Chiptuning yazılımı nasıl bulabilirim?

HPQ-User
07-06-2008, 12:33   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

savage sormuş:
Bir site de gördüm, sadece yazılım atarak araç ta performans artışı veya yakıtta ekonomi sağlanabiliyormuş, fakat kendim bulup mümkünse yüklemeyi düşünüyorum. Konuyla ilgili detaylı bilgi bulamadım.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
Bilgisayar için değil renault clio aracım için.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

Reborn91
07-06-2008, 13:21   |  #2  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

yazılım derken ne yazılımı??? ne performansı ve ne yakıt ekonomisi????
heh.. şimdi anladım.. sistem özellikleri kısmını okuyunca.. ne oluyor bu yazılım?? arabanın kendi özel firmwaresi falanmı?.. siz sakın olaki böyle birşeyi ( eğer varsa ) resmi teknik servisi dışında yaptırmayn.. şahsen ben araçlarla ilgilenen birisi değilim ama arabalarada firmware yüklendiğini ilk defa duyuyorum.. yanlış firmware yüklemesi yüzünden çöpe giden dvd-rw leri duymuştumda arabada nasıl olur onu bilemem.. bence sen birazcık daha detaylı araştır.. araçlar yakıt yakarken mekanik olarak yakmıyormu?? dijital bir chip falanmı kontrol ediyor.. araştır bnce biraz daha ;) :):):)

nasıl oluyor boyle tuş falandamı takacaklar "performans mod" ve "eko mod " diye .. performansa basıyorsun arabanın motoru 1.6 dan 2.2 ye fırlıyor overclock oluyor .. ekoya basıyorsun 1.6 dan 1.0 a düşüyor falan :) ehehEH :)

Son Düzenleme: Reborn91 ~ 07 Haziran 2008 13:22
emre__
07-06-2008, 13:45   |  #3  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

heheheh yeni arabalarda yakıt sistemi elektronik olarak değiştirile bliyor (lpg ayarında görmüştüm amcam taktı laptopu arabaya başladı ayar yapmaya içimden diyorum alla alla ne olmuş bu teknoloji böle) amcam o yazılımla nekadar yakıt hava karışımı gireceğini ayarlıyor o yazılımları soruyo arkdaş muhakkak. he bizim bi tanıdık o chip yüzünden bi sürü para werdi araba çalışmıyomuş o işi İst de yapan yerler war sen yaparsan geri toparlayamazsın arabayı...

Son Düzenleme: emre__ ~ 07 Haziran 2008 13:46
chp_tuning
11-09-2009, 00:17   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadasim bu konu uzerinde sana ayrintili bilgi verebilirim  butun sorularini yanitliyabilirim nasil chp tuning yapabilecegini yada nerede yaptirabilecegini bana su msn adresinden ulasa bilirsin [email=speedboys1113@hotmail.com]speedboys1113@hotmail.com[/email] ama unutmaki bunu profesyonellere yaptirman lazim mesela bizim burda yazilimi okuyup almanyadaki bi muhendise gonderizorlar o isleyip yani her ayarlarini yapip buraya geri gonderiyor istersen onunla baglantida saglaya bilirim chip tuning yaptirmak isteyen herkez sakin profesyonellerden baskasina yaptirmayin arabaniz resmen ölür ama arabanizi proflara yaptirirsaniz arabaniz bir dev olur bu arada bu sistem amanyada 88 senesinden beri yapilmaktadir

chp_tuning
11-09-2009, 00:25   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: emre__  
heheheh yeni arabalarda yakıt sistemi elektronik olarak değiştirile bliyor (lpg ayarında görmüştüm amcam taktı laptopu arabaya başladı ayar yapmaya içimden diyorum alla alla ne olmuş bu teknoloji böle) amcam o yazılımla nekadar yakıt hava karışımı gireceğini ayarlıyor o yazılımları soruyo arkdaş muhakkak. he bizim bi tanıdık o chip yüzünden bi sürü para werdi araba çalışmıyomuş o işi İst de yapan yerler war sen yaparsan geri toparlayamazsın arabayı...
dogacelektronik
13-02-2017, 11:44   |  #6  
dogacelektronik avatarı
Taze Üye
3 mesaj

Merhabalar, aracınızda gerçek güç ve yakıt performansı ile ilgili yazılım ve cihaz desteği firmamız tarafından sağlanmaktadır.

onlinechiptuning.com sitesini ziyaret ederek ürünleri inceleyebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

info@onlinechiptuning.com