CHİP/ÖZEL SAYILARI(öneri)

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
viking20
26-02-2007, 11:57   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Biraz önce baktım:
Nasıl Yapılır 1 (Şubat/2005)tarihli.
Nasıl Yapılır 2 (Şubat/2007)tarihli.
Nasıl Yapılır 3 muhtemeldir(Şubat/2009)tarihli ,olacaktır.
--
Ben, bir uygulamanın nasıl olması,bir programın  ayarlarının nasıl hassas olarak yapılandırılıp kullanılması gerektiğini görmek için 2 sene beklemek istemiyorum.Bu zaman zarfında kaçan,pass geçilenleri sizin takdirinize bırakıyorum.Artık 1 ay bile çok uzun süre oldu.
Yapmayın lütfen:),artık yazılım/donanım bazında gelişim günümüzde korkunç hızlı.Hergün yeni bir/birkaç uygulama,tonlarca program görüyoruz.
ÖNERİ:Nasıl Yapılır türü bir dergi, haftalık olarak çıkartılsın.Tamamen günlük uygulamalara yönelik olsun.Maliyeti düşürmek için, 1.kalite(şimdiki olduğu gibi)kağıt şart değil.Fiyatı şimdiki ile aynı veya cıvarında olabilir.CHİP de verilen uygulamalara yönelik"Tips&Tricks"bölümü buraya alınabilir.
Özet olarak:
Haftalık Dergi=Uygulamalar+Atölye+Program Anlatımı(görsel)+Pratikbilgiler+İpuçları+Tips&Tricks.[30-40]sayfalık,değişiklikler,ilaveler yapılabilir.İyi günler.

Son Düzenleme: viking20 ~ 26 Şubat 2007 20:25
Cem Sinanoğlu
28-02-2007, 05:39   |  #2  
Cem Sinanoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

Öneriniz için teşekkür ederim, kesinlikle değerlendirmeye alınması gereken bir öneri yapmışsınız ve doğruyu söylemek gerekirse haklısınız da. Dergiyi haftalık olarak çıkartmak fazla iyimser bir düşünce ama 2 sene yerine daha kısa periyodlarla (belki 3 ayda bir olabilir mesela) bu tip bir dergi yayınlamak kulağa oldukça hoş geliyor. Tabii bunun için değerlendirilmesi gereken farklı kriterler de var. Bu konuda gerekli çalışmayı yaptıktan sonra kesin bir karara varabiliriz. Bunu verilmiş bir söz olarak almayın ama kim bilir, bir bakarsınız dileğiniz kısa bir süre sonra gerçeğe dönüşmüş olabilir...

viking20
28-02-2007, 13:19   |  #3  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Cem Bey çok teşekkür.