chip özel yardım lütfen

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
banvit
02-10-2007, 16:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

arkadaşlar ben derginizin nasıl yapılır 2 sayısını arıyorum ama bulamıyorum derginizin geçen ayki(EYLÜL 2007) online sayıda sanal sistem oluşturma ile ilgili programları test etmiştiniz ama nasıl yapılacağı konusunda fazla bir ayrıntı yoktu ben de bilgisayara fazla hakim değilim. bulamadığım sayıda ise sanal sistemin nasıl kurulacağı ile ilgili anlatım yer alıyor okuduğum kadarı ile. ben geçen ay testini yaptığınız programlardan innotek i indirdim hem pc de hemde lap top da denedim ama fattal eror diye bi hata mesajı veriyor. beceremedim. bu sayıya nasıl ulaşacağım konusunda bana yardımda bulunursanız çok sevinirim yada sanal pc kurmanın nasıl yapıldığını öğreneceğim başka bi kaynak varmı yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşyekkür ederim.

Cem Sinanoğlu
03-10-2007, 10:13   |  #2  
Cem Sinanoğlu avatarı
CHIP Online
57 mesaj

Nasıl Yapılır 2 sayısı oldukça eski bir sayı, şu an bu sayıyı bulmanız pek mümkün görünmüyor ne yazık ki. Dergide VMware yazılımından bahsediliyordu, bu yazılımla ilgili ayrıntılı bir makaleyi https://www.chip.com.tr/haber/cift-isletim-sistemi_2445.html adresinde bulabilirsiniz.

banvit
03-10-2007, 17:54   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

yarımlarınız için çok teşekkur ederim ama innotek ile ilgli açıklama bulabilirmiyim acaba

Cem Sinanoğlu
03-10-2007, 19:49   |  #4  
Cem Sinanoğlu avatarı
CHIP Online
57 mesaj

Google'da arama yaparak Innotek Virtual Box ile ilgili kaynaklara ulaşabilirsiniz. Ama daha önce yazılımı baştan bir kez daha indirip yeni indireceğiniz kurulum dosyasını denemenizi öneririm. Sorunun ne olduğunu anlamak için programı kurdum ve çalıştırdım, ne XP altında, ne de Vista altında bir sorun yaşamadım. Belki de hata sizin indirdiğiniz kurulum dosyasından kaynaklanıyor olabilir.

banvit
04-10-2007, 09:31   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

çok teşekkur ediyorum yardımlarınız için hatanın programda olduğunu sanmıyorunm sorun bende ben hiç bilmiyorum yapılandırmayı onun için yapamıyorum program anlatımı ve sanal sistem nasıl kurulurla ilgili kaynak aramamda ondan zaden yardımlarınız için çok tesekkur ederim.araştırıyorum

TuncaBozkurt
04-10-2007, 15:24   |  #6  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Virtual Box hakkındaki forum konusuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Umarım yardımcı olur:

banvit
04-10-2007, 17:14   |  #7  
OP Taze Üye
8 mesaj

tuncab arkadaşım gerçekten çok tesekkur ederim internetten yarımyamalak bişeyler bulmuştum ama senin verdiğin link gerçekten çok güzel derdime derman oldun çok tesekkur ediyorum. eğer kabalık etmemiş olursam bi şeydaha sormak istiyorum. chipte anlatılan da sanal sistemle ne yaparsak yapalım gerçek sisteme virüs trojan gibi zararlıların bulaşmadığı idi acaba doğrumu anlamışım yada bunu sağlamak için yapmamız gereken bir ayar falan varmı yoksa innotek programı bunu kendi kendine sağlıyormu bu konularda da aydınlatırsanız beni çok memnun olacağım şimdiden yardımlarınız için çok tesekkür ediyorum.

Cem Sinanoğlu
05-10-2007, 13:54   |  #8  
Cem Sinanoğlu avatarı
CHIP Online
57 mesaj

Sanal bir sistemden gerçek sisteme zararlı bulaşması, dikkatli davranmanız şartıyla pek mümkün değil. Dikkatli davranmak derken ne demek istediğimi açıklayayım. Örneğin sanal sisteminizde internetten bir dosya indirdiniz ve bu dosya zararlı içeriyor. Eğer dosyayı gerçek sisteminize (masaüstünüze ye da gerçek sabit diskinize) kopyalamaz ya da taşımazsanız, etkilenen her koşulda sadece sanal sistem olacaktır. Çünkü sanal sistem kendi içinde ayrı bi bilgisayar gibi hareket ediyor, kullandığı sabit disk de aslında sanal. Ama zararlı içeren herhangi bir dosyayı gerçek sisteme, örneğin masaüstüne kopyalayıp çalıştırmak, doğal olarak gerçek sisteminizi etkileyecektir. Bunu arkadaşınızın bilgisayarından zararlı içeren bir dosyayı alıp kendi kendi bilgisayarınıza kopyalamak gibi düşünürseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Dosya arkadaşınızın bilgisayarındayken size bir zararı olmaz, ama sisteminize kopyalarsanız zararlı sizi de etkileyecektir.

banvit
06-10-2007, 00:36   |  #9  
OP Taze Üye
8 mesaj

çok tesekkur ediyorum şu andan sitedenn aldığım bilgilerle kkurmya çalışıyorum