıyor

S_DİŞLİ
21-04-2009, 19:36   |  #3  
OP Yeni Üye
35 mesaj

Yani CD'nin içindeki programları virüs tarayıcımın yanan kırmızı ünlemlerine rağmen kurmamda bir sakınca yok mu?
Hadi diyeceğim içinde hack yazılımlarını örnek olarak vermişlerde yazılım onları saldırı amaçlı sandı..
Direkt CD'nin Chip.exe'sinde  ''Gen'' diye trojan ne iş anlamadım?
İlgilendiğiniz için sağolun.
İyi günler

Kapalı Hesap (76993)
21-04-2009, 20:51   |  #4  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj

Ben KİS 2009 kullanıyorum ama bu ayki Dvd'de bende bir sorun çıkmadı. Böyle bir olay bundan bir kaç ay önce NOD32'nin CHIP Dvd'sinde trojan bulmasıyla benimde başıma gelmişti. Bitdefender'ın uyarısının nedeni o programları hackerların kötü amaçla kullandığı yazılımlar olduğundan olabilir ama bunlar illaki virüslü diye bir şey tabii ki yok. CHIP virüslü bir yazılımı kullanıcılarına sunmaz çok kafaya takmayın Göz kırpma

S_DİŞLİ
22-04-2009, 09:01   |  #5  
OP Yeni Üye
35 mesaj

Bende zaten CHIP'i yıllardan beri okurum. Böyle bir şeyi beklemediğimden kendi progrsmımdan bile şüphelendim
iyi günler.

ECHELON_
22-04-2009, 10:20   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj
S_DİŞLİ
Ben Birşey sormak istiyorum Bit Defender  kullanıyorum Nasıl bir program iş görür mü? Daha iyi ne tavsiye edersiniz. Lap Top'un kutusunun içinde geldi.
Tabii Asıl sorum şu Nisan '09 Chip DVD'sini bu programa arattım.
5 tane kırmızı ünlem yapıştırdı.
chip.exe de ''Gen'' bilmem ne diye bir trojan buldu.
Onun harici dört tane daha buldu. İşin komik yanı bende bir gece evvel bir trojanı güç def ettiydim. Dvd'deki
Hacker yazılımlarıyla korunayım derken başıma böyle bir olayın gelmesi çok traji komik oldu Ağzı kulaklarına varıyor
Acaba diyorum ya benim programda bir sorun var diyeceğim ama başka CD'leri takınca böyle şeyler yapmadı?
Bilgilendirirseniz çok sevinirim..

İyi Gü

o buldukları normal çünkü bu ayki cd de HACK  programları var mesela cain adlı program varki bendeki avira onu genetic truva olarak görüyor çünkü bunlar hack programı olduğundan yazılımları içinde zararlı kodlar var. bu cain zaten yasaklı bir program yani ilegal eğer KULLANMAYI biliyorsan tehlikeli olabilir özellikle kablosuz kullanan komşuların varsaGöz kırpma

ama merak etme gerçek anlamda vırus yok fakat sisteminde açık varsa bu programlarda pcinde yüklü ise dışarıdan bu programlara ekleme yapıklarak saldrıya açık hale gelebilirsin ama kimse bu kadar işle uğraşmaz.

S_DİŞLİ
22-04-2009, 11:07   |  #7  
OP Yeni Üye
35 mesaj

Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.