Chrome ile Firefox karşı karşıya!

CHIP Online
10-06-2014, 01:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Son zamanlarda iyice birbirine benzeyen bu iki tarayıcıdan hangisi daha iyi?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ch ... -karsiya_47640.html

Resimlerle: 10 alternatif tarayıcı!

Tarayıcıların iki devi Firefox ve Chrome, artık sadece görünüş olarak değil, işlevsel olarak da birbirlerine çok benziyorlar. Hangisinin daha iyi olduğunu görmek için, iki tarayıcıyı da yakından, detaylarıyla inceledik.

Kişiselleştirme, özelleştirme

Firefox, 29'uncu sürümünden beri Chrome'a daha çok benzemeye başladı. Sekmeler, simgelerin yerleri ve ayarların konumu, Chrome'dan kopyalanmışcasına benziyor. Buna rağmen, Firefox'un belirgin bir avantajının olduğunu söyleyebiliriz. Chrome'da tema olarak fazlaca seçenek olsa da, Firefox'da görünüşü çok daha ileri seviyede kişiselleştirebiliyorsunuz. Menülerin yerini değiştirip, istemediğiniz panelleri kaldırmak oldukça kolay. Chrome genel olarak daha temiz bir görünüşe sahip olsa da, Firefox bu esnek yapısıyla kişiselleştirme açısından daha önde.

Tüm Konu: Chrome ile Firefox karşı karşıya!

Resimlerle: 10 alternatif tarayıcı!

Kaynak: www.chip.com.tr

mustafa2116
10-06-2014, 12:41   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Benim aradığım en büyük özellik Kişileştirme..
Benim tarayıcım benim elimi attığım noktadan bana cevap vermeli.
menü sekmesi görünmeli.
adres çıbuğu ile arama çubuğu  ayrılırken ev tuşu kapat alanının altına gelmeli.
yer imleri sıklıkla kullandığım siteler adres çubuğunun altında sekme çubuğunun üzerinde olmalı.
sekme çubukları önce GELİŞTİRİCİ EKLETİMİ ve uzak-yakın görüntü ayarcısını göstermeli ve sonra adresşeri göstermeli.

işte böyle :D