Chrome: Google tarayıcısına yeni bir beta

CHIP Online
01-11-2008, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Chrome için yeni güncelleme yayınlandı. Tarayıcı yeni sürümde birçok hatasına elveda diyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Chro ... -bir-beta_9390.html

Resimlerle: Google Chrome: En iyi püf noktalar ve tavsiyeler

Google, Chrome web tarayıcısını yeni bir sürümünü yayınladı. 0.3.154.9 numaralı build, Flash video sorunları, PDF görüntüleme sorunları ve diğer birçok hata giderildi.

Ayrıca güncelleme geliştiricilere has sürümlerde yapılan değişiklikler de bir araya getirdi. Mesela çalıştırılabilir dosyalar öncelikle ara-kayıt sürecinden geçiyor ve kullanıcı onayına tâbi tutuluyor. Onaylanmayan dosyalar tarayıcı kapandığı zaman siliniyor.

Google'a göre YouTube videolarının durmasına sebep olan problemler ortadan kaldırıldı. Notebook touchpad'lerindeki kaydırma fonksiyonu artık düzgün çalışacak. Bunun dışında daha önceden haberini yaptığımız ve adres taklidine (spoofing) sebep olabilen güvenlik açığı kapatıldı. Ayrıca Chrome artık şifreli internet sitelerinin geçmişini kaydetmiyor.

Chrome 0.3.154.9 şu andan itibaren tarayıcının resmi web sitesinden indirilebiliyor. Daha önce Chrome'u sistemine kuranlar ise, yine sessiz sedasız bir biçimde yeni sürüme terfi ettiriliyor. Daha önceki güncellemeler sırasında da, Google'ın kullanıcı onayını almadan güncellemeleri yüklediğinden bahsetmiştik.

Download: Google Chrome

Tüm konu: Chrome: Google tarayıcısına yeni bir beta

İzleyin: Google Chrome'un hikayesi

Resimlerle: Google Chrome: En iyi püf noktalar ve tavsiyeler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google'ın onay almadan güncellemesi...

Fattur
01-11-2008, 22:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

çok saçma bir şey...

Kapalı Hesap (91855)
01-11-2008, 22:36   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

yıllar sonra gelen edit: chrome güzelmiş Kahkaha

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 29 Mayıs 2012 17:38
Andaç Işık
02-11-2008, 07:03   |  #4  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,407 mesaj

susam sana hiç katılmıyorum.gayet hızlı bir tarayıcı ve kullanmasıda çok kolay.

yaristanbul
02-11-2008, 08:07   |  #5  
Yeni Üye
42 mesaj

arkadaşlar nereye yazacağımı kime soracağımı bilemedim kusuruma bakmayın benim acilen bir cd dvd çalara ihtiyacım var hani şu laptop gibi olanlar var ya ders anlatımı için kullanacağım çok pahalı olmasını istemiyorum görüntü ve ses kalitesi iyi olsun tavsiyelerinizi bekliyorum bu konuda hiç bir bilgim yok

XgokayX
03-11-2008, 13:21   |  #6  
Taze Üye
17 mesaj
Susam
google chrome dan vazgeçsin ne kadar dandik bi programmış bu
Birazda nereden baktığına bağlı bu dandiklik olayı.

Gazete vs. okuyan birisi için çok iyi bir tarayıcı Chrome. Sayfada çok az yer kaplıyor örneğin

Ama özellik ve eklenti bakımından bakarsan haklı olabilirsin. Zira Chrome çok yeni.

Olaya birçok açıdan bakmak lazım Dandik veya Kaliteli demek için bence..