Chip Online ÖLÜYOR

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
CasLoW
14-07-2012, 20:33   |  #1  
CasLoW avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
161 mesaj

Ben bu foruma bundan 3 sene önce üye oldum.Amacım bir soru sormaktı;sorumu sordum ve cevabını aldım.Ama herkesin benimle ilgilenmesi ve hiçbir forumda görmediğim şekilde bana çok sıcak kanlı davranılması çok hoşuma gitmişti...

Forumda yazılanları hayretler içinde okuyordum.Herkes birbirine öyle bir yardım ediyordu ki,sanki birbirlerinin akrabaları gibiydiler.Herkes birbirine bir şey öğretirken mutlu oluyordu ve herkes dayanışma içindeydi.

Ben fazla katılmıyordum fakat konuları okurken zaman zaman sizi kıskandığım bile oluyordu.Çünkü herkes birbiriyle dosttu.Sonra bende neden bu ailenin bir parçası olmayayım dedim ve yeni açtığım konulara cevap gelmesini beklerken uykusuz kalacağım günler başlamıştı bile...

Yıl oldu 2012.Sanki o sıcaklık yerini soğuğa bırakmıştı.Artık üyeler eskisi gibi değildi.Gereksiz yere tartışmalar çıkıyordu.Ve o tartışmaların hepsinde Ezgi denen  şımarık bir kız vardı.

Artık foruma ne zaman girsem insanlar birbirine küfür edip kavga ediyorlardı.Ne zaman bir şeyler öğrenmek için foruma girsem,nasibimi alıp çıkıyordum.Zaman geçtikçe bu kavgalar büyüdü ve forumun kuruluşundan beri burada olan çok değerli ve saygıder abilerimizi,kardeşlerimizi kaybettik.

Çok üzülerek söylemek zorundayım ama;

CHIP ONLINE ÖLÜYOR

Son Düzenleme: CasLoW ~ 14 Temmuz 2012 21:41
Serkan Karadaş
14-07-2012, 20:40   |  #2  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 15
909 mesaj

abartmayın, nasıl bakarsanız öyle görürsünüz.

Recebow
14-07-2012, 20:44   |  #3  
Recebow avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj

+1

CasLoW
14-07-2012, 20:45   |  #4  
CasLoW avatarı
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj
Alıntı: Serkan Karadaş  

Lütfen dürüst olun.Bunu Chip Online'da yönetici olduğunuz için mi söylediniz,yoksa Chip Online'nın bir üyesi olduğunuz için mi?

Batuhan Karsan 26
14-07-2012, 20:47   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Abartmayında zaten forumda abartmaya abartmaya herkesi kaybettik.Millet küfrediyor artık.Bu forumun kendine bir reset atması gerek artık.

Recebow
14-07-2012, 20:50   |  #6  
Recebow avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj

Hatırlayın  serkan karadaş bu forumda adramite,mr.yamyam,karub,kesko,glscgn gibi bir çok kardeşimiz forumun düzensizliği yüzünden forumu bırakmak zorunda kaldı.

Ezgi denen  ruh hastası zat, sahte hesaplar açıp milleti birbirine düşürmeye çalıştı görmezden geldiniz bundan sonra çokta umurumda forum.

CasLoW
14-07-2012, 20:51   |  #7  
CasLoW avatarı
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj
Alıntı: Batuhan Karsan 26  

Abartmayında zaten forumda abartmaya abartmaya herkesi kaybettik.Millet küfrediyor artık.Bu forumun kendine bir reset atması gerek artık.

Katılıyorum.Herkes küfür ediyor,bakan yok.Forumun en köklü üyeleri forumdan gitti.Siz hala abartmayın diyorsunuz.

Abartmamız için ne olması gerekiyor?Birinin foruma saldırı düzenlemesi ve bütün hesapları çalması mı sizin için önemli bir olay?Siz neyi önemsiyorsunuz?Forum gidiyor diyorum.

CasLoW
14-07-2012, 20:58   |  #8  
CasLoW avatarı
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj

Ezgi'nin hakaretten ve multi hesaptan banlanması lazım fakat hala bir şey yapılmamış...

Recebow
14-07-2012, 21:02   |  #9  
Recebow avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj
Alıntı: CasLoW  
Ezgi'nin hakaretten ve multi hesaptan banlanması lazım fakat hala bir şey yapılmamış...

O ezgi denen ruh hastası çoktan banlanmalıydı iş işten geçtikten sonra banlanmış neyleyeyim böyle işi.

thedevil01
14-07-2012, 21:05   |  #10  
thedevil01 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,203 mesaj

Ezgi gibi çocuğum olsa hergün yaş bir sopayla döverdim :D

Serkan Karadaş
14-07-2012, 21:06   |  #11  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
909 mesaj

her yaz döneminde birçok forum sitesi bu tür olaylarla karşılaşır. üstesinden gelmek için sık sık yönetim ve denetmen kadrosunun bilgilendirilmesi gerekir. nitekim gözden kaçanlar, fark edilemeyenler olabilir. genel olarak olayların bu denli büyümesinin sebebi karşılıklı atışmalardır. bir gönül veren olarak rahatsız olduğunuz kişinin forumda bulunduğu her saniye sizi rahatsız ettiğinden sabrınızı taşırabilir. bu kadar emekten sonra bir kendini bilmeze papuç bırakmak bir gönülverene yakışmaz.

Recebow
14-07-2012, 21:07   |  #12  
Recebow avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj
Alıntı: thedevil01  
Ezgi gibi çocuğum olsa hergün yaş bir sopayla döverdim :

Kömürlüğe bağlayıp aç bırakacan aga böyleleriniGülüş

CasLoW
14-07-2012, 21:13   |  #13  
CasLoW avatarı
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj
her yaz döneminde birçok forum sitesi bu tür olaylarla karşılaşır. üstesinden gelmek için sık sık yönetim ve denetmen kadrosunun bilgilendirilmesi gerekir. nitekim gözden kaçanlar, fark edilemeyenler olabilir. genel olarak olayların bu denli büyümesinin sebebi karşılıklı atışmalardır. bir gönül veren olarak rahatsız olduğunuz kişinin forumda bulunduğu her saniye sizi rahatsız ettiğinden sabrınızı taşırabilir. bu kadar emekten sonra bir kendini bilmeze papuç bırakmak bir gönülverene yakışmaz.

Tabiki haklısınız.Bir kendini bilmez yüzünden bir forum dağılmaz.Ama o bir kendini bilmez(ler) foruma çok zarar verdi(ler)...

Yönetim ve denetmen kadrosunun bilgilendirilmesi gerekir demişsiniz ama sitede denetmen kalmadı Şaşkın

Son Düzenleme: CasLoW ~ 14 Temmuz 2012 21:14
Serkan Karadaş
14-07-2012, 21:20   |  #14  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
909 mesaj

bir gönül veren olarak bu yetkiyi hırsımla aldım :) sabrım sınırlarıma kadar zorlandı, yeri geldi kendimi tutamadım ama üslubumu bozmayıp yardımlaşmaya devam ettim.birgün forum buluşmasında samimi bir sohbetle Selçuk Abi ile konuştum ve 5 senedir gönüllü olarak yetkimi devam ettiriyorum.deneyin ;)

Selçuk İslamoğlu
14-07-2012, 21:33   |  #15  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: CasLoW  

Nasıl? Ezgi dün geceden beri, açtığı diğer hesaplar açtığı andan itibaren banlı zaten... Bunu dün gece söylemiş olsaydın eyvallah ama 24 saat sonra konu açıp hala bir şey yapılmadı diyeceksen, keşke kontrol edeydin.

Gidenlere selametle...

CasLoW
14-07-2012, 21:41   |  #16  
CasLoW avatarı
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj
bir gönül veren olarak bu yetkiyi hırsımla aldım :) sabrım sınırlarıma kadar zorlandı, yeri geldi kendimi tutamadım ama üslubumu bozmayıp yardımlaşmaya devam ettim.birgün forum buluşmasında samimi bir sohbetle Selçuk Abi ile konuştum ve 5 senedir gönüllü olarak yetkimi devam ettiriyorum.deneyin ;)
Keşke sizin gibi herkes sabırlı olsa ve üslubunu bozmasa.Ama öyle olmadı işte.
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  

Sorması ayıp bir şey yapılmadığını nereden çıkarıyorsun?

Ezgi dün geceden beri, açtığı diğer hesaplar açtığı andan itibaren banlı zaten...

Gidenlere selametle...

Kusura bakmayın,dikkat etmemişim banlanmış.Ama biraz geç oldu,herkes birbirine düştü,giden gidene... Neyse sağlık olsun.

Selçuk İslamoğlu
14-07-2012, 21:51   |  #17  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Ayrıca merak etme CHIP Online ölmüyor ;)

CHIP Online çok gördü böyle toplu göçler ;) 

Ölen bir şey varsa forum mantığıdır. CHIP Online forumu için söylemiyorum. Tüm forumlar. Bir çok forum illegal içerikle dönüyor. Diğerleri de zaten eski alışkanlıkla.

CHIP Online yeni tasarımında forum olsa mı diye bile düşündük. Eğer bugün forum buradaysa, hala forumlardan hoşlanan, kullanan, "geyik" dışında yardımlaşmaya çalışan kullanıcılarımız için. CHIP Online forumlarında bugün 1.5 milyondan fazla mesaj var, 250 bin kayıtlı kullanıcı, aktiflikler tabii ki herkesin birbirini bağlar.

Şimdi gelelim tüm bu kavga gürültüye, - Çıktığı yer: "Konu Dışı", (Belki de CHIP Online ile en alakasız bölüm) , - Konu: Bir kız yüzünden birbirine giren insanlar, sonra ona sinir olanlar, kızın başlıklarını sevmediği için laf atanlar, o üyenin de misillemesi, sonra her başlıkta birbirine taciz, atışmalar felan...

Klasik görüntü... Her sene yaz aylarında yaşanan durum, küsenler, kızanlar, gidenler... Halbuki trollerin tek bir çaresi var: "İlgilenmemek", yanıt yazmamak, laf sokmamak, üstüne alınmamak...

Kapalı Hesap (223846)
14-07-2012, 21:59   |  #18  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj

ezgi gidince bi nebze düzelmiş forum kimse kimseye birbirine bir şey demiyor

İzmirlifare
15-07-2012, 10:36   |  #19  
İzmirlifare avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

artık şarkı paylaşan yok ne güzel gereksiz anket yok kendini tatmin etmeye çalışan yok.

Ezgi ezildi gitti anladım iyi hoş güzelde diğer üyelerin gitmesi kötü oldu

Kapalı Hesap (223846)
15-07-2012, 12:07   |  #20  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj

bende arada giriyorum torrentoyun.com un adminliğinden zaman bulamıyorum fazla Kahkaha

CasLoW
15-07-2012, 12:14   |  #21  
CasLoW avatarı
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  
Ayrıca merak etme CHIP Online ölmüyor ;)

CHIP Online çok gördü böyle toplu göçler ;) 

Ölen bir şey varsa forum mantığıdır. CHIP Online forumu için söylemiyorum. Tüm forumlar. Bir çok forum illegal içerikle dönüyor. Diğerleri de zaten eski alışkanlıkla.

CHIP Online yeni tasarımında forum olsa mı diye bile düşündük. Eğer bugün forum buradaysa, hala forumlardan hoşlanan, kullanan, "geyik" dışında yardımlaşmaya çalışan kullanıcılarımız için. CHIP Online forumlarında bugün 1.5 milyondan fazla mesaj var, 250 bin kayıtlı kullanıcı, aktiflikler tabii ki herkesin birbirini bağlar.

Şimdi gelelim tüm bu kavga gürültüye, - Çıktığı yer: "Konu Dışı", (Belki de CHIP Online ile en alakasız bölüm) , - Konu: Bir kız yüzünden birbirine giren insanlar, sonra ona sinir olanlar, kızın başlıklarını sevmediği için laf atanlar, o üyenin de misillemesi, sonra her başlıkta birbirine taciz, atışmalar felan...

Klasik görüntü... Her sene yaz aylarında yaşanan durum, küsenler, kızanlar, gidenler... Halbuki trollerin tek bir çaresi var: "İlgilenmemek", yanıt yazmamak, laf sokmamak, üstüne alınmamak...

Her sene yaz aylarında yaşandığını söylemişsiniz.3 senedir hiç böyle bir şey görmemiştim.Forumda ne kadar köklü üye var hepsi gitti.Tabi ki forum üye kaybedecek,ona bir sözümüz yok.Forum mantığının ölmesi konusunda size katılıyorum.Bu Chip Online'a  özel bir şey değil.Ama sizce her yaz böyle bir darbe alırsak,diğer forumlardan ne farkımız kalır?Bahsettiğiniz 250bin kayıtlı kullanıcı neden diğer forumlara değilde Chip Online'a kayıtlı?

Son Düzenleme: CasLoW ~ 15 Temmuz 2012 12:15
CasLoW
15-07-2012, 12:20   |  #22  
CasLoW avatarı
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj
Alıntı: İzmirlifare  
artık şarkı paylaşan yok ne güzel gereksiz anket yok kendini tatmin etmeye çalışan yok.

Ezgi ezildi gitti anladım iyi hoş güzelde diğer üyelerin gitmesi kötü

Chip Online'nın güzel yanı yetkililerin kolay kolay konu kilitlememesi ve ifade özgürlüğünün bol olması.Açıkça söylüyorum:bu özellik başka hiç bir forumda yok.

İşte bizim amacımız da böyle güzel bir forumu kaybetmemek,yada kaybettiklerimizi  geri almaya çalışmak...

Ezgi gitti ama gitmeden yapacağını yaptı zaten.

ahmet_58
15-07-2012, 14:40   |  #23  
ahmet_58 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 28
646 mesaj

Senden tiskiniyoruz tamam mi insanlıkla alakan olmadığı için kaç kere şans verdik ama sen zavallının tekisin o yüzden hadi daha fazla rahatsız etme...

blackdown
15-07-2012, 14:41   |  #24  
blackdown avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
406 mesaj

gizlilik sıkıntısı çeken ip sini gizlesin korusun kendini başkalarından birşey beklemesin ben aynen öyle yapmıştım ve bencede iyi üyeler gidiyo (ezgi hariç)Gözünü devirmiş 

Batuhan Karsan 26
15-07-2012, 15:47   |  #25  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Selçuk abi sen şu ezgiye mac adresinden ban at da zaten anlamaz o dahada açamaz hesap.