Chrome uygulamaları için başlat menüsü!

CHIP Online
22-02-2013, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Chrome'un son sürümünde bir başlat menüsünün gizli olduğunu biliyor muydunuz?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/chr ... t-menusu_38816.html

Resimlerle: Daha özel bir Facebook için 8 Chrome eklentisi!

Windows 8, hepimizin bildiği gibi başlat menüsünü ortadan kaldırarak yerine tam ekran olarak çalışan bir arayüz sunuyor. Eski adıyla Metro ekranının kendine göre avantajları var, ancak masaüstünde bir menüye ihtiyaç duyanlar için birçok çözüm var. Bunlardan bir tanesi de Chrome App Launcher.


Chrome'un bir uzantısı olarak çalışan uygulama, Windows'un görev çubuğuna yerleşiyor ve tıkladığınızda açılan bir başlat menüsü gibi çalışıyor. Açılan menüde ise Gmail, Docs gibi çeşitli Google hizmetleri görüntüleniyor.


Sadece Windows'ta çalışan Chrome App Launcher, Chrome 26'dan önceki sürümlerde sadece Canary ve Dev geliştirme yapılarına entegre edilmiş bulunuyor. Chrome 26'da ise seçeneği doğrudan etkinleştirmeniz mümkün. Chrome 26'ya sahip değilseniz, menüyü denemek için bu iki geliştirme sürümünden bir tanesini tercih etmeniz gerekli. Tüm Web Store uygulamalarının bu menüyü kullanmadığını da belirtelim.


Menüyü etkin hale getirmek için adres satırına about:flags yazmanız ve ardından "Show Chrome app launcher" seçeneğini etkinleştirmeniz yeterli. Chrome'u kapatıp açtığınızda görev çubuğunuzdaki yeni menü simgesini göreceksiniz.

Tüm Konu: Chrome uygulamaları için başlat menüsü!

Resimlerle: Daha özel bir Facebook için 8 Chrome eklentisi!

Kaynak: www.chip.com.tr