Chip Online Windows 7 Teması

OSMAN BAĞÇEVAN
15-02-2010, 21:21   |  #1  
OP Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Dosya Adı : Windows7Chip_Beta_2010

Öncelikle temada yardım eden arkadaşlarımızateşekkür ederim..Trance arkadaşımın yaptığı arka planları ve diğer arkadaşlarımızın istedikleri doğrultusunda yapmaya çalıştım ve sonunda konumuda açtım :)
 (ilk sayfalara bakıyorumda baya bir ilerleme var :))

Gelelim temamızın görüntüsüne :

Mozilla temasına buradan ulaşabilirsiniz..

İndirme linkleri :
Fare işaretçileri-Araçlar(gadgetler)-Ekran koruyucu için TIKLAYIN(32bit veya 64bit farketmez)
Tema için TIKLAYIN(32bit veya 64bit farketmiyor)
32 bit Simge Paketi için TIKLAYIN
64 bit Simge Paketi hazırlanıyor..

Temanın Kurulumu :
Temada ki araçların(gadget) açarak ''Yükle''dediğimiz zaman masaüstünüzde yer alır..
Fare işaretçileri klasörüne girip , ''Chip Online fare işaretçileri.inf'' dosyasına sağ tıklayıp ''Yükle''diyoruz..Sonrasında ise ''Denetim Masası''na giderek ''Fare'' yi açıyoruz..''İşaretçiler''sekmesinden ''Düzen''nin altında ki ''Chip Online fare işaretçileri''ni seçiyoruz ve ''Uygula/Tamam'' diyoruz..Karşımıza çıkan pencerede ''Tamam/Evet'' dedikten sonra kurmuş oluyoruz..
Ekran koruyucuyu yüklemek için ''ChipScreenSaver.scr''dosyasına sağ tıklatıp ''Yükle'' diyoruz..
Temaburada anlatıldığı gibi yapıyoruz..
Simge Paketi için Oku.txt dosyasını okuyun.. 
Tema hakkında :
Temada sadece bazı kısımlar alıntıdır..O kadar simgeyi , o kadar pencere kenarlarını, o kadar resimleri kendim yapamazdım..Ama yardımcı olanlar sayesinde de bu alıntı yerler , bambaşka bir tema oldu , diğer temalar gibi..Final sürümü olursa bu alıntı yerler olmayacak..Umarım beğenirsiniz , beğenmediğiniz veya beğenmediğiniz yerleride konu altına yazarsanız bana en büyük teşekkürü etmiş olursunuz.. Temada herhangi bir uyumsuzluk/sisteminizi bozacak bir etken v.s tarzı bir durum yoktur..Rahatça indirip , deneyebilir, kullanabilirsiniz..
https://www.chip.com.tr/blog/osma ... -7-temasi_4759.html
Osman Bağçevan

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 23 Mayıs 2010 16:49
Trance
15-02-2010, 23:39   |  #2  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,058 mesaj

Nihayet Beta sürümünü gördük, emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Windows 7 ultimate 64 BIT te böyle görünüyor.

desperadoyk
16-02-2010, 14:33   |  #3  
desperadoyk avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
58 mesaj

sevgili osman bey ben temayı yükledim resimde görüldüğü gibi oldu fakat ben bilgisayarıma tıkladığımda yönetici panelini açıyor denetim masası içinde herhengi  bir yerleilişkilerndirilemedi yazıyor ve artık bilgisayarıumada denetim masasınıda giremişyorum açılacak dosyaları onepad açıyor acil yardım lğtfen!.....

desperadoyk
16-02-2010, 14:56   |  #4  
desperadoyk avatarı
Üye
58 mesaj

sistemi sistem geri yüklemesi yaparak kurtardım fakat ben bu temayı yüklemek istiyorum zipin içinde bulunan dosyaların nereye kopyalanacağını ayrıntılı bir şekilde yazarmısınız

Süleyman.
16-02-2010, 15:37   |  #5  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Çok hoş olmuş, ellerinize sağlık.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 16 Şubat 2010 15:39
OSMAN BAĞÇEVAN
16-02-2010, 17:48   |  #6  
OP Denetmen
6,606 mesaj

desperadoyk , ben sorununuzu anlamadım..Anladım anlamasına ama temayla ne alakası var onu anlamış değilim..

sizin için basit bir şekilde anlatayım temanın kurulacağını tekrar..gagdet ve fare işaretçilerini anlatmaya gerek yok sanırım , çok kolay çünkü..
Siz şimdi diğer dosyayı indirdiniz , tema ve sistem dosyası yazanı..Bu dosyayı çıkarttınız bir klasöre, içine girdiniz..Bu dosya adında bir klasör var : ''C-windows-resource-theme''
Bu klasörün içine girin ve 2 dosyayı  kopyala yapın..Dosya adında da yazan windows klasörünü bulun(windows/resource/theme)..içine yapıştır yapın ve Windows7Chip_Beta_2010.theme dosyasına çift tıklatın..Yani klasöre değilde , diğerine tıklatın.
Sonrasında ise işletim sisteminiz kaç bitse o klasöre girin ,tek tek sistem dosyalarınızı değiştirmeye başlayın..Mesela , o x64 bit klasöründe , Windows klasörüne girdiğiniz de çıkan explorer.exe yi kopyala yapın ve kendi bilgisayarınızdan windows klasörüne girin , explorer.exe nin sahipliğini alıp ismini değiştirdikten sonra yapıştırın..
Diğerleride bu şekilde..

Bir sonraki hatanızda,olağanüstü bir durumda yada yapamadığınız bir yeri  ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız daha iyi olur..

Trance, görev çubuğunda ki explorer renk değiştirmesi gerekiyor normalde..sen bilgisayarına reset atıp , renk değiştirmesini sağlayabilirsin , olmazsa eğer o zamanda universal patch leri , restore edip tekrar kurduktan sonra olacak..

Sülayman abi , senin temalarla aran yok pek  ama beğendiğine sevindim inşallah kurmuşsundur temayı ;)

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 16 Şubat 2010 17:54
Süleyman.
16-02-2010, 18:03   |  #7  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
Sülayman abi , senin temalarla aran yok pek  ama beğendiğine sevindim inşallah kurmuşsundur temayı ;)
Bende neredeyse herşey "default". :)

Temanız gerçekten çok hoş olmuş, beğendim. Fakat kurmayacağım kişisel bir "kıllık" diyeyim, sevmiyorum cihazımda ekstra yazılımları, süsü, cafcafı...

OSMAN BAĞÇEVAN
16-02-2010, 18:28   |  #8  
OP Denetmen
6,606 mesaj

Sistemin çökeceğinden korkuyorsan , korma abi :)
korkulcak bişey yok..Çöksede senin kesin format dvd'n yada sistem yedeğin vardır :)
gel gelelim herhangi bir yanlışlık yaptığında da sistem geri yüklemeyi devreye sokarsın..(default dur o da :P)

Süleyman abi benden sana tavsiye..Eğer bir internet kafe açarsan bu temayı yada istediğin güzel bir tema bütün bilgisayarlara kur..Müşteriler görünüşe bakar( tabi sistemde çok kasmayacak).Görünüşüde güzel olursa senin internet kafen dört dörtlüktür..tabi serverdada bir sürü oyun :)

Süleyman.
16-02-2010, 19:35   |  #9  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Yok yahu, sistem çökmesi endişesinden değil. :)

Ama kafeler için güzel olur gerçekten, tabi XP'den kurtulmaları lazım önce, o da çok zor...

Banned
17-02-2010, 14:40   |  #10  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
323 mesaj

çok çakma durmuş. 7 görünümlü xp gbi xD

OSMAN BAĞÇEVAN
17-02-2010, 21:52   |  #11  
OP Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: scylla  
çok çakma durmuş. 7 görünümlü xp gbi

(http://i47.tinypic.com/jsj4b5.png)

Konuda kullanılan ekran görüntüsünün yerine , bu ekran görüntüsü olsaydı ne yorum yapardınız ?

Ben sizin xp yi görmediğinizi düşünüyorum..Bu resimde xp görev çubuğu var , umarım ikisi arasındaki farkı anladınız :)

Not : Temayı kullanırsanız eğer , o zaman yorumlarınız daha iyi olacaktır :)

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 17 Şubat 2010 21:54
yesrip2
20-04-2010, 18:09   |  #12  
Taze Üye
8 mesaj

arkadaslar benım bir cd dvd rw var ama ben bir sorun la karsılastım benım nesıdı nede dv okuyor buneden olbilir ben aslın da lesnını de temisledim ama ıslak besle aslında temizledim olmdı neden olabilir

yesrip2
20-04-2010, 18:10   |  #13  
Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: desperadoyk  
sevgili osman bey ben temayı yükledim resimde görüldüğü gibi oldu fakat ben bilgisayarıma tıkladığımda yönetici panelini açıyor denetim masası içinde herhengi  bir yerleilişkilerndirilemedi yazıyor ve artık bilgisayarıumada denetim masasınıda giremişyorum açılacak dosyaları onepad açıyor acil yardım lğtfen!.....
OSMAN BAĞÇEVAN
21-04-2010, 18:00   |  #14  
OP Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: yesrip2  
sorununuzla ilgili her hangi bir fikrim yok..İlk tema yapımlarımda bile bu hatayı görmedim..Sistem geri yükleme,bilgisayarı onarmak,sfc /scannow veya format sorununuzu çözebilir :)

Erhan Tiryakioğlu
04-05-2010, 21:11   |  #15  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Linkler silinmiş, acilen  linkleri güncelleyiniz !

OSMAN BAĞÇEVAN
09-05-2010, 05:37   |  #16  
OP Denetmen
6,606 mesaj
Alıntı: Erhan Tiryakioğlu  
Linkler silinmiş, acilen  linkleri güncelleyiniz !
Pek acil olmadı galiba ?

Birkaç düzenleme yapıyorum birkaç yeri hatalı olduğu için..Biraz zaman alıyor.

Reis1086
19-05-2010, 18:01   |  #17  
Taze Üye
11 mesaj

Gayet başarılı olmuş ellerinize sağlık.

davyj
27-07-2010, 11:23   |  #18  
Yeni Üye
32 mesaj

cok ii tesekkurler...

Yusuf Çınar
08-10-2011, 04:17   |  #19  
Taze Üye
4 mesaj

Grafikler ile biraz daha uğraşılsa güzel birşeyler çıkabilir.