Chrome OS'a şans vermek için 5 neden!

CHIP Online
20-05-2012, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Google'ın PC işletim sistemi Chrome OS artık çok daha iyi... İşte onu denemek için 5 neden!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/chro ... -5-neden_33725.html

Resimlerle: En iyi 24 Chrome web uygulaması!

Google'ın işletim sitemi Chrome OS, 2011'in hayal kırıklığına uğratan anlarından birine imza atmıştı. Çıkışı geciken işletim sistemi, hem tam bitmemiş hissi veriyordu, hem de işlevleri bakımından eksik ve yavaşdı. Ancak Chrome OS, çıktığından beri Google tarafından yavaşça geliştiriliyor ve güncelleniyor. Bu güncellemelerin işletim sistemini kullanım deneyimi açısından oldukça geliştirdiğini söylemek mümkün. İşte Chrome OS'a tekrar şans vermeniz için 5 neden:

Daha iyi performans: Chrome OS'un en önemli eksilerinden bir tanesi, yavaşlığıydı. Çoklu dokunmatik kaydırma yavaştı ve çoklu sekmeler de oldukça ağır çalışıyordu. Sayfaların çizilmesi de uzun zaman alıyordu ve bir Windows netbook'undan daha iyi değildi.

Ancak Google, zaman içinde bu sorunları giderdi. Çoklu dokunmatik özelliği akıcı hale getirilirken web'de gezinme, artık tipik bir Windows netbook'undakinden daha iyi. 5-6 sekmeye kadar çoklu sekme gezintisi de artık daha akıcı.

Tüm konu: Chrome OS'a şans vermek için 5 neden!

İzleyin: Chrome netbook hack'lendi!

Resimlerle: En iyi 24 Chrome web uygulaması!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Chrome OS'u kullandıysanız, ondan nasıl bir izlenim edindiniz?