CIA, Siber Saldırılara Öfke Kustu

ScienceNET
11-06-2011, 12:39   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
787 mesaj

ABD istihbarat örgütü CIA'nın tepedeki adamı, siber saldırılar hakkında çok ilginç bir öngörüde bulundu. ABD yönetimi konu hakkındaki hassasiyetini giderek artırıyor.

Ülkemizde de büyük yankı uyandıran sanal saldırılar hakkında, Amerika Birleşik Devletleri'nin en güçlü kişilerinden biri ilginç bir açıklamaya imza attı. CIA başkanı, Amerika'nın bir sonraki Pearl Harbor felaketinin bilişim kaynaklı saldırılardan ortaya çıkabileceğini söyledi.

Sert Karşılık

CIA başkanı Leon Panetta, “İnternet üzerinden, hükümet birimlerimize saldıranlara karşı en ufak bir tahammül göstermeyeceğiz. Savunmamız da karşı saldırılarımız da en sert biçimde gerçekleşecek. Soğuk Savaş bitti ama teknoloji savaşları başladı.” açıklamasını yaptı.

Bilindiği üzere ABD Hükümeti, kısa süre önce internet kaynaklı saldırıları savaş nedeni sayacağını kamuoyuna duyurmuştu.

-Shiftdelete-

Kapalı Hesap (172709)
11-06-2011, 13:08   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

güzel bir nede zaten sadıracak yer arıyorlar yaparlar sahet bir saldır
türkiye bize sibre sadırı yaptı hemen yolarla gemiler uçakları ne derisiniz bu işe.

Ozan DEMİR
11-06-2011, 13:09   |  #3  
Ozan DEMİR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
318 mesaj

hiç  değilse adamlar resmi açıklama yapıyor bizim devlet siteleri gitti ben hala devletten biir resmi açıklama göremedim..

ScienceNET
11-06-2011, 13:19   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
787 mesaj
Alıntı: ciruss  
hiç  değilse adamlar resmi açıklama yapıyor bizim devlet siteleri gitti ben hala devletten biir resmi açıklama göremedim..

TİB'in resmi açıklaması.

Ozan DEMİR
11-06-2011, 13:24   |  #5  
Ozan DEMİR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
318 mesaj

ben kaçırmısım ozaman :) kusura bakmayın