Chip sitesindeki POP-UP

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
mmtopkaya
18-08-2005, 20:43   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

CHIP dergisinde sıkça pop-up lardan bahsediliyor. Bunların rahatsız edici olduğundan, çoğu kullanıcın bakmadan kapattığından vs. Pop-up engelleyici programlar tanıtılıyor, veriliyor. Fakat chip.com.tr yi açtığımızda derginin reklamlarıyla karşılaşıyoruz. V ben bunları(çoğu kişinin böyle yaptığını sanıyorum)daha sayfanın içeriği görünmeden kapatırım.  Sizce chip'e yakışıyormu? ÜzgünÜzgünÜzgün

Gone
18-08-2005, 21:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
346 mesaj

Isin ucunda para var :-) Aslinda Chip'inde POP-UP blocker'lerden haberi olmali. Reklamlar giris sayfasina baska bir sekilde de konulabilir. Cok sükür sayfa icinde "ucusan" reklamlar koymuyorlar. Aslinda bunlar beni cok rahatsiz ediyor....

Raziel
18-08-2005, 21:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
936 mesaj

evet katılıyorum; ama Chip e dur o reklamları koymayın diyemezsiniz tabi.

Selçuk İslamoğlu
19-08-2005, 15:50   |  #4  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Sayfa girişinde açılan pop-up 3. şahıslara ait reklam değildir. Yeni çıkan CHIP ÖZEL sayılarını ve CHIP / HİB kapaklarını daha yüksek çözünürlüklü görmek isteyenler için konulmuş "haber" amaçlı bir pop-up ekrandır.

Windows XP SP2 ile birlikte zaten gelmiş olan Pop-up blocker bunları engellemekte, fakat yeni CHIP ürünlerinden haberdar olmak isteyenler *.chip.com.tr domaini üzerindeki pop-up ekranını, engelleyici programlara tanıtabilirler.

Keza pop-up blocker'lar bunları otomatik olarak engellediği için sadece yeni CHIP sayılarından haberdar olmak isteyenler bu ekranı açabilirler. Pop-up blocker'ı zaten olanlar (ki otomatik olarak SP2 ile gelmekte) ve bu pop-up'ları görmek istemeyenler zaten bunu yapabilirler diye düşünüyoruz.