chıp okuyucuları kandırıyor mu

okanunal
22-04-2007, 11:04   |  #26  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
44 mesaj

Dergiyi de yaşayan bir varlık olarak görmek gerekir. Sever, sevilir ve en önemlisi hata yapar. Yaptığı hatalar çok belirgin ve sürekli ise zaten sevilmez yalnız kalır ve yayın hayatı sona erer. Hatalar düzeltilemeyecek kadar büyük değil ve sürekli değilse bence bir seven olarak küçük kusurları görmezden gelip katlanmak en güzeli. Ben Chip dergisinin eski okuyucularındanım. Benim ayrılmama neden olan Chip dergisinin hatası diyebiliriz. Bana yaptığı küçük bir hataydı. Evet bir gün Pardus işletim sisteminin canlı cd'sini verdi. Pek ilgilenmemiştim. Ne olduğunu anlamadım. Bir kaç ay sonra yeniden Pardus verdi. Bu sefer kurulabilirdi. Hemen sabit diskimde Pardus'a yer açtım. İlk günler güzel geçti. Sonra yapamayacağım işlere el atmaya başladım. Zorlandım. Ancak yılgınlık yoktu. Devam ettim Pardus'u anlamaya başladım. Anladıkça daha çok konuda araştırma yapıyor ve Pardus'u sevmeye başlıyordum. Çünkü ben peşinden koşulanı severim. Pardus'ta her yeni bulduğum şeyle ilgili küçük yeni problemler çıkartıyor. Bende onun bu cilvelerini seviyordum. Sonunda Windows'u bir köşede beklemeye aldım. Windows'u hala kullanmamın sebebi cep telefonum. Cep telefonu alırken Pardus gönlümde yoktu ve ben sıradan bir cep telefonu almıştım. Şimdi olsa Pardus'la (Linux) kullanılamayan herhangi bir elektronik almam. Her neyse dergi ne oldu derseniz. Pardus kullanmaya başlayınca haliyle derginin verdiği programlar olsun ip uçları olsun artık kullanılmaz hale gelmeye başladı. Evde zaten 2005'ten beri birikmiş dergiler dururken zaten kullanmayacağım bilgilerle dolu yeni sayıları almak işime gelmiyordu. İşte böyle belki bir gün Pardus'a daha fazla yer açarsa elbette bende sevdiğim bir dergiye yeniden dönmek onu okumak isterim.

Emin23
04-05-2007, 00:20   |  #27  
Yıllanmış Üye
110 mesaj

Evet arkadaşlarımızın dediği gibi CHIP kendi hatasını bulup düzeltmiş işte. Söylenecek bir söz yok. Çok güzel bir davranış.

razgirz
14-08-2007, 23:00   |  #28  
Üye
68 mesaj

Bu topic önümüzdeki ay 1 yaşına girecek. Hala millet bir şeyler yazıyor.

emremektup
23-08-2007, 03:22   |  #29  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
165 mesaj

Teknolojide hatalar sık yaşanan şeylerdir. Bir bilgisayar dergisinde de hata olması gayet normaldir. Çünkü bilgsayar teknolojisi sürekli ilerliyor. Eskiden doğru bildiklerimiz yanlış oduğu anlaşılıyor. Neyse. Lafı uzatmadan başlığın birinci doğum gününü kutlayayım :)  (Ne diyorum ben ya? Kendimde miyim?)

keylog
29-08-2007, 11:21   |  #30  
Yıllanmış Üye
126 mesaj
escape
Sevgili LEVENTSE arkadaşım öncelikle sözünü ettiğin chip dergisinin o sayısı ve diğer tüm sayısı benim arşivimdede var,ancak derginin tek yanılgısı bu değil bir kaç yanılgısı daha  var.Dergi yönetiminin elbetteki okuyucuya saygı çerçevesinde bu konunun daha önce aksi bir yönde okuyucuya ulaştırıldığını ve bunun için bir özür dilenmesinin gerektiğine inanmaktayım ve sana katılıyorum.Ama asıl sorun sana gösterilen tepkiler,sorunbu forumdaki bir kaç kişinin sana gösterdiği tepki.Sana bunun içinmi internete girdin bunun içinmi yazdın diyen kafa,senin bir şikayetini dile getirmek için yine aynı derginin sana sağladığı forum imkanını kullandığını unutup,kendisinin neden yazdığını bile bilmeden sana cevap yetiştiriyor.Sen gerçekten bu derginin abonesi olmasan bunun farkına bile varmazdın,ve bende derginin önerisine uyanlardanım. Ancak dergi yanılmış olabilir bu mümkündür,ama şunu sormak gerekiyor,neden testler düzgün yapılmıyor,testlerin ne kadarı burada yapılıyor ne kadarı chip merkezden geliyor.Sana chip icin  ne yaptık diyenlere şunu söylemeden edemeyeceğim,bu soruyu kim sorarsa sorsun cevap aynıdır,aklı kıt vatandaşım ben bu dergiye abone olmakla bir şeyler yapıyorum,ben bu dergiyi okumaklada bir şeyler yapıyorum,sen asıl sen avukatlık!! yapmaktan başka ne yaptın belki abone bile değilsindir.Bu derginin hukuk danışmanları var savunacak editörleri var,ama en önemlisi basın yayın kanunu var,bu dergiyi okuyan biri elinde iki sayıyla gider TÜRKİYE CUMHURİYETİ mahkemelerinden düzeltme ve tekzip kararı çıkarttırır,ve bu dergi bunu bir sonraki sayıda yayınlamak zorunda kalır.Çünkü her iki sayıdada makalenin altında bir uyarı yok,bu kişisel görüşümüzdür uygularsanız sorumluluğu size aittir diye.Ayrıca ben bu dergiye bir şeyler vermek için değil öğrenmek için okuyorum,benim böyle bir yükümlülüğüm yok,ben dergi ücreti hariç'ki onu vermezsem zaten dergiyi okuyamam başka bir şey vermekle yükümlü değilim.Ama dergim bana bilgi vermekle yükümlü ve bunuda veriyor,tamam yanılgıya düşmüştür,acele edilmiştir falan,ama bu derginin böyle bir yanılgı lüksü yok.Ben bir numarayım diyorsanız'ki okuduğumuza göre öyle,o zaman daha dikkatli olacaksınız.Bu dergiyi yalakalıklar değil yapıcı eleştiriler ayakta tutar,bu dergiye yapılacak en büyük kötülük ne yazıkki şu üstteki tüm yazılarda olduğu gibi yalakalık yapmaktır.Dergi bu forumu açmakla her ne kadar bize hizmet ediyorsa, şunu bilinizki bir o kadarda hatta fazlası ile derginin kendisi faydalanıyor.Bu forum açık bir denekler kulübüdür,buradaki insanların tamamı yalakalık yapmak için gelmiyor bu foruma.Yaşadığı sorunları ve edindiği deneyimleride paylaşıyor,ve belki milyonda bir olacak bir sorun buradaki bir üyenin başına geliyor,o üyede bu forumda bunu paylaşıyor, işte size muhteşem bir deneyim.Microsoft bile bunu açık açık ifade edebiliyor,ciddi ve seviyeli bir forum sitesi bu tür firmaları yüzlerce milyon dolarlık arge çalışmalarından kurtarıyor.Ama sanırım bunu içerisinde yalakalık yoktur,insanlar hizmet aldıkları her kurumu ve kuruluşu eleştirebilirler.Sizin gibiler yüzünden bu ülke asla gelişemedi,sizin gibilerin yüzünden asla gelişemeyecekte.Dünyanın tüm önde gelen markaları diğer tüm ülkelerde bu tür hatalar yüzünden okuyucusundan günlerce özür dileyip özeleştiri yaparken,ne yazıkki bu ülkedeki yalakalar sayesinde dergi buna gerek bile duymuyor.Bu dergi abartmayalım ama örnek olarak kullanacağım bu hatayı almanya yada fransada yapsaydı tutumu böylemi olacaktı.Şimdi lütfen ağzınızın kenarını silin ve dergimi
ağzına eline koluna sağlık birader ne demek chipcilik bende son 6 yıldır elimden düşürmüyorum bu dergiyi iyisiyle kötüsüyle artık çok yüzeysel gelsede hala dewam ediyorum bakalım nereye kadar bu uyarılar dikkate alınmazsa bu dergiyide bırakırız sonucta babamızın dergisi değil bi hatanın düzeltilmesi bikaç yıl alıyosa o da ayrı bi mesela çünkü prefecth klasörünün silinmesi bariz bi yavaşlama yapar ki bunu chip editörlerine yakışan bi hata değil!!!...

abbastuzlu
23-09-2007, 17:48   |  #31  
Yıllanmış Üye
701 mesaj

chip i koruyanlar chipden para mı alıyorlar acaba

theironman
23-09-2007, 18:33   |  #32  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
abbastuzlu
chip i koruyanlar chipden para mı alıyorlar
ne alaka şimdi, Chip'in işi gücü yok, binlerce kullanıcısına gelin beni savunun, kişi başı şu kadar para vereceğim size mi diyecek? Ne kadar fesatsınız ya...

CU_GS7
23-09-2007, 18:42   |  #33  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Yani herkes özgürce kendi fikrini söylüyor..Bunun için para mı alması lazım..
Her şeyi parayla ölçüyorsun demek ki abbastuzlu..

abbastuzlu
28-09-2007, 22:18   |  #34  
Yıllanmış Üye
701 mesaj

binlerce üyeye para vermesine gerek yok ki bir kaçına para vrese ed yeter

theironman
29-09-2007, 02:00   |  #35  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
abbastuzlu
binlerce üyeye para vermesine gerek yok ki bir kaçına para vrese ed
her şeyde art niyet aramamak lazım.

cell-o
29-09-2007, 08:35   |  #36  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

Arkadaşlar bu konuyu uzatmaya gerek yok.Arkadaş gördüğü hatayı dile getirmiştir.Ona bakarsanız ben de çok hata görüyorum.Fakat görmezden geliyorum.Ama Chip ekibinin bu hatayı tekrar güzel bir şekilde düzelteceğini biliyorum.

TuncaBozkurt
29-09-2007, 16:36   |  #37  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
cell-o
Arkadaşlar bu konuyu uzatmaya gerek yok.Arkadaş gördüğü hatayı dile getirmiştir.Ona bakarsanız ben de çok hata görüyorum.Fakat görmezden geliyorum.Ama Chip ekibinin bu hatayı tekrar güzel bir şekilde düzelteceğini biliyorum.
Doğru. Ayrıca bu hatalar PCNet foruma bile taşındı. Hata bence de düzelecektir.

abbastuzlu
30-09-2007, 09:58   |  #38  
Yıllanmış Üye
701 mesaj

tamam ben burada arkadaşa kalılıyorum çok gereksiz oldu bu tartışma daha yorum yapmayacağımAşkAşk

gökhan45
02-11-2007, 23:07   |  #39  
Yeni Üye
38 mesaj

slm. hataları senin gibidikkatli  takip eden arkadaşlar olduğu sürece dergi en iyi yerlere ve en doğru bilgiyi vermesini bizler sağlayacağız. bizi bu konuda anlattığın içi teşekkür ederim.

karizmAbi
04-11-2007, 14:52   |  #40  
Yeni Üye
28 mesaj

bence böyle bir dergiye laf atmak için ya herşeyi bilmen ya da zırdeli olman lazım. ben öğrenciyim; mümkün olduğunca para verip almaya çalışıyorum yada arkadaşlarımdan temin ediyorum.

not: ç@rşı chip'e karşı değil :)

mmtopkaya1991
11-11-2007, 00:35   |  #41  
Üye
77 mesaj

Tüh beee Ben arkadaşlara bilgisayar bakımına gittiğim her bilgisayara bunu yapıyordum. Chip'ten okumuştum.

leventse
30-11-2007, 06:47   |  #42  
OP Taze Üye
3 mesaj
escape
Sevgili LEVENTSE arkadaşım öncelikle sözünü ettiğin chip dergisinin o sayısı ve diğer tüm sayısı benim arşivimdede var,ancak derginin tek yanılgısı bu değil bir kaç yanılgısı daha  var.Dergi yönetiminin elbetteki okuyucuya saygı çerçevesinde bu konunun daha önce aksi bir yönde okuyucuya ulaştırıldığını ve bunun için bir özür dilenmesinin gerektiğine inanmaktayım ve sana katılıyorum.Ama asıl sorun sana gösterilen tepkiler,sorunbu forumdaki bir kaç kişinin sana gösterdiği tepki.Sana bunun içinmi internete girdin bunun içinmi yazdın diyen kafa,senin bir şikayetini dile getirmek için yine aynı derginin sana sağladığı forum imkanını kullandığını unutup,kendisinin neden yazdığını bile bilmeden sana cevap yetiştiriyor.Sen gerçekten bu derginin abonesi olmasan bunun farkına bile varmazdın,ve bende derginin önerisine uyanlardanım. Ancak dergi yanılmış olabilir bu mümkündür,ama şunu sormak gerekiyor,neden testler düzgün yapılmıyor,testlerin ne kadarı burada yapılıyor ne kadarı chip merkezden geliyor.Sana chip icin  ne yaptık diyenlere şunu söylemeden edemeyeceğim,bu soruyu kim sorarsa sorsun cevap aynıdır,aklı kıt vatandaşım ben bu dergiye abone olmakla bir şeyler yapıyorum,ben bu dergiyi okumaklada bir şeyler yapıyorum,sen asıl sen avukatlık!! yapmaktan başka ne yaptın belki abone bile değilsindir.Bu derginin hukuk danışmanları var savunacak editörleri var,ama en önemlisi basın yayın kanunu var,bu dergiyi okuyan biri elinde iki sayıyla gider TÜRKİYE CUMHURİYETİ mahkemelerinden düzeltme ve tekzip kararı çıkarttırır,ve bu dergi bunu bir sonraki sayıda yayınlamak zorunda kalır.Çünkü her iki sayıdada makalenin altında bir uyarı yok,bu kişisel görüşümüzdür uygularsanız sorumluluğu size aittir diye.Ayrıca ben bu dergiye bir şeyler vermek için değil öğrenmek için okuyorum,benim böyle bir yükümlülüğüm yok,ben dergi ücreti hariç'ki onu vermezsem zaten dergiyi okuyamam başka bir şey vermekle yükümlü değilim.Ama dergim bana bilgi vermekle yükümlü ve bunuda veriyor,tamam yanılgıya düşmüştür,acele edilmiştir falan,ama bu derginin böyle bir yanılgı lüksü yok.Ben bir numarayım diyorsanız'ki okuduğumuza göre öyle,o zaman daha dikkatli olacaksınız.
yazını yeni gordum bir süredir bakmamıştım konuya dediğin gibi ben eleştiri hakkımı kullandım avukat gibi tavır sergileyen insanların görüşü umrumda değil sana ve cevap veren editöre teşekkürlerimi iletiyorum :)