Çift işletim

razgirz
22-12-2006, 13:35   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
68 mesaj

Bilgisayarımda iki işletim sistemi var: biri win xp ingilizce diğeri win xp home.... her ikisinde de account res atıyo ne yapabilirim

ulusoy1
22-12-2006, 14:02   |  #2  
Yeni Üye
29 mesaj

biraz daha detaylı yazabilirsin, reset atıyo derken, bilgisayar açılış aşamasında mı, açıldıktan sonra mı?

lupa
22-12-2006, 14:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
139 mesaj

donanımsal veya kurduğun sistem uyuşmazlığından da olabilir.

razgirz
22-12-2006, 15:02   |  #4  
OP Üye
68 mesaj

Tam olarak anlatayım
Bİlgisayarda iki tane işletim sistemi var bir tanesi Win XP İngilizce bir tanesi Win XP Türkçe....Örneğin İngilizcesine girdiğimde account olarak bi tane olan STUDENTle giriyoruz venormal açılıyor sonra biligisayarı yeniden başlatıyoruz....Bu sefer Türkçe Win XPyi seçiyoruz
ogrenci hesabıyla bilgisayarı açıyoruz ve bilgisayar hata veriyor... Aynısını ilk önce TÜrkçeye girip sonra İngilizcesine girildiğinde de hata veriyor ,ne yapabilirim?

ulusoy1
22-12-2006, 15:24   |  #5  
Yeni Üye
29 mesaj

iki farklı işletim sistemi olduğunu belirtmişsin ama "Aynısını ilk önce TÜrkçeye girip sonra İngilizcesine girildiğinde de hata veriyor" demişsin. Bunlar aynı değil, sonuçta iki ayrı işletim sistemi, iki ayrı makina gibi düşünmekte fayda var.

Çözüm önerim ne olabilir, anlattıklarından yola çıkarak; win XP Türkçe yüklü olan işletim sistemine "student" hesabı yerine "administrator" hesabı ile girebilirsin. Ve yeni bir profil yani kullanıcı hesabı açabilirsin. Ben "student" kullanıcısının profilinde sorun varmış gibi algıladım.

bunu yapmak için oturum açma ekranında ctrl+alt+del ve student yerine administrator yaz, şifreni biliyorsan yaz, bilmiyorsan boş dene. (umarım açabilirsin)... bilgisayar açıldığında eğer yine hata verirse sorun kullanıcı profilinde değildir, başka çözüm yolları aramaya devam edeceğiz. Ama hata ile karşılaşmazsan, bilgisayarım - sağ tık - yönet -- Yerel kullanıcılar ve gruplar , buradan yeni bir kullanıcı oluştur. Örneğin "ogrenci2" ... Sonra oturumunu kapatıp, bu açtığın hesapla bilgisayarını açmayı dene.

umarım yine aynı sorunla karşılaşmazsın...

make-believe
22-12-2006, 17:57   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Bilgisayarın kendini resetlemesi benim aklıma kullanıcı hesabından çok donanımsal bir sorun olma ihtimalini getiriyor. Bu da büyük ölçüde RAM gibi geliyor. RAM ayarlarınızı bir gözden geçirin. Artı sağlamlar mı?

razgirz
22-12-2006, 19:58   |  #7  
OP Üye
68 mesaj

Bi daha düzeltiyim hayır bu sadece network kablosu takılı oldu mu yapıyor network kablosu takılı değilken yapmıyor

trackx
04-01-2007, 22:24   |  #8  
Taze Üye
12 mesaj

donanımda hata olabilir