çift işletim sistemi

efekaynakmelih
29-05-2010, 23:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

öncelik herkese selamÛn aleyküm arkadaşlar sorunum şu :
benim sistemim windows 7 ve c de kurulu bir oyun almıştım açmadı bende arkadaşlara sordum xp de çalışır dediler windows 7 hata verir dediler her neyse D ye de xp kurdum ALLAH a şükür oyunu oynadım bitirdim.Şimdi xp yi silmek istiyorum bazı sitelerde araştırdım bazı bilgiler buldum fakat o bilgiler xp de yapılmış çalışmalar ben windows 7 de xp yi silmek için uğraşıyorum kısaca bir foto ile anlatayım
 http://www.frmtr.com/windows-isl ... esimli-anlatim.html
buradaki işlemleri yapmak istedim fakat bende düzenle diye bir sekme yok onu da şöle  bir fotoğraf ile göstereyim.
http://img195.imageshack.us/f/adszsw.png/
en kısa sürede bana bir yol gösterirmisiniz lütfen yardımlarınızı bekliyorum.ALLAH ın selamı hepinizin üstüne olsun teşekkürler.

mcafee23 ayrılmıştır
29-05-2010, 23:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

Xp'yi silmek istiyorsan
win7'yi aç çalıştır'a msconfig yaz açılan sayfada önyükleme sekmesine geç win7'yi varsayılan yap xp'yi sil daha sonra xp'nin kurulu olduğu diske sağ tıkla biçimlendir de olay tamam

win7'de düzenle düğmesi yok çünkü artık bu sadece msconfig'den yapılıyor.manuel olarak boot.ini dosyası ile uğraşamaya gerek kalmadı.

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 29 Mayıs 2010 23:26
İmpossible.
29-05-2010, 23:37   |  #3  
Üye
72 mesaj

Ve oyun Xp de çalışıyorsa bundan sonra Win7 de çalışmayan oyunları : 
Çalışmayan oyunun simgesinden sağ tıklayarak özellikler>Uyumluluk>Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modundan Windows Xp (Service Pack 2&3) yaparak girebilirsin.Windows 7 çalışmayan dosyaları Xp gibi çalıştırmana olanak sağlıyor :)

efekaynakmelih
30-05-2010, 19:14   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

teşekkürler mcafe kardeşim şimdi d yi yedeklemem gerekiyor şimdi sen bana c ye yedekle diyeceksin büyük ihtimal :) o kadar boş alan yok hepsini dvd ye mi atim yedeklerimi , yoksa başka bir yolu var mı :tskler