Chrome vs. Tilki

_Orion_
12-06-2011, 17:48   |  #1  
_Orion_ avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
87 mesaj

Merhaba arkadaşlar,
Bazen Chrome bazen de Firefox kullanıyorum. Ama bir şey dikkatimi çekti Chrome daha yavaş sanki arasıra donmalar ve takılmalar yaşıyorum. Aynı siteler Firefox ta eklentiler vs olmasına ve daha çok sekme açmama rağmen daha hızlı ve takılmıyor. Acaba diyorum sadece bende mi böyle?

kajmeran37
12-06-2011, 17:58   |  #2  
kajmeran37 avatarı
Yıllanmış Üye
230 mesaj

bende tam tersi firefoxda bi acaiblik oluordu chrome tıkır tıkır tıklar tıklamaz gelior anında acıorm herşeyi.

sosyalik
12-06-2011, 18:00   |  #3  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Bende her ikisi de gayet iyi çalışıyor.donma veya takılma yaşamıyorum.

_Orion_
12-06-2011, 18:01   |  #4  
_Orion_ avatarı
OP Üye
87 mesaj

Bi tek bende öyle sanırım, özellikle Chrome da face te takılırken oluyor :/

sosyalik
12-06-2011, 18:07   |  #5  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,710 mesaj
Alıntı: kajmeran37  
bende tam tersi firefoxda bi acaiblik oluordu chrome tıkır tıkır tıklar tıklamaz gelior anında acıorm herşeyi.
Tıklar tıklamaz gelmesinin sebebi Google Chrome'un sayfayı (dediğiniz gibi) siz tıklar tıklamaz gelmesi için ayarlanmış olmasındandır.Siz tıklar tıklamaz geliyor ama sayfayı kullanabilmek için yine beklemeniz gerekiyor.Firefox ise sayfayı önce yüklüyor ve size sayfanın yüklenmiş halini gösteriyor.Bu yüzden Chrome hılzıymış gibi bir his uyandırıyor ama gerçek pek de öyle değil.İki tarayıcı arasında hız konusunda büyük farklar yok.
Aynı şekilde Chrome Firefox'tan hafif duruyor ama (eklentisiz halleriyle) tek sekme açıkken neredeyse aynı miktarda bellek kullanıyorlar.Hatta 9-10 sekme açınca Firefox Chrome'dan daha az kullanmaya başlıyor.

sosyalik
12-06-2011, 18:08   |  #6  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,710 mesaj
Alıntı: _Orion_  
Bi tek bende öyle sanırım, özellikle Chrome da face te takılırken oluyor :/
Chrome'u kaldırın ve tekrar yükleyin:http://www.google.com/chrome/?hl=tr

M.G.G
12-06-2011, 19:00   |  #7  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Ben Chrome Canary kullanıyorum size de öneririm ;)
Not:Fbli değilim yanlış anlaşılmasın ;)

sosyalik
12-06-2011, 19:30   |  #8  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,710 mesaj
Alıntı: M.G.G  
Ben Chrome Canary kullanıyorum size de öneririm ;)
Not:Fbli değilim yanlış anlaşılmasın ;)
Ben Google Chrome Canary önermem çünkü bir çok güvenlik açığı var.Google bunu sadece cesur kullanıcılara diyerek doğruluyor zaten.Bunun dışında çok kararsız çalışıyor.Sayfayı yükleme hızı fian hiç de kararlı değil.
Ben FB'liyim ama önermem :)

rap1997
13-06-2011, 01:51   |  #9  
rap1997 avatarı
Yıllanmış Üye
737 mesaj

bn mozillanın aurora var chromunda canary bence 2 side güzel ama chrome çok nadir acayipkil oluduo şimdi kis 2012 kurdum bugün bi sorun yok (saçma oldu) nese bnce güzel

photinoman
13-06-2011, 02:58   |  #10  
Taze Üye
3 mesaj

Chromu hiçbirine değişmem. üstelik upgrade edince extensionlar aynen çalışmaya devam ediyor.
sözlük,sesli arama,hebbici süper...............

OnlyGodCanJudgeMe
13-06-2011, 03:14   |  #11  
Taze Üye
19 mesaj

Aralarında Pek Bi Fark Yok Bence Bellek Kullanımında Chrome Çok Daha Stabil Ve Çok Sade Bi Tarayıcı...
Oyun Oynarken Falan Youtube Açıcaksam Chrome Kullanıyorum...
Ama Gece İşler Boyut Degiştiriyor.Firefoxun En Büyük Artısı İndirme Yöneticisi Firefox İle Dosyayı Yanlışlıkla İptal Etmeniz İmkansız Ama Chromeda Dosyanın Bulundugu Klasörü Göster İle İptal Yan Yana Dosya İndi Sanıp İptal Etme İhtimalin Çok Yüksek
Tilkideki Proxy Ve Java Destekli Sitelerde Javayı Durdurmadan Kopyala Yapıştır Gibi Bir Çok Eklentisi Var...Rapid Gibi Sitelerden 5-10 Dosyayı Aynı Anda İndiriyorum Artık RapidShare Efsana Oldu Gerçi:)
Ayrıca Chrome Bazı Sistemlerde Hiç Çökmüyörken Bazı Bilgisayarlarda O Kadar Çok Çöküyorki Bilgisayardaki Vaktinin Çogunu Tmm Butonuna Basarak Geçirme İhtimalin Baya Yüksek
Ama Genede Tercih Meselesi Chrome Biraz Kendini Düzeltirse Adam Olucak
Chrome=Az Bellek,Depresyon,Sinir
Tilki=Normal Bellek Kullanımı.Huzur.Mutluluk.Çikolata Ve Ajdar:P

_Orion_
13-06-2011, 11:39   |  #12  
_Orion_ avatarı
OP Üye
87 mesaj
Alıntı: OnlyGodCanJudgeMe  
Ama Genede Tercih Meselesi Chrome Biraz Kendini Düzeltirse Adam Olucak
Chrome=Az Bellek,Depresyon,Sinir
Tilki=Normal Bellek Kullanımı.Huzur.Mutluluk.Çikolata Ve Ajdar:
Katılıyorum dostum, ama Ajdar olmamış :P

özkan_oktay
13-06-2011, 11:43   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Ben de Google Chrome yavaş açılıyordu ben de sıkıldım şu an IE 9 ve Opera 11'i kullanıyorum. 
Ama Opera'dan da mennun kaldığım söylenemez çok fazla çökyür yine araların da en iyisi sanırım Chrome. Firefox'ta ise bazı saçma hatalar ile karşılaşıyordum arama çubuğu alta kayıyor kapatıyorum pencereyi bu sefer üste kaymış falan :) Onunla da pek uğraşılacak gibi değil yani.

Önerim: Internet Explorer ve Google Chrome.

brnonat
13-06-2011, 13:27   |  #14  
Yıllanmış Üye
223 mesaj

Daha çok Chrome kullanıyorum, benim için daha rahat oluyor...

melen
13-06-2011, 14:03   |  #15  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj
Alıntı: rap1997  
bn mozillanın aurora var chromunda canary bence 2 side güzel ama chrome çok nadir acayipkil oluduo şimdi kis 2012 kurdum bugün bi sorun yok (saçma oldu) nese bnce gü
Aynen! Çok memnunum.

microfrost
13-06-2011, 15:25   |  #16  
Yıllanmış Üye
223 mesaj

Google Chrome hız açısından ve çerez engelleme detayından dolayı hala lider. :)

berkaytunali
13-06-2011, 16:44   |  #17  
Yıllanmış Üye
104 mesaj
Merhaba arkadaşlar,
Bazen Chrome bazen de Firefox kullanıyorum. Ama bir şey dikkatimi çekti Chrome daha yavaş sanki arasıra donmalar ve takılmalar yaşıyorum. Aynı siteler Firefox ta eklentiler vs olmasına ve daha çok sekme açmama rağmen daha hızlı ve takılmıyor. Acaba diyorum sadece bende mi böyle?
Dediğin gibi bi takılma var Chrome da her seferinde heveslenip kuruyorum sonra silip Firefox' a devam ediyorum bence Firefox kullan En İyi Tarayıcı denebilir :)

_Orion_
13-06-2011, 18:20   |  #18  
_Orion_ avatarı
OP Üye
87 mesaj
Alıntı: berkaytunali  
Dediğin gibi bi takılma var Chrome da her seferinde heveslenip kuruyorum sonra silip Firefox' a devam ediyorum bence Firefox kullan En İyi Tarayıcı denebilir :)
Dediğin gibi ana tarayıcım firefox ( tilki forever :D) ama bazen aynı anda 2 tarayıcı kullanmak zorunda kalıyorum ve chrome hakkında söylenenler yüzünden tercihim o oluyo. Opera ya da arayüzü yüzünden ısınamadım bi türlü :/ Şu anda chrome u silip tekrar yükledim umarım aynı sorun devam etmez.

M.G.G
13-06-2011, 21:10   |  #19  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj
Dediğin gibi ana tarayıcım firefox ( tilki forever :D) ama bazen aynı anda 2 tarayıcı kullanmak zorunda kalıyorum ve chrome hakkında söylenenler yüzünden tercihim o oluyo. Opera ya da arayüzü yüzünden ısınamadım bi türlü :/ Şu anda chrome u silip tekrar yükledim umarım aynı sorun devam etmez.
Eğer kararsız kaldıysanız Slickscreen kullanın süper bir tarayıcı benim konumdan videosuna resimlerine özelliklerine erişebilir ve hızını gözlerinizle görebilirsiniz ;)
https://www.chip.com.tr/forum/yen ... screen_t207547.html
Biara kullanmayı denedim.Sadece çıkarken öntanımlı tarayıcıdan www.slickscreen.com'u açması beni soğuttu o kadar (:

_Orion_
13-06-2011, 21:33   |  #20  
_Orion_ avatarı
OP Üye
87 mesaj
Alıntı: M.G.G  
Eğer kararsız kaldıysanız Slickscreen kullanın süper bir tarayıcı benim konumdan videosuna resimlerine özelliklerine erişebilir ve hızını gözlerinizle görebilirsiniz ;)
https://www.chip.com.tr/forum/yen ... screen_t207547.html
Biara kullanmayı denedim.Sadece çıkarken öntanımlı tarayıcıdan www.slickscreen.com'u açması beni soğuttu o kadar (:
Önerin için teşekkürler, bi ara deneyeceğim Gülümseme