Çift HDD.....

s.ergul1977
10-01-2007, 13:16   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
94 mesaj

KahkahaArkadaşlar benim sistemimde iki adet hdd. var...

Wındows kurarken 1.HDD'yi C ve D diye ikiye ayırdım Fakat ikinci HDD'yi tek bir bütün olarak kullanacağımdan dolayı ham olarak yani bölümlemeden bırakarak XP kurdum...
1. HDD deki bölümleri görebiliyorum fakat 2.HDD'ye hiçbir şekilde ulaşamıyorum...
   Bıos ta HDD var ve İkinci HDD olarak ayarladım...
   Jumper Ayarları Tamam...
   XP Masa üstündeki bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet dediğimde 2.HDD'yi Görüyorum..
   Bu HDD'yi nasıl yapıpta formatlayıp Kullanmaya başlayabilirim....
NOT :XP kurulum Sırasında bütüm olarak bölümleyebilirdim fakat Xp diğer HDD de kurulu olduğu halde 8GB gibi bir yer saklıyor bunun için kurulumda formatlamadım....

lazrailefsanesi
10-01-2007, 14:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Patrition magic programiyla yapabilirsin.Yada masaüstünde bilgisayarıma sag tıkla->yönet->Dis yönetimi->orda islenmemis olarak hdd görünecek.(grafik olarak da) oraya sag tıkla->biçimlendir->hızlı normal senin zevkine->Ntfs

Bitti.

s.ergul1977
10-01-2007, 15:02   |  #3  
OP Üye
94 mesaj
lazrailefsanesi
Patrition magic programiyla yapabilirsin.Yada masaüstünde bilgisayarıma sag tıkla->yönet->Dis yönetimi->orda islenmemis olarak hdd görünecek.(grafik olarak da) oraya sag tıkla->biçimlendir->hızlı normal senin zevkine->Ntfs

Bitti.

Saol dostum...Deneyeceğim...İnşallah Başarılı oluruz...

make-believe
10-01-2007, 15:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
s.ergul1977
KahkahaArkadaşlar benim sistemimde iki adet hdd. var...

Wındows kurarken 1.HDD'yi C ve D diye ikiye ayırdım Fakat ikinci HDD'yi tek bir bütün olarak kullanacağımdan dolayı ham olarak yani bölümlemeden bırakarak XP kurdum...
1. HDD deki bölümleri görebiliyorum fakat 2.HDD'ye hiçbir şekilde ulaşamıyorum...
   Bıos ta HDD var ve İkinci HDD olarak ayarladım...
   Jumper Ayarları Tamam...
   XP Masa üstündeki bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet dediğimde 2.HDD'yi Görüyorum..
   Bu HDD'yi nasıl yapıpta formatlayıp Kullanmaya başlayabilirim....
NOT :XP kurulum Sırasında bütüm olarak bölümleyebilirdim fakat Xp diğer HDD de kurulu olduğu halde 8GB gibi bir yer saklıyor bunun için kurulumda formatlamadım....

İkinci harddiski ham (RAW) olarak bıraktığın için göremiyorsun zaten. Birinci diske yaptığının aynını Windows XP CD'sini kullanarak bu diske de yapman gerekiyor. Yani NTFS'le formatlaman.

ozankar
10-01-2007, 15:42   |  #5  
Taze Üye
11 mesaj

ayrıca bir programa veya bişeye gerek yok
çalıştıra compmgmt.msc yaz açılan pencereden disk yönetimini aç ordan gerekli bölüm oluşturmalarını vs yapabilirsin.