CHIP TV

egemengiga
26-03-2007, 22:23   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,298 mesaj

herkese merhaba,

bilirsiniz ben kolay kolay konu acmam. actim mi da sacmalarim genelde. su teknoloji TV kadar kotu kaliteye sahip kanal gormedim ben. hem teknolojiden bahsediyorlar en basta kendi teknolojileri zayif. herhangi bir handy cam ile yayin yapsalar daha iyi. goruntu ve ses kalitesi igrenc. ve kanalda politika ve siyaset bile var. tabi televizyon olunca teknoloji tv ne kadar kalitesiz de olsa forum sitesi de dolu dolu. bir kez giga TV yi izlese millet almanca bilmese bile teknoloji tv gibi kanallari izlemezler. (() FBTV bile kisa surede kaliteyi yakaladi...

acaba CHIP dergisinin ilerleyen donemlerde TV kanali acmak gibi bir dusuncesi var mi? bu durum icin VOGEL BURDA ya mi bagimlilar? ve gercekten kaliteli olursa dergi satislarini olumlu mu yoksa olumsuz mu etkiler? bir ara Şahin EKŞİOĞLU TRT de ve Show TV de programda urun tanitimi yapiyordu. ne kadar basarili oldugunu kanitladi. halen devam ediyor mu takip edemiyorum.

CHIP de TV kanali acsa bence ilgi ve destek buyuk olur. ya da en azindan aksam uzerleri, gunduz yayin yapan bir kanal ile tek frekansi paylasabilir.

ufuks
26-03-2007, 22:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Guzel fikir egemengiga.Tv deneyimi olan birkaç kişinin chip bunyesine katılmasıyla olmayacak şey degil.Bunlar gelecegin kanalı.Tabi bize kolay gelebilir konuşmak ukalalık yapmak ta istemeyiz.Tv kanalı kurmanın maliyeti ne olur onu bilemiyoruz.Sadece boyle birşey olursa tutulacagının ve gercekten iyi olacagını söyleyebiliriz.Teknolojiyi chip ailesi kadar iyi takip edip sunacak başka topluluk yok denecek kadar az.

Son Düzenleme: ufuks ~ 26 Mart 2007 22:32
ceryan67
26-03-2007, 22:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
527 mesaj

Güzel bir proje olur bence. Egemengiga arkadaşımız aslında güzel bir fikir sunmuş. Bende Teknoloji TV nin iyi olduğunu düşünmüyorum. Chip ailesi olarak bu işi onlardan iyi yapacağınıza inanıyorum. Umarım olumlu tepkiler artar..

Mea
27-03-2007, 00:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
318 mesaj

egemengiga arkadaşımızın düşüncesi çok güzel.Bu işlem için tam deyatlı hesap yapılması gerekiyor bunun kararını bizler veremiyoruz ama şayet olursa sonuan kadar arkasında olacagımızdan emin olsunlar.

eyup_205
27-03-2007, 13:16   |  #5  
Yıllanmış Üye
109 mesaj

Cok güsel bir proje olur bencede chip yetkilileri bir konusup düsünse.Türkiye de baya izlenme oranı yakalarlar.

Borga-x
27-03-2007, 13:23   |  #6  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bence harika olur, uzunca bir süredir böyle bir şeyin eksikliğini   hissediyordum. Her şekilde teknolojinin sonu yok, böylece konu sıkıntısı da çekilmemiş olur. :D Her zaman böyle bir projenin arkasındayım.

mustafa-k
27-03-2007, 15:56   |  #7  
Yıllanmış Üye
365 mesaj

diyecek bişey yok yapılsa tabiki güzel olur

mersan
27-03-2007, 16:21   |  #8  
Yeni Üye
27 mesaj

Sn. egemengiga'nın bu fikri bence de harika chip bu alanda Türkiyede neredeyse otorite eğer bir kanal açarsa (ratingi yüksek olacağı için) ekonomik sıkıntı problemi de yaşamaz.

samuray164
27-03-2007, 17:11   |  #9  
Üye
61 mesaj

diyecek bi şey. yok.
teknoloji tv de zaten fazla bi teknoloji programı da çıkmıyor.
zaten chip bir tv programı yaparsa birçok kanalı geride bile bırakır. keşke herkes böyle düşünüp uygulayabilse

samet1986
27-03-2007, 19:25   |  #10  
Yıllanmış Üye
944 mesaj

Fikir iyi..

Ama hemen uygulanabilirmi bilemem.. Bir yığın prosedür var. Ama istendikten sonra , - ki eğer maddi geliride olursa yapmaları lazım bence.
Bir yetkili cevap yazarsa iyi olur.

mor_enginar
28-03-2007, 12:32   |  #11  
Yıllanmış Üye
300 mesaj

Süper bir fikir.Halkımızın teknoloji konusunda daha fazla bilinçlenmesini sağlayabilriz böyle bir projeyle.Kesinlikle destekliyorum ve halkında böyle bi' projeyi hoş karşılayacağını düşünüyorum,hele şu günlerde TV'de izlenecek o kadar zararlı program arasından bu denli yararlı bir proje aileler tarafından da hoş karşılanacaktır.

Son Düzenleme: mor_enginar ~ 28 Mart 2007 13:42
kajmer
28-03-2007, 22:35   |  #12  
Yeni Üye
23 mesaj

evet katılıyorum chip bu yönden çok zayıf kaldı.. yöneticiler bu isteğe olumlu bakarlarda bu bilgi topluluğu hak ettiği yeri bulur.
bende ne yazıkki tek tv forumlarındayım.. ve yanlı bir kuruluşa yardım ediyorum. forumdaki soruları yanıtlamakla

ve birde chip, lütfen bu forum sayfasını kendi başına bir site yapabilirmi burada hiç dikkat çekmiyor..

MoonDay
28-03-2007, 23:35   |  #13  
Yeni Üye
26 mesaj

Bilişim,internet,yazılım,donanım,oyun vb. odaklı kaliteli ve doyurucu yayın yapıcak bi tv kanalı gerçekten büyük bi ihtiyaç.Böyle bi proje işin ehilleri olan CHİP ve Vogel yayıncılığa yakışır.Tv yayıncılığı kolay iş değil ama sponsor desteğiyle bu iş yürür diye düşünüyorum.Kolay gelsin.Saygılar...

man on the moon
30-03-2007, 09:11   |  #14  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj

Daha önce chip'in teknoloji televizyonunda CHİPTV adında bir bölümü vardı. ama izlemek nasip olmadı. çünkü digitürkte yayın yapıyordu TekTV... Şimdi uyduda da var ama bu sefer Chip yok!  başka bir dergi doldurmuştu chip in yerini. evet tekTV şuanda TEkTV değil de üniversite televizyonu haline gelmiş durumda

Chip televizyon yayınından çok video yayını yapması lazım. açıkçası ben televizyon kullanmam. radyolarında kayıtlı programlarını internetten indirip dinlerim. zaten video yayını yapması daha kolay yeterki videoları rahat indireceğimiz bir sunucusu olsun. Tv olup olmaması benim için fark etmez. TRT2'deki "Bilişim rüzgarı"nı deneyebilirsiniz..
Bunun yanında chip kanal kurmak yerine başka bir kanallada anlaşabilir. Belli saatlerden sonra o ekrana bir kızın çıkıp bu soru çok kolay hadi arayın demesi yerine başka bir kanalda yayın yapsın 5-10 saat şimdilik açılış için fazla bile...

ufuks
30-03-2007, 10:17   |  #15  
Yıllanmış Üye
3,430 mesaj

Bu kadar  millet yazı yazmış buraya ama bir yetkili de konuyla ilgili bişi dememiş.Olabilir ya da olmaz diye.

egemengiga
30-03-2007, 10:23   |  #16  
OP Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

ben video yayinlama isini 2. planda dusunmustum. sonucta daha masrafsiz olacak. ama kotali kullanicilar ne yapacaklar? video kaliteleri dusuk olursa da teknolojinin anlami kalmaz. eger normal TV olmazsa, en ilginc, en fiyat/performans, en kaliteli vs... urunlerin tanitimini video ile yapip, hem internet uzerinden hem de her ay yayinlanan videolari dergideki DVD ye ekleyip bizlere ulastirabilirseler bu is olur.

benim izledigim kanallar az: discovery, national G, MTV, JetiX, NTV, FBTV.

Ufuks merak etme. belirli bir karar alinacak. o yuzden hemen yazmak istemiyorlar. simdi tamam acacagiz gibi bir sinyal verseler ve bir aksilik cikip acilmasa millet ne der?

Son Düzenleme: egemengiga ~ 30 Mart 2007 10:24
ufuks
30-03-2007, 10:29   |  #17  
Yıllanmış Üye
3,430 mesaj

Tabi ki bir teknoloji kanalının kalitesi de o denli iyi olmalı.Bence ciddi ciddi bu iş düşünülmeli.Fakat sadce tanıtım videoları olmaz.Oyun tanıtımı olur , pratik bilgiler veren işlevsel programlar olur ve daha bir sürü şey.Fiyata performans ürün tanıtımlarını donanımhaber kendi sitesi uzerinden de yapıyor.Biz bir adım daha ileri giitmeliyiz.

Son Düzenleme: ufuks ~ 30 Mart 2007 10:31
Selçuk İslamoğlu
30-03-2007, 10:38   |  #18  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Merhabalar arkadaşlar,

Daha önce bir çok TV kanalında zaten ortaklık şeklinde yayınlarımız olmuştu. Şahsım adına konuşacağım, ilk işimde bir TV kuruluşunda çalışıyor olduğumdan biliyorum ki, baştan aşağı bir TV kanalına sahip olmak çok yüklü miktarda yatırım ve özveri ve buna değecek mali getirisi olmalı. Frekans tahsisleri vb. olaylara girmiyorum bile. CHIP Dergisi adına konuşamasam da, CHIP TV zaten çok uzun zamandır yayında en azından Alman meslektaşlarım tarafından www.chip.tv adresinde ve dünyada internet üzerindeki ilk yayınlardan. CHIP Online üzerinde de yine onların isim haklarıyla Video bölümüz aslında CHIPTV olarak yayında.

Ayrıca Gökhun Sungurtekin'in bir diğer mesajında da bunu iletmişti:

egemengiga
30-03-2007, 11:32   |  #19  
OP Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

peki alman CHIP calisanlarinin yaptiklari gibi bir calisma olabilir mi? maliyeti daha dusuk olur herhalde. ya da DVD de ver verdiginiz CHIP TV bolumune teknolojik yenilikler, tartisma programlari, urun tanitimlari vb. sey eklenebilir mi? yani hem DVD den hem de online olarak ulasabilecegimiz bir sistem kurabilir misiniz?

sitede yayinlananlar sadece urun tanitimlari, kisa ve oz. yani canli canli testler ya da OC sovlar yapilabilir mi?...

Son Düzenleme: egemengiga ~ 30 Mart 2007 11:33
kajmer
30-03-2007, 12:40   |  #20  
Yeni Üye
23 mesaj

peki. bari bu forum sayfasını ayrı bir site olarak yayınlamayı düşünürmüsünüz..
hem daha çok kitleye ulaşabiliriz...
vBulletin gibi hazır ve herkes tarafından benimsenen bir yapıya sahip bir forum olsa, daha ilgi toplar kanımca

Selçuk İslamoğlu
30-03-2007, 13:47   |  #21  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
kajmer
peki. bari bu forum sayfasını ayrı bir site olarak yayınlamayı düşünürmüsünüz..
hem daha çok kitleye ulaşabiliriz...
vBulletin gibi hazır ve herkes tarafından benimsenen bir yapıya sahip bir forum olsa, daha ilgi toplar kanı
Forumlar, CHIP Online'nın bir parçasıdır. CHIP Online, Forumların üzerine kurulmuş bir yapı değil. Göz kırpma

Diğer forumlar konusu daha önce de işlenmişti. Böyle bir planımız olmadığını belirteyim. Yapı olarak benzer hazırlamaya çalıştık tabii ki, ama forumların yapısı zaten başlık-mesaj ve yanıtlardan oluşmaz mı, öte yandan güvenlik konusunu saymıyorum bile. Diğer forumlarda, entegrasyon ve yeniden işlemenin bu denli esnek olmadığını söyleyebilirim.

radjool
30-03-2007, 14:15   |  #22  
Üye
50 mesaj

Bence de insanlara faydası olacak mükemmel bir fikir. İnşallah gerçekleşir de mor_enginar'ın dediği gibi fuzuli kanallardan bir nebze olsun kurtuluruz. Hem rekabet olunca kalite de artar.

boris1
31-03-2007, 13:59   |  #23  
Yıllanmış Üye
209 mesaj

teknoloji tv gayet iyi bence çok samimi ve düzeyli bir yayın anlayışı var.görüntü kalitesi kötü olabilir mam ilerde düzelir.bukadar ağır eleştirmeni anlam veremedim.

egemengiga
31-03-2007, 14:17   |  #24  
OP Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

teknoloji harici her sey var. sirf reklam. zamanla kaliteli olacaksa hic olmasin. hady cam kullansalar bile daha iyi. asil konu tek tv degil. CHIP TV.

Flynet
31-03-2007, 14:30   |  #25  
Üye
65 mesaj

Bence de insanlara faydası olacak harika bir fikir. Şu sıralar TV'de onca seviyesiz ve zaralı program varken özellikle chip'i takip edenler ve teknoloji meraklılarının ilgisini çekeceğine inanıyorum. Aynı zamanda sadece teknoloji meraklılarının değil herkesin faydalanacağını düşünüyorum.

Teknoloji televizyonunun da kötü olmadığını düşünüyorum.

Son Düzenleme: Flynet ~ 31 Mart 2007 14:32